Bel Bölgesindeki Yağları Yakmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ambitious tarafından 12 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ambitious

ambitious Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ANKARA
    Bel bölgesindeki yağları yakmak yani beli inceltmek için iyi bir diyet programının yanında 45dk. yürüyüş, ve sonrası mekik hareketleri yapmayı planlıyorum sizce burada mekik çekmenin önemi ne orandadır. örneği: %60 diyet %20 yürüyüş ve %20 mekik çekmek gerekir gibi bir oranlama yapabilir mi siniz ? yani mekik sehpası(ab king pro) almayı düşünüyorum kafam biraz karışık yardımcı olursanız sevinirim. spor salonuna ancak 4 ay sonra yazılabilirim o zamana kadar belimi inceltmek istiyorum çok yağlı ( boyum1.71 kilom 63)

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bunlara ek olarak bir oklavayı iki elinle ucundan tutup ensene dayadıktan sonra hızlı hızlı bel çevirme egzersizi de yapabilirsin, bunu yaparken süreye göre çalış, 5dk., 10dk., 15dk., vs gibi.

3. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sopa ile bel çevirmenin gereksiz... hatta bel için zararlı olduğunu okumuştum...

Bilgilerinize..

Selamlar...

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu hareket bel bölgesini yakmadığı gibi sürekli sürtünmeye maruz kalan L-4 L5 disklerinde sorun yaratıyor sopa ve twist yaparken genelde kemer kası transvers abdominalis dik olduğunda harekete geçerek beli bir kemer gibi sıkıyor ve bu da bize belimizin inceldiği görüntüsünü veriyor oysa bir hafta bırakıldığında transversabdominal kendini salıyor ve bel eski haline geliyor amacın belindeki yağlardan kurtulmak ise vede fazla yağ bölgesi ora ise sen hareket et vucudun nereden yağ harcayacağını bilir 750 gr lık bir sopa ne kadar kalori yaktırırki hele birde ölü bölgedeki yağı yaksın ?

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Aslında ben yağ yakma değilde sıkılaştırma amacıyla söylemiştim, peki salonlardaki bel çevirme twist aleti ve dumbell sıkıştırma egzersizlerine ne diyeceksiniz?

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet kendi salonumda olduğu halde kullanmadığım gibi son uluslar arası seminerdede bu gibi aletlerin değersiz olduğuna dair konuşmalar geçmiştir.. spor geliştikçe kullanılan techizattaki değişiklikler normaldir

Rpac ve joker23 bunu beğendi.
  7. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    erimiyo arkadaşım bne 1 senedir eritemiyorum her yer eridi orası kaldı

8. iStranger

iStranger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bel 83 belin üstü nere deniliyor bilmiyorum 74 :mad: çözüm yok mu şu bele ya

9. Mockingbird

Mockingbird Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim Belim 85 cm Full Kas body Hocam Çok Bel Ve Futbol Antremanlarından Olduğunu Söyledi Birazda Anatomi Tabi Beli Boşverin üst Genişlesin Yine Güzel Bi Görüntü Oluşur​

Sayfayı Paylaş