bel fıtığında ağırlık çalışmak

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rockybalboa60 tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rockybalboa60

rockybalboa60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşlar 18 yaşındayım boyum 1.80 kilom 75 bir sene önce body sporuna başladım ayrıca futbol da oynuyorum kasım aylarında belim ağrımaya başladı soğuktan tutulmuştur dedim spora devam ettim sonra ağrı bacağıma vurmaya başladı ve dizimden sesler gelmeye başladı yine fazla umursamadım şubat ayında doktora gittim mr çektirdim ve doktor biri küçük diğeri büyük olmak üzere 2 tane fıtığın var dedi ama ameliyatlık bir durumun yok dedi hatta fizik tedavi bile önermedi ama belim çok kötü ağrıyordu 22 gün rapor aldım ağrılardan uyuyamıyordum

bulgular şu şekilde anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

lomber lordoz normaldir.
    skolyoz izlenmemiştir
    l3-4 ve l4-5 intervertebral disklerde grade 1 dejeneratif disk hastalığı bulguları dikkati çekmektedir.
    l3-4 düzeyinde jeneralize buging zemininde sağ paramedian protrüzyona bağlı bağlı olarak anterior BOS kolonunda ve sağ lateral reseste daralma izlenmektedir.belirgin sinir kök basısı saptanmamıştır.
    l4-5 düzeyinde santral posrerior protrüzyona bağlı anterior epidural yağ planında ve lateral reseslerde hafif daralma izlenmektedir.lateral resesler düzeyinde l5 sinir köklerine hafif temas mevcuttur
    diğer disk instensleri normaldir

acaba aktif spor hayatıma geri dönebilirmiyim? iyileşme sürecinde ne yapmalıyım? karın ve bel güçlendirmede nasıl bir yol izlemeliyim? anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ilk kez bu kadar üzüldüm sporu bırakmak istemiyorum.çok soru sorduysam özür dilerim sevgilerimle ve saygılarımla...

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    Gecmis olsun benim de bel fitigi ve boyun fitigi sorunum var , bel ve mide kaslarini guclendir oturuslarinda kalkislarinda duzenli sekilde uygula ve artik bu yasam tarzina yavastan kendini hazirla. Bel fitigi oldugum surecte 7 ay ara vermistim ben de ama baktim ara vererek durarak bisey olmuyor hemen ufak ufak bel sirt mide kaslarimi kuvvetlendirmeye basladim suanda cok sukur iyiyim tabi agrim olduugu zamanlar oluyor ama cok nuspetli fazla bi agrim olmuyor hamdolsun. Forumda bel fitigi egzersizleri var biraz arastirip bul ve uygulamaya basla hareketlerde beline agri yapan hareketleri cikar bi sure yapma

Sayfayı Paylaş