Bel ağrısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Stope1 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Stope1

Stope1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    son 1-2 haftadır bel ağrım artmaya başladı eskiden sadece sırt tarafında ki yer ağrırdı şimdi hem orası hemde kalça bölümü ağrımaya başladı. artık daha dikkatli oluyorum yerden bişey alırken falan. sizce doktora gözükmelimiyim ? bu arada vücut geliştirmek için ağırlık çalışıyorum bel ağrımın artmasına etkisi olurmu ara vermelimiyim?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlış çalışıyorsan elbette belin ağrır
    Doktora görün

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    çalışabileceğin kilolardan ağır kilolarla çalışıyorsan bel ağrısına sebebiyet verir..
    barbel curl, shoulder press,deadlift,squat vb. hareketlerde çalışması gereken kas gücü yetmeyipte bele yüklendiğinizde bu size bel ağrısı olarak dönebilir..
    yeterli ağırlıklarla nizami şekilde çalışmanız vg nin vücudunuz üstündeki olumsuz etkilerini indirgeyecektir..
    tabi bu ağrılarınız sadece vg kaynaklıda olmayabilir..
    ağrılarınız aşırı ise doktora görünebilirsiniz..

4. Stope1

Stope1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    5 kiloluk dumbell larla çalışıyorum pek zorlandıgım söylenemez ama omuz çalışırken latarel hareketi zorluyor beni bilmiyorum belkide hareketleri yanlıs yaptığım için ağrıma olabilir daha dikkatli çalışmam lazım. yüzmek bel kasları için faydalıymış bel ağrıları için faydalıymış yüzmeye başlicam bu hafta içinde.

5. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    1-2 haftadır ağrılarım arttı demişsin mutlaka doktora gitmelisin belki şimdi bir sorun çıkarmaz ama 2-3 yıl sonra beklemediğin bir zamanda başına daha büyük sağlık sorunları açabilir

6. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    bel agrısı bende de var kalcaya yakın boyle sıkılasma sertlık gibi bişey var doktora gıttım kas spazmı oldugunu soyledı dıkkat ederek sporu yapmamı soyledık fakat 20 gun oldu hala arada agrısı oluyor aman dıkkat et doktora gorun

7. brhmcr

brhmcr Guest

8. Stope1

Stope1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş