bel fıtığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ineedpower tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar dün tomografide bel fıtığı çıktı 2-3 aydır vardı acılarım ağrı değil bildiğiniz kemik acısı 3-5 kere doktora gittim hepsi krem hap verip yolladı dün bel fıtığı olduğunu söyledi başka bi doktor hareketlerime çok dikkat etmemi söyledi spora devam edemem artık şuan moral olarak bitmiş durumdayım neler yapmalıyım tamamen iyileşir mi belim eskisi gibi düzelir mi mesela önceden belim 100 gücündeyse fıtıkdan sonra artık 100 olmaz mı yani bu anlamda soruyorum kemik bağ dokuları tamir olur mu

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çok geçmiş olsun inş. düzelir
    çoğu kişide fıtık vardır ama belli etmez
    inş. sporuna engel değildir bunu en iyi doktorlar bilir
    googldan arat fıtıkta topuk ucunda yürüyemezmişsin bide taban üstü yürürken acırmış
    bide 90 derece eğilince çok acırmış
    uzman doktorlarada görünmeyi ihmal etme

ineedpower bunu beğendi.
  3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    sağolasın boksbody benim fıtık öyle kopma filan yapmamış yani disk kaymış çıktı çıkacak durumdaymış daha fırtlamamış yani ayakta biraz uyuşma var ama öyle çok büyük şekilde değil spora gerçekten engel 2-3 aydır antrenman yapamıyorum eridim şuan sigarayada tekrar başladım bu moral bozukluğuyla birazda ordan kilo verdik sağlam kütle koymuştum hayallerim vardı nox-creatin-bsn s6 gibi sağlam bir sup kürü yapacaktım 4-5 aya kollar 42-43 olurdu yağsız şekilde allah kimseye sakatlık vermesin tüm emeklerim boşa gitti geri dönüşüm zaman alacak ama napalım artık ve bu arada arkadaşlara birkaç tavsiyem var sakın kaldıramayacakları kilolarda zorlamasınlar ben belimi deadlift ve squat arka arkaya çok ağır kilolarda girdim ve iyi ısınmamıştım bunun bedelini çok ağır ödüyorum şuan 1-2 sene spor geçmişi olmayanlar kesinlikle bu tarz tehlikeli 2 hareketi arka arkaya yapmasın bence yaparlarsada kendilerine uygun ağırlıkları seçsinler

boksbody bunu beğendi.
  4. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    çok geçmiş olsun. Bundan sonra ağırlık altına girmeyin ama spor yapmanıza tamamen engel değil yüzme çok uygun olur hem vucudunuz erimez hem belinize iyi gelir.

ineedpower bunu beğendi.
  5. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    geçmiş olsun bol bol yüzmeyi tavsiye ediyorum ayrıca fizik tedavi seansı alabilirsin bunun dışında glukozamin msm yada tip II kollagen kullanabilirsin sırt ve belini zorlayan hakaretlerden kaçınmalısın sevgi ve sağlıkla kal.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ineedpower bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş