Bel Fıtığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve gobeklibodyci tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gobeklibodyci

gobeklibodyci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar forumunuza yeni üye oldum. Yaklaşık 9 sene kadar body ile uğraştım. 27 yaşındayım.Geçen sene belde hafif ağrıyla doktora gittim. Bel fıtığı başlangıcı bırakacaksın dedi. Sanırım bel fıtığı 4 seviyeymiş benimki daha 1. seviyede. Bıraktım ilaçlar falan verdi egzersiz verdi onları 6 ay düzenli yaptım. GATA'da spor hekimliği var oraya gittim bana üst kasların oldukça iyi ama sende çoğu sporcunun yaptığı hatayı yapıp karın ve bel kaslarını ihmal etmişsin dedi. (Yaklaşık 4 sene hiç karın çalışmadım:( büyük hata!). O da aynı şekilde belini zorlama düzenli koşu yürüyüş yap beli güçlendir bel egzersizi yap dedi. Neyse body'i dediğim gibi bıraktım sokaklarda çalışmaya başladım barfiks, dips, mekik tempolu koşu falan. Evde de düzenli olarak sopa çevirme , karın sıkıştırma, alt karın, yanlara eğilme çalıştım. 1 seneyi geçti çok şükür şu an iyiyim. Tabi ani hareket yapmadıkça, ağır kaldırmadıkça ve hiç hareket etmeden 1 saatten çok oturmadıkça. Ama buna da şükür ilk başta çok rahatsız ediyordu. Bu arada kilo verdim teşhis koyulduğunda 94 kg kadardım şu an 79 kg'yim boyum 1.82 inş 75 olacaz:eek:. Bel fıtığım ise sadece bodyden olmadı çok oturmanın etkisi daha çokmuş. Bende bir ara online oyun bağımlılığı vardı. Bilenler bilir knightonline diye bir oyun var onda sabaha kadar oturup level atlamaya çalışıyordum. Ne büyük eşşeklik :( Neyse lafı çok uzattım sanırım tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

2. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    nasil bir tavsiye istiyorsunki ? nasil bir tavsiye istedigini belirtseydin ona göre tavsiye verirdik. He tekrar salona gitmek istiyorsan git, bel fitigi olupta body yapan cok arkadasim var cokta insan tanidim beline bir tane kemer alirsin kendini zorlamadigin sürece sorun olmaz diye düsünüyorum. Benimde belim sakat sakat oldugu halde calisiyorum doktor yasak felan koymadi fakat benim fitikla alakasi yok benimki kas tutulmasi.

Son düzenleme: 7 Mart 2010
  3. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    ama ne olursa olsun doktorla tekrar bir görüs eger zarari olmaycaksa ki olacagini ben sanmiyorum tekrar spora baslamak istedigini söyle...

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun
    bendede aynı dert var.. başlangıç seviyesinde bel fıtığı.. doktorlar bu konuda farklı şeyler söylüyorlar ama genel kanı ağırlık sporunun bırakılması konusunda.. forumdan bir arkadaş aktif spor yapan kişilere bir doktor ismi tavsiye etmişti.. muayane olduktan sonraki sonuçları tekrar yazacağım..
    iyice üzerine gidip fıtığıt azdırmadan tedavi yoluna gitmek ve olabildiğince fazla doktordan fikir almak en uygunu gibi görünüyor..

5. gobeklibodyci

gobeklibodyci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hepinize. Yani demek istediğim bunlar haricinde yapabileceğim ne var beli güçlendirmek için? Tekrar body yapmayı düşünmüyorum belki ilerde kick-box falan ama o da şimdi değil. Kpss derdi falan var çünkü.

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    size bir egzersiz programı vermiş olmalı ortapedist renkli, yeni basım , şekilli onu 2 ay her sabah yada öğlen yapınız. bu konuşma doktorunuzla sizin aranızda geçmiş olmalı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:17 ----------

sağlık ve sakatlanma bölümünde, bel fıtığı ile ilgili bir konu yazmak istiyorum sabit başlık altında tutarlar ise çok sevinirim çünkü günümüzde son 3 yılda bel fıtığı şikayetlerinde artış oldu. nedenleri ve tedavi için başlık oluşturmak isterim.

Budweiser bunu beğendi.
  7. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    sabit bir başlık çok iyi olur bencede benim gibi bel fıtığe illetine yakalanmış arkadaşlarda tecrübelerini bu başlık altında toplar

8. gobeklibodyci

gobeklibodyci Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Fıtık ciddi problem allahtan başlangıç aşamasında kilo verdim beli sağlamlaştırdım şimdilik sesini kesti. Ancak genç arkadaşlar bizlerden ders alıp dikkat etsinler böyle bir başlık iyi olur.

Sayfayı Paylaş