Bel agrisi ve bel kemeri?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar Merhaba,

Bel agrisi ile ilgili yazilari okudum, yinede benim durumum ile ilgili tavsiyenizi sormak istedim..yaklasik 2 senedir düzenli, programli ama toplamda nerden baksaniz 4 senedir VG yapiyorum. 183 boyum 85 kilodayim. gecen gün dumble ile bench press yaparken,(genelde bench pressi önce barla yaparim sonra dumble ile) belimde ani bir agri olustu tabi o anki sicakligi ile pek farkettirmedi, antremani tamamladim. su an 4 gün oldu agri gecmedi. egilmekte zorlaniyorum, ayakkabilarimi bile zor bagliyorum. Bir süre ara vericem antremana ve ilac, krem tedavisi uygulicam birkac hafta gecmezse doktora gidicem. Sizce sorun ne olabilir?
    tahmininiz? bir de bugüne kadar hic kemer kullanmadim. bana cok iyi bir kemer tavsiye edermisiniz? kendim su an Almanyadayim. Türkiyede olmayanlardan da tavsiye edebilirsiniz.

Tesekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:22 ----------

Mesela su kemerle http://www.amazon.de/gp/product/B001NCDC4K/ref=cm_cr_asin_lnk
    su kemer arasinda kaldim http://www.amazon.de/Everlast-Gewic...DC6I/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1298973279&sr=8-4
    yada bu da olabilir http://www.amazon.de/Best-Body-Nutr...SWR8/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1298973333&sr=8-6

anlayan birisi varsa yardimci olabilir mi?

2. ay77

ay77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sıkıntı benim belimde de olmuştu.squat yaparken,kemer takmadığımdan dolayı aynı sende olduğu gibi ani bir ağrı girdi belime.2 hafta spora ara vermek zorunda kaldım.2 hafta sonra spora tekrar başladım ve herhangi bir sıkıntı olmamıştı.fakat geçen gün ağırlık kaldırırken değil de esneme hareketleri yaparken aynı ağrı tekrar baş gösterdi ve ilaç tedavisi ile 5 günde zor atlatım.netice olarak bel vücudun tüm yükünü taşıyan çok önemli bir bölge.bu yüzden yaptığın hareketin bel bölgesine etkisi az olsa bile mutlaka kemer takmanı tavsiye ederim.verdiğin linklerde ki kemerleri hiç kullanmadım ama benim çalıştığım salonda voit in ağırlık kemeri var ve gayet memnunum.

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
  4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    cevaplariniz icin tesekkürler.
    bengay tarzi bir ilac aldim sürdüm biraz toparladim egilebiliyorum cok az agriyla..
    bir de dikkati mi cekti, Türkiyede bengay 2,5 lira Almanyada 15euro bu nasil oluyor, mantikli bir aciklamasi var mi acaba..

5. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    etol ford diye bir antibiyotik var 400mg eczanelerde haricende satılıyo spor agrılarına kas bel omuz boyun agrılarına iyi gelir... 8 yıl güreşle ugraştım çok kullandım bu ilacı 3-4 günde ağrıyı kesiyo sabah akşam tok karna içeceksin eczanede yardımcı olurlar zaten... ;) yada doktora git direkt iki yönlü lomber vertebra grafisi çeksinler orada anlaşılır ciddi bişey varsa... Geçmiş olsun Şimdiden bide agırlık kemerleri belden ziyade karın kas ve zarının korunmasına yöneliktir

Sayfayı Paylaş