Bel vurarak barfiks çekmek

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve scr4m tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bel vurularak daha çok barfiks çekiliyor sanırım teknigini bilen biri nasıl yapılacagını anlatabilir mi

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bel vurmayi biraz daha acar misiniz? Buyuk ihtimalle genel kullanim adi farkli bir hareketi kastediyorsunuz.

3. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Forumu daha önce araştırdım açılmış hiç bir konu bulamadım google dan biraz araştırınca bel

vurarak barfiks çekince barfiks sayısı bir hayli artıyormuş diye duydum ama hiç bir yerde yapılış

teknigini bulamadım başka bir ismi yoktur sanırım dedigim hareketin

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bel vurarak barfiks çekme kısa zamanda çok sayıda barfiks çekebilmek için uygulanan bir yöntem. kas gelişimi açısından bir artısı yok aksine hedef kas grubu olan kanatlar üzerindeki etkiyi azaltıyor. çenenin altına doğru barfiks çekerken ayaklarınla kendini iter gibi yaparak hız almaktan ibaret bir teknik. çoğu sporla alakası olmayan insan zaten barfiksi böyle çeker. crossfitte de zamana karşı yapılan antremanlarda uygulanıyor.

zoparrat, precorefx, scr4m ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. gundelfingen

gundelfingen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bel vurma sadece sayıyı arttırır.Dizler hafif kırık ve avuç içi ileri bakacak şekilde çeneye kadar yavaşça çekmek çok daha yararlıdır.1 hafta 1 den 7 ye kadar birer arttırarak sonra geriye piramitle 5 adet artış sağlanabilir.

6. frhtck

frhtck Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    askerde en nefret ettiğim konulardan biriydi şu bel vurarak barfiks çekme. veledin biri gelir bel vurarak 15 barfiks çekerdi ben nizami 10 tane çeksem komutan dalga geçerdi. her defasında anlatmaya çalışırdım bel vurarak barfiksin bu hareketin amacına hizmet etmediğini ama anlamazlardı tabi...

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    askerde eğitimle sorumluların hangi hareketi ne için yaptırdıkları konusunda pek bilgileri olduğu söylenemez..
    amaç daha çok skordur..bende eğitim subaylığı yaptım ve ozamanlar vg yapmıyordum..
    tam mekiğin sağlıksız olduğu, barfiksin, ipe tırmanmanın kanatları çalıştırdığını açıkçası çoğu gibi bilmiyordum..
    şimdiki spor bilincimle gitsem sanırım bölüğümde birçok çakı gibi asker çıkardı..:)

ayrıca kendimde tek seferde en az 15 barfiks çekeceğim için yapamadığını yaptırma kuralını da ihlal etmemiş olurdum..:)

Son düzenleme: 2 Eylül 2009

Sayfayı Paylaş