Bel kısmı hakkında...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve krizalits tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    İyi günler arkadaşlar.Benim sorunlarım varda; bu bel kısmındaki yağları hangi hareketle eritebilirim? Bir de alt karın kaslarını hangi hareketlerle çalıştırabilirim? Lütfen yardım istiyorum. Forumda arayın felan demeyin çünkü aradım tam istediğim bilgiye ulaşamadım.Şimdiden sorularıma cvp veren saygılı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

2. ŞAD

ŞAD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Şad
    Yer:
    Irmağın kıyısında
    Bölgesel zayıflama olmaz diyeceklerdir.

3. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bölgesel incelme veya yağ yakımı yoktur.
    Komple yağ yakmaya başlayacaksınız belinizdeki yağlar genetiğinize göre belki en başta gidebilir belkide tüm vücut inceldikten sonra en son bel bölgesinden gitmeye başlayabilir bu tamamen sizin genetiğinize bağlı.
    Ama genelde erkekler ilk göbek bel çevresinden yağlanır en son olarakta burdan yağ kaybedilir.
    Alt karın kasları için crunch ve çakı diye tabir ettiğimiz hareketleri yapabilirsiniz.
    Ama istediğin kadar çalışsanda yağ oranın belli bir düzeyin altında olmadan karın kaslarını göremezsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:47 ----------

Olmayan bişeye olur deyipte hem kendimizi hem karşımızdakini mi kandıralım ?
    Lütfen boş mesaj atmayın ve forum kurallarını okuyun...

gs01 bunu beğendi.
  4. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    hmm anladım arkadaşlar.Bugun hocamla konuştumda bana yağlarımı eritmem için koşu yapmamı söyledi. bende antreman öncesi 5 dk biraz yüksek tempoda yani makina hızı 7.5-8 hızında koşmaya başlıcam.

5. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    redbaron gerekli cevabı vermiş. fakat söylemek istediğim bişey var. son zamanlarda yeni gelen arkadaşlar hep şunu söylüyo. forumu araştır demeyin çünkü araştırdım gerekli cevabı bulamadım diyolar ama sordukları soru defalarca sorulan sorularla aynı. biz forumu araştır demeyi sevmiyoruz zaten. ama defalarca işlenen sorular sorulunca da böyle demek zorunda kalıyoruz. senin sorduğun soru da defalarca kez soruldu ve şu an burda verilen cevapların aynısı defalarca kez verildi. kanımca forumu araştırmamışsın. lütfen biraz daha araştırmacı olalım ;)

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    cardio yaptığın halde hala bel çevrende incelme olmuyorsa diyetine(ki varsa) cla ekleyebilirsin ki oda seni 1 ayda Brad Pitt yapmaz 3-4 aylık bir süre ister nerden baksan..kolay gelsin xD

7. Ko

Ko Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio'yu antrenmandan önce yapma,dinlenme günlerinde yap;antrenmandan önce hafif tempo yürüyüş yapabılırsın 10-15 dakkika ki buda ısınmak içindir..

Linklerede bir gözat;hareketin nizami yapılışını gösteriyor.Plate twist i dumbell lada yapabilirsin,yanlarda biriken yağlar için iyi bir egzersizdir.

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cross-body-crunch

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/jackknife-sit-up

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/plate-twist

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      43,5 KB
      Görüntüleme:
      275
    • 111.jpg
      111.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,8 KB
      Görüntüleme:
      309
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      18,7 KB
      Görüntüleme:
      292
    • 222.jpg
      222.jpg
      Dosya Boyutu:
      19,8 KB
      Görüntüleme:
      272
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      45,7 KB
      Görüntüleme:
      282
    • 33.jpg
      33.jpg
      Dosya Boyutu:
      46,3 KB
      Görüntüleme:
      255
  8. krizalits

krizalits Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Patron
    Yer:
    Ankara
    çok teşekkür ederim bilgili arkadaşlarım. Dun yeni bir protein tozu aldım. Twinlab % 100 Whey Protein aldım. Benim tek sorunum alt karın kası ile bel bölgesi. Dediğiniz gibi antreman öncesi 10-15 dk hafif ısınma koşusu yapıyorum.Pazartesi,Salı,Perşembe ve Cuma günleri spora gidiyorum ben.Bunların dışında kalan günlerde evde 4 set alt karın kası hareketi yapıyorum. Hocamla konuştum en zor kas yapılan yer alt karın kasları dedi.Ben çok azimliyim inş. alt karın kasında az bir yağ var onu hafif cardiyo ile yakıp iyi bir vucud yapmaya çalışacağım.Aynı zamanda proteinde almaya başladığım için iyi bir gelişme göstereceğime inanıyorum.Çok teşekkürler...

9. AhmetArda

AhmetArda Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu Bana Çok Açma Geliyor Günde 1.000.000 Tane Mekik Çeksen Bile . O Bölgedeki Yağlar Küçülüp . Yerini Kasa Bırakmaz mı ?

10. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    dıyet ve uygun bır program ıle gunde 100 tane bıle yeterlıdır ama ıs mekıkte bıtmıyo aslolan cardio antrenmanı

Sayfayı Paylaş