Bel ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MesutG tarafından 28 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Arkdaşlar benim bel agrısı sıkıntım var genelde Bacak idmanlarımda cıkıyor yasım 16 , fıtık degıldır diye düşünüyorum . LEg press , squat ve deadlift te belim uyuşuyor ve yürürken agrıyor. Tam olarak agrı sag yada sol tarafta kalcanın ustunde oluyor, ortada pek agrı hissetmiyorum. Bu problem neyden kaynaklanıyor , nasıl çözebilriim ?
    - Hocam belini saklayamıyorsun dıyor , peki bu bel saklama olayı tam olarak nasıl yapılıyor ?
    -Bel fıtıgı olup olmadıgını nasıl anlarız ?
    - Ciddi bir hastalıga yada sakatlanmaya dönüşebilir mi ?

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bildiği kadarıyla oturduğumuz aletlerde kuyruk sokumu dediğimiz yerdeki kavisi düz olacak şekilde baseni oturtarak pozisyon almaya deniyor...
    Yine kesin doğru bilen arkadaşlar daha doğru cevaplıyacaktır...

Benim arkadaşımda da fıtık var ama doğru şekilde oturarak hareketlerini yapabiliyor; mesela bench press de bizim gibi ayaklarını salmıyorda, sanki mekikde gibi ayaklarını dizlerinde kırıp sehpanın üstüne koyuyor, beli tam oturtacak şekilde, bel saklama dedikleri o dur sanırım :)

3. undesigned

undesigned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    zeuss un dediği çok doğru kuyruk sokumun boşta kalırsa eğer belinde fıtık çıkar veya daha birçok rahatsızlık olur. gözünü korkutmak gibi olmıyım ama anlattığın şeyler bana fıtık gibi geldi. tabikide doktor değilim,fitness antrenörü falanda değilim,ama bel fıtığı yüzünden bb ye 6 ay ara vermek zorunda kalıp 3 gün önce spora anca başlayabilen biriyim.
    fıtığı doktor dahi mr çektirerek anlıyo.
    bence kesinlikle bir doktora görün,seni once muayene edicek(ayağını kaldır,parmak ucunda yürü zart zurt),eğer şüphe duyarsa mr çekil diyecek(ben 3 tane ayrı doktora göründüm)
    eğer bel fıtığıysa bile emin ol altına kaçırmadığın sürece tedavileri çok kolay.
    ama şuan yapabileceğin en kötü şey doktora gözükmemek,hatta dahada kötüsü spora devam etmek olur.
    inşallah ciddi bişey değildir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:29 ----------

bu arada bendede ağrı aynı senin saydığın hareketlerde ortaya çıkıyodu,ve sağ ayağıma vuruyodu,yürümekte güçlük çekiyodum.

4. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Şöyleki benim agrım cok şiddetli degil sadece o hareketlerde uyuşma oluyor ve sonrasında hafif bir agrı , spora ara verme fikri hiç bana göre degil çünkü omuz sakatlıgım yuzunden 1 ay lık bir ara verdim ve bu ara bile beni piskolojik olarak cok kötü bi duruma getirdi. Bel fıtıgı konusunda şüphem var ama nasıl bir hastalık oldugunu bılmedıgım ıcın bel fıtgı olup olmadıgını anlayamıyorum ayrıca yasım da daha 16 bu yasta fıtık sanki biraz zor bi ihtimal

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Hastalığın yaşı olmaz , en yakın zamanda doktora görünmelisin ...

Sağlamsan bile rahatlamış olursun..

6. undesigned

undesigned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    dostum,idmanlara ara vermek hiç kimseye göre değil=)
    ayrıca fıtığın yaşlada pek alakası yok.
    benim tavsiyelerim buraya kadar,gerisi senin bilceğin iş.

7. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun yaşın daha Çok genç fıtığın olduğunu bilemeyiz ama ayaklarda uyuşma Fıtığın sinirlere bası uygulaması sonucu meydana geldiğini az çok kendimden biliyorum. Doktora gitmeni öneriyorum. Bel çok hassas bir noktadır bilinçsizce hareket etmek felakete götürebilir.

Sayfayı Paylaş