Bel sakatlığı(program)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mertklc tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mertklc

mertklc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tek başıma squad yaparken sakatlandım belimden.Daha öncede sakatlanmıştım yine aynı yer.Geçen doktora gittiğimde bişey ok demişti yine gidicem öyle diyecek ama büyük bir ihitmal daha zorlarsam fıtık olacağını düşünüyorum.Ondan deadlift,squad,barbell rowing gibi hareketleri falan uzun bir süre yapmamayı düşünüyorum.Bu yüzden şöyle bir program düşündüm haftada 3 gün

1.gün:Omuz-triceps
    2.gün:Sırt-bacak
    3.gün:göğüs-biceps

Bacak için leg press ve bir ahreket daha yapacağım,srıt içinde 6 set falan barfiks ile herhalde close lat pulldown falan yaparım.Hyper extention falan da haftada 2 kerefalan yapmayı düşünüyorum belime güçlendirmek için bide supermans falan olabilir,ikiside aynı gibi zaten.Omuz eklemlerimde herhalde bir rotator cuff sakatlığı falan var onlarıda güçlendirmeye çalışıyorum ondan bu ara bar ile yapılan omuz hareketlerine girmeyeceğim dumbell press falan yaparım herhalde.Birde bir veya 2 gün yüzme yapmayı düşünüyorum belim için.Biraz moralim bozuldu açıkcası deadliftisquat gibi hareketleri yapamayacağımdan dolayı ama sağlık daha önemli bir daha sakatlanmak istemediğim için en azından 5 6 ay bu hareketleri yapmayı düşünmüyorum.Bir türlü sakatlıklarımdan kurtulamadım zaten 1 aydır ancak 1 hafta yapabilmişimdir spor.Ondan biraz iyileştikten sonra iyileşebilirsem tabi şubat tatilinde falan bu şekilde bir antremana başlamayı düşünüyorum.Siz ne diyorsunuz bunun hakkında deadliftsiz falan da hacim yapabilirmiyim?

Sayfayı Paylaş