bel bölgesi sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ONLY THE STRONG SURVİVE tarafından 9 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. ONLY THE STRONG SURVİVE

ONLY THE STRONG SURVİVE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bel bölgemde yaglanma basladı dizimden sakatlık gecirmiştim (basketbolcuydum bırakmak zorunda kaldım) bi sure bodyede ara wermek zorunda kaldım bu arada cok yaglandım gögus we omuzları tekrar forma soktum ama bel bölgemi duzeltemedim we gittikce gidiyo gibi geliyo boy 183 kilo 87 oldu önerilerinizi bekliorm

2. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Basit birkaç önlemden başlayabilirsin...

Sofra şekerini tamamen kes , yani çayını şekersiz iç , ya da en fazla bir kesme şeker veya sadece 1 adet sakkarin (tatlandırıcı) kullanabilirsin...

Yemeklerine ilaveten asla tuz kullanma...

Kola , gazoz vs.. gibi yapay tatlandırıcılı gazlı içecekleri ömrün boyunca unut...Çok sosyal ortamlarda belki...

Hayvansal yağlardan uzak dur...Piyasadaki margarinlerden bahsediyorum...

Yağ olarak günde en fazla 3 yemek kaşığı olabilecek şekilde zeytinyağı tüket...

Ekmek olarak kesinlikle tam buğday ekmek tüket...Yani kepek ekmek...

Aşırı tatlı krizi gelirse ya bir çikolata barınının ucundan biraz kopararak ağzında EMEREK tüket , ya da bir iki porsiyon meyve...

Günde en az 5 öğün yemeye çalış...

Her öğünde biraz proteini eksik etme...(Az yağlı yoğurt , bir haşlanmış yumurta beyazı vs...)

Yukarıda saydığım bu önlemler emin ol o kadar basit ki...Hayatın boyunca sağlıklı bir bedene sahip olabilmen için çok önemli...

Ayrıca bunların dışında aktivite olarak kesinlikle hareketli bir yaşam tarzını seçmelisin...Havalar güzel olduğunda sık sık dışarı çıkıp gezebilirsin , bu bile metabolizmanı hızlı tutmana yardımcı olacaktır...

Özellikle de karın bölgesinden şikayetçi olduğun için eğer yapabilirsen sabah erkenden kalkıp miden boşken , sadece tek kesme şekerli bir koyu Türk kahvesi içtikten sonra , bol ağaçlı bir ortamda tempolu yürüyüş ya da koşu yapabilirsin...Bu sayede hem metabolizman gün boyu hızlı kalacak hem de tüm vücuttan yağ yakma şansın olacak...Miden boş olduğu zamanlarda da crunch (sırtına yere değdirmeden yarım mekik) yaparak karın bölgeni çalıştırabilirsin...Ayrıca bol bol şınav çekmeyi de unutma !!...

Ben sana bol şanslar dilerim...Sağlıklı ve mutlu günler...

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    beatboxerın dediği gibi yapay tatlandırıcılı içecekleri unutmalısın ve gerçekten diyorum 6 ay sonra hiç mi hiç aramıyorsun bile bırakınca

4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir

Gerçekten de öyle...Bunun canlı tanığı benim...Sadece ve sadece çok özel davetlerde , vs.. gibi sosyal ortamlarda gerektikçe içiyorum...

Faydasını gördüğümden şüpheniz olmasın ! ;) ;) ;)

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    hayatımdan bir şeyi çıkardığımda onun yerine alternatifler üretmeyi tercih ederim..

arkadaşların asitli, tadlandırıcılı içeceklerin zararına ilişkin değerlendirmelerine sonuna kadar katılıyorum..

benim de bu tarz içeceklere karşı ürettiğim alternatif limonlu veya %100 meyva suyu ile karıştırılmış sodadır.. hem sağlıklı hem de değişik bir lezzet..
    deneyebilirsiniz..

6. ONLY THE STRONG SURVİVE

ONLY THE STRONG SURVİVE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayatımda tuz seker yok ama koladan we cikolatadan wazgecemiyodum ama bugune kadar :D eskiden yakabiliomusum demekki ama artık yakmıyo yaglanmaya baslıyo

7. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    bende 1 haftadır rejimdeyim ve kolayı tuzu ekmeği tamamen kestim hayatımta yeter artık sen yineiisin dostum ben 184cm boya 116 kiloydum şimdi 112.5 kiloyum amacım şubat ayının sonunda 110 kilo olmaz ve hazirana kadarda 100 ün altına düşmek ondan sonrada hayatım boyunca hiç 100 ü görmemek için elimden geleni yapıcam bende eski bi sprocuyum çünkü

Sayfayı Paylaş