bel kas spazmı ve oluşan ödem

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve tugi190794 tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    2,5 - 3 aydır süren bel rahatsızlıgım vardı ve hala daha var .
    2 gittigim doktorda kas spazmı oldugunu soyledı ve ılaclarla benı yolladılar .
    cekıldıgım rontgende kas spazmının ve belde sol taraftakı saklorıt , kemıklerın ayrıldıgını ve aralarında ödem oluşması oldugunu soylendı.Bu odem eğer yayılırsa bacaklarda romatızma spermlerde sıkıntı yapabılırmış.
    Bunun tam kesın kararını öğrenmem için mr istendı p.tesi mr cekılıncek ve duruma gore gereken tedavılerı yapılcak.
    benım sorum boyle bı rahatsızlık gecıren var mı ?
    yaklasık 2-3 aydır spor yapamıyorum,
    spora tekrar dönüş yapabılıcekmıyım ?

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    sanırım kimsenin bu konuda bi bilgisi yok :D

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Rahatsızlığın belirtileri neydi acaba?

Geçmiş olsun

4. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    belde tam bir noktada batma hissi bi rahatsızlık verıyordu cok rahatsız etmesede benım hiçbişey yapmama izin vermiyo gibiydi hareketlerımı kısıtlıyordu

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım ayın rahatsızlıkdan, aynı batma hissi sabit bir noktada bende de oluyordu, özellikle öne doğru eğilince. 1 aydır spor yapamıyorum bende. Devam ederse mr çektireceğim bende.

Mr sonuçlarını burada paylaşabilirseniz sevinirim, pm de atabilirsiniz. fikir alma açısından

Tekrar geçmiş olsun

6. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    ben yaklaşık 2,5 ay oldu spor yapamıyorum . kemeri takıp biraz acıyla çalışabilirim tabi ama riske girmeye gerek yok benım sana önerim hiç bekletme en erken sürede doktora görün eğer bacaklarında ağrı kasılma yoksa büyük ihtimal kas spazmı olabilir . kas spazmı kuvvetlendırerek , esneterek gecebılır fakat ödem oluşması sıkıntı yaratabılır .
    Bu hafta mr giricem ödemlerin olup olmadığı daha net anlaşılcak inşallah önemli bişey yoktur sanada geçmiş olsun , sağlıcakla

7. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    ağrılarım hala var geçmiş değil bilgisi olan yok mu konu hakkında

8. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    geçmiyor ağrılarım bi türlü mr çektirdim mr ' ım temiz çıktı ..
    böbrek ve idrar yollarına baktırdım oralar da temiz çıktı
    fakat belımın agrısı hala var gecmıyor ne yapabılırım bu durumda ?

9. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bilgisayar başında çok vakit geçirme bence ayrıca hep dik yürümeye çalış.
    Birde bu termal korselerden kullanırsan ağrıların hafifler.

10. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. DAthlift hareketini yapıyor musun ? bende de aynı ağrı vardı dathlift le hemen kesiyor... popo kısmının sol üstü, tam bel kemiğine bağlı noktada ağrı oluyordu, lakin kitleninceye kadar dr a gitmeyiz biz genetik olarak. ağrı semptomu olarak otururken rahatsızlık veriyor sol ayağa da vuruyor ama daha çok çekme gibi yapıyor, genelde dathlif + iyi dinlenme ile kayboluyor, boş bile yaptığımda faydasını görüyorum.

11. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    valla yapmadığım hiç bişey kalmadı doktor sonucları da temiz diyor ama hala ağrım var 3 aydır spor yapmıyorum sadece bel egzersizleri yapıyordum 1 haftadır onları da yapmıyım dınlensın dedım fakat degısen bişey yok

12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    deadliftle bel agrisi kesildigini de ilk defa senden duyuyorum asil deadlift yaparsa daha beter olur. kitleninceye kadar doktora gitmemek ne demektir onu da anlayabilmis degilim

13. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    aktif dinlendirmeden bahsetmiş olabilir. Oldukça hafif kilolarda Deadlift ve benzeri bel çalıştıran hareketler iyileşme sürecine yardımcı olabiliyor. Kendimden biliyorum. Yani, kas spazmı ise o bölgeyi tamamen boşvermek iyi bir fikir olmuyor. Ama başka bir problem varsa bilemem.

Belini zorlayıcı ağır kilolardan kaçın. Hafif kilolarla çalış. O bölgeleri direk vuran egzersizlerde tükenesiye kadar devam etme.

Gün içindeki diğer aktivitelerinde dikkatli ol. Dikkatli olmaktan kasıt nedir mesela ? Bir şeyi almak için yere eğilirken bile bilinçli olarak dizlerini kır-belini düz tut.

14. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    herkes tanıyı bilmeden, olayı bilmeden doktorluk yapıyor kafasına göre tedavi öneriyor ben bunu anlamıyorum herneyse...

internette bir doktorun yazısını buldum görmüşsünüzdür belki yine de koyayım dedim.

Kas Spazmı Tedavisi
    Doktor muayene sırasında, kasılmanın yarattığı düğümlerden kaslardaki spazmı saptar. Fibrozit tanısına varan doktor buna yol açan nedeni belirleyerek tedavi etmek isteyecektir. Artritin yol açtığı fibrozit uygun tedavi ile, disklerden kaynaklanan şikayetler ise doktorun ya da fizik tedavi uzmanının yardımıyla düzelir. Fibrozit nöbetinin şiddetli evresinde iltihap ve ağrı giderici ilaçlar oldukça yararlı sonuç verir. Ağrının dayanılamayacak kadar arttığı durumlarda ağrıyan kasın içine, 'prokain' gibi lokal bir anesaaaik de yapılabilir ama bu yöntem ancak geçici olarak rahatlık sağlar. Kas spazmları çoğunlukla fizik tedavi uzmanının yapacağı masajla geçer. Dinlenmek ve etkilenmiş bölgeyi sıcak tutmak da ağrıyı azaltır. Soğuk ve nem fibroziti ağırlaştırır.

bende de sırt ağrıları vardı doktora gittim sıcak havlu ile o bölgeye pres yapmamı önermişti ayrıca ağrılar şiddetliyse ve uzun süreliyse rahatlatıcı bir masajın iyi gelebileceğini söylemişti.

15. Alef

Alef Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Futbolcu ve Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu hortlaşmış olacağım ama çok kötü durumdayım bench pressde 120 kg bastım o antrenman sınırlarımı zorlandım su anda omuzda tendon yırtık ve vucuduma ödem yayılmış durumda doktor ilaç verdi bakalım ne olacak

16. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende antremanda mekik çekerken oldu belimden ses geldi kuyruk sokumunun olduğu bölgeden doktora gittim film röntgen ne varsa çektirtim bir sıkıntı çıkmadı zorlama var dedi
    hem belim hemde karnım ağrıyor bağırsaklarda da sorun oluyor ağrı oluyor 1 normal 5 gün farklı durumlar oluyor toplum içine çıkmaya utanıyorum
    ilaç olarak jel krem hap kullanıyorum bazen iyiyim bazen kötü çok karışık bir durum sporada ara verdim zaten bir daha gidecem doktora önceki gittiğimde yanlış yönlendirildim diye düşünüyorum bir sonraki gidişimde hangi bölüme gidim ne yapim hiç birşey bilmiyorum yol gösterirseniz bana çok iyi olur belimin ağrısından bazen oturup ağlıyorum çok can sıkıcı bir durum yardımcı olursanız çok sevinirim kaç haftadır antremanlara gidemiyorum kendimi çok kötü hissediyorum.

Sayfayı Paylaş