Bel Fıtığı Problemi, Antreman konusunda yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kobe_burak8 tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kobe_burak8

kobe_burak8 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba,

Adım burak, 28 yaşında 196 boyunda 95 kiloyum. Sıkça ara vermekle beraber yaklaşık 3 senedir vg yapmaktayım, son 3 aydır tekrar düzenli yapmaya başladım.
    Sıkıntım şu ki 1 tanesi ciddi, 2 tane fıtığım var, ve ağırlık kaldırırken belime çok fazla yüklenemiyorum. O nedenle Oturarak ya da yatarak yapılan hareketleri tercih etmek zorunda kalıyorum. Bu bilgiler ışığında program konusunda yardımınızı bekliyorum.

Şu anda Flexor Hoca nın yeni başlayanlar için yazdığı programı uyguluyorum, fakat 2 ay doldu. Bu günden sonra günde 2 kas grubunu çalıştırmayı planlıyorum. Örn: 1. gün Göğüs-Sırt
    2.gün. Ön kol-Arka Kol
    3. gün : Omuz-bacak şeklinde.

Yapabildiğim hareketler, dediğim gibi belime destek alabildiğim her hareketi yapabiliyorum. Dumbell preslerde tek eli kullanmak zorundayım çift el ile bele 2 kat yük biniyor.

Mevcut Programım ve kaldırabildiğim maksimum kilolar(lbs cinsinden):
    1. Gün
    Bench press 100 lbs
    İncline dumbell flyes 40 lbs
    Barbell incline bench press 30 lbs
    Butterfly

Eğik sehpada dumbell curl 35 lbs
    Konsantrasyon 25 lbs

Lat pulldown
    Barfiks

2.Gün
    Dumbell press 45 lbs
    Side lateral raise 15 lbs
    Bent over rear delt row 15 lbs

Lying Triceps Press 35 lbs
    One arm triceps Extencions 25 lbs

Mevcut Ölçülerim

Kol: 39
    Göğüs : 102
    Omuz 123
    Bel:100

Önerilerinizi bekliyorum

2. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    İlk önce lbs çevirici bulamadım onları kg olarak verirseniz daha çok yardımcı olabilirim. Açıkcası bel fıtığı çok önemli bir konu. Doktorunuza vg yapabilirmiyim diye bir sorun. Birde biraz kilo verebilirsiniz bence, bel fıtığında kilo da önemli bir husus. Belinize en ufak bir ağırlık bindiğini hissettiğinizde antremanı bırakmanızı öneririm. Kg olarak verirseniz daha yardımcı olabilirim.

kobe_burak8 bunu beğendi.
  3. kobe_burak8

kobe_burak8 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1 lbs 0.45 kilo olmasi lazim. Yani yariya bolseniz uc asagiya bes yukariya cikiyor.

Doktor agirlik kaldirmami onermiyor tabiki de :) bel ve karin kaslarimi telistirmemi ve yuzmemi soyluyor. ama maalesef vg nin tadina varmis biri olarak duramiyorum, dediginiz gibi belimde en ufak rahatsizlik hissettigim zaman hareketi birakiyorum. O nedenle oturarak ve yatarak calismam daha uygun.

Sayfayı Paylaş