Bel Ölçünüz Ne Kadar?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Pump Forever tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ewet arkadaslar baska bir threade post atarkene aklıma geldi.. Bel vucudu gosteren esas oge degilmi?? Arnold'ın bu kadar efsane olmasının sebebi "kız beli" degil mi??
    V-Taper denen tam anlamıyla üçgen vucutlar icin ( ki eminim buradaki %99 umuzun esas hedefidir- genis omuz ve gogus, ince bel) bel ölcüsü cok onemli..
    Yani esas olsan ölcüden cok bel ile olan orantı.. Emin olabilirsiniz kolunuzun buyuklugunu gosteren bile belin inceligi ( yandan bakıldıgı zaman)

- ben bodye 10 ay once basladıgımda 82 kilo bel olcumde 87.5 du... simdi 98 kiloyum belim 89 cm...

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    :roll: kilom 99-100 kg. bel olcum 98 cm.
    altın oranı yakalamış durumdayım...
    100 cm. bulmadan definisyona basladim!!!

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ewt belin kilonu gecmeden once baslamıs olman süper.. nekadar dikkat ediosun Karasan? bir hafta once 98 din, simdi 99-100 dedigine gore, pek definasyona benzemiyor bu :p

4. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Kilom 67 boyum 180 belim 73cm...Biraz büyük mü yoksa ne yani ben şimdi definasyona mı başlayayım yane... :) :) belimdeki yağlarıda yakarsam 3cm falan incelme olur heralde 70 cm inerim..Belimde de çok az bir yağ var bu arada...

5. timu87cin

timu87cin Guest

Boy 180 , kilo 76 , bel 70 ... Belimdeki yağ miktarı olmasa sanırım 3 cm düşerdi.

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Forumun bir diğer "bulk" şahsiyeti olarak hemen kendi payıma düşen kısmı doldurayım. Nisanda diyete ve yoğun cardio egzersizlerine başlamayı planlıyorum.
    Jinekomasti ameliyatı oldum o yüzden 10 güne yakındır antrenmana gidemiyorum. Boy dışındaki ölçümleri şimdi yaptım.
    Boy 1.83
    Kilo 90
    Bel 81
    Kol 40
    Bodye ilk başladığımda ise
    Kilo 74
    Bel 72
    Kol 34 idi
    Göründüğü gibi 40/81=0.5 ama 34/72=0.47 (Kol/Bel). Bence kol bel oranı da baya önemli.
    Ayrıca Kilo/Bel de daha büyük yani body yapmak işe yarıyor sanırım :)

7. timu87cin

timu87cin Guest

Geçmiş olsun blitz, en kısa zamanda ilk başladığın bel ölçüne dönebilmeni dilerim..

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Walla subat basi definisyona baslayacagim demistim :roll: amma maalesef kilom 100'u buldu, iradem cok saglamdir amma kendi disimda sebeplerden dolayi (mesela kiz arkadasimin Almanya'dan bir buyuk canta dolusu sekerleme ve şarküteri ) ile dönmesi ister istemez beni bulk modunda tuttu, birde creatine almaya basladim, böyleyken böyle oldu!!!
    Şaka bir yana ben diet olayını çok severim, zira kişinin kendisiyle yaptığı bir sinir mücadelesi, hem zor, hemde sonucunda büyük özgüven geliştirici bir mücadele, aynı bacak idmanı gibi.
    Pump Forever, 16 kilo alıp, sadece 2-3 cm. bel ölçüsü alman kesinlikle harika.
    Ben yapamiyorum, misal dün, dedik dışarı çıkıp lokantaları zengin etmeyelim, net konuşucam 1,2 kg. pirzola, 1 kg. hazır patates kızartması, salata malzemeleri...
    Uzerine yarim kilo profiterol.
    Bunlari guzelce mideye indirdik, simdi mevcut gidalarin cogunu ben tükettim, yani mesela 800'e 400, mesela 300'e 200...
    Hayır diette cok guveniyorum kendime, cok bilincli, kas kaybetmeden, acele etmeden ama cok disiplinli diet yapma becerim var,metabolizmada güzel, amma beyler, aileden gelen, deli bir yeme aliskanligi var, o yuzden bu sporu yapmanin verdigi bir rahatlikla, t-shirt bodycisi olmanin kolayina kaciyorum bulk dönemlerinde.
    Genis omuz, genis gogus zaten giyimliyken herseyi kapatiyor, kesinlikle simdi bile kimse inanmaz 100 kilo olduguma, ama adina ister bulk diyelim ister yağ, fazlam var, bu forum beni kendi hatalarımla yüzleştiriyor.
    Hep övündüğüm bir şey oldu, cok yemek, bir cesit aile gelenegi... ama sanırım bu ortamda, bu alışkanlığımdan kurtulmam gerekecek, malum ay sonunda resim koyacaz, işin sonunda sosyeteye irezil olmak var :lol:

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Gecmis olsun Blitz, bilmiyordum ameliyat oldugunu, gözümden kaçmış eğer yazdıysan ameliyat olduğunu.
    Bu sporu cok sevdigini biliyorum, göğüs çalışmasan bile bacak, kol ve sirt calisabilirsin saniyorum, on gün dinlenmen iyi olmus ama daha fazlasi seni bayagi bir formdan düşürür, hadi ben diete basliyorum, sende yavaştan idmanlara başla istersen :)
    Bu arada, fiyat, ameliyat süreci ve doktor hakkında bizlere bilgi verebilirmisin?
    Kerem arkadaşımızda düşünüyordu bu ameliyatı.
    Tekrardan geçmiş olsun.

10. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba
    Aslında Oran almaya baslamalıyız...

Kol/Bel: basladıgımda 37,5/87,5 =0,428
    su anda 44,5/89,5 =0,497
    - 0,50 yi gecmek lazım ilk etapta...

Omuz/Bel: basladıgımdakini bilmiyorum ama su anda 137/89,5=1,53

- 1,60 ilk hedef

Gögüs/bel: basladıgımda 104/87,5= 1,188
    su anda 117/89,5= 1,307

- 1,40 ilk hedef...

Hefefler dogrultusunda kisisel amaclar:

- Belimi 84 cm e cekebilip, omuz ve kol ölcümü koruyabilirsem , Gogusumu de 118 cm e cekebilirsem tüm ilk hedeflere ulasmıs oluyorum.. yani yaz icin amacları belirledik.. bu dogrultuda calısmaya Nisan ortası gibi calismaya baslarız...

Sizde kendiniz icin yaparsanız faydası olur

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sağol Karasan, daha evvel yazmamıştım ameliyat olduğumu. Gerçekten bir an evvel antrenmanlara dönmek istiyorum hatta şu anda bunalımdayım biraz sırf antrenman yapamadığımdan ötürü. Bugün doktor kontrolü var inşallah dikişler alınacak ondan sonra da adam akıllı başlayacağım yeniden.
    Jinekomasti ameliyatı ile ilgili yeni bir başlık açıp bilgi vermeyi düşünüyorum ama bunu bu akşam yapacağım çünkü daha süreç sonlanmadı, bugün doktora gitmeliyim öncelikle ama hemen kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse;
    Ben Özel Levent Ege Polikliniğinde ameliyat oldum, narkoz,biyopsi vs. eklendikten sonra 2,500 YTL tuttu. Lokal anestezi + uyutucu sedatif ilaçlar eşliğinde yapılıyor. Yaklaşık 1 saat süren keyifli bir ameliyattı benimkisi, öncesinde çok korkmama rağmen, doktorların da tavırları sayesinde nerdeyse eğlendim :) diyebilirim. Bu işi yapan doktorlar plastik cerrahlar (estetik cerrahlar) o yüzden bu işler biraz lüks sayılıyor sanırım. İyileşme süreci konusunda ise daha çok birşey bilmiyorum ama ilk hafta vücudun hiçbir bölgesini çalışamazdım çünkü istemesen de göğüs kasılıyor. Ama en kısa zamanda başlamak istiyorum bugün doktordan iznimi koparayım da :evil:

12. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Blitz kardes gecmis olsun.. oranlar guzel.. kol/bel i 0.5 un ustune cıkarabilirsin.. kendine ulasılabilir bi amac koy..
    Saygılar

13. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sağol Pump, kolum 45; belim de 75 olduğu zaman eğer diğer bölgeler de buna orantılı ilerlemişse (Omuz,Göğüs,Bacak vs.) bence bu iş bitmiş demektir zaten oran da o zaman 0.6 olmuş oluyor. Kendime böyle bir hedef koyuyorum ben de o zaman, hedefim 1 sene içinde 0.6 oranını tutturmak (mümkünse bel 75i geçmeden). Bu oranlar gerçekleştikten sonra da artık şu andaki kadar kasarmıyım kendimi bilmiyorum ama zannetmiyorum. Böylece kendime bir hedef koymuş ve bunu da ilan etmiş oldum sayende Pump :) .

14. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan :
    ahhh o gırtlak yok mu ahh... benim sahsen en büyük sorunum televizyon karsısına gecip abur cubur yemektir.. yani televizyon ve abur cubur benim icin ozdeslesmisti. "ti " diyorum cunki 1-1.5 aydır kurtuldum.. cok yiyorum ama mantıklı yiyorum.. o yuzden irilesmeme ragmen yag oranımda bi artık olmuyor.. ozellkile yagdan kacmaya calısıyorum.. Tam definasyona Nisan ortası gibi baslamayı dusunuyorum.. beni en cok urkuten Bel in arka-yanındaki Love handle denilen kısımlar.. seninde buyuk bir problemin o, (arkadan cektirdigin bi foto da gormustum)..
    Birsey yazmıssın ve beni gercekten etkiledi.. ben 10 aydır dopingsiz olarak cok büyük bi gelisme sagladım bu acık.. isi bilen adamlar bile benim 3-4 senedir calistigimi saniyorlar.. spor altyapım ve genetigim, bi de cok derinlemesine arastırmalarımın ve yogun supplement kullanımın etkisi büyük... ANCAKK; ben bu foruma gelmeden once, gercekten kendimi kaf dagında sanıyormusum.. Hillside gibi sosyetik bi salonda calıstıgım icin, fizik anlamında bana yakın kimseler olmadıgı icin, benim kadar agır calısan kimseler olmadıgı icin, sokakta veya herhangi baska bi yerde herkez benim yanımda cocuk gibi kaldıgı icin, kendimi Ronnie gibi hissediodum.. ama burdaki insanları gordukce yawas yawas gerceklerle yuzlesmeye baslıyor insan, aslinda daha yolun basında oldugumun farkına varıyorum.. Bu sporla ugrasan herkezin bu forumlarda gezinmesi lazım..

Saygılar

15. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    bir hedefe ulasmanın %25 i hedefi koymak, %25 i de inanmaktır.. Geriye sadece % 50 kaldı.. ben yapagına eminim :)
    bu arada hangi salonda calısıosun Blitz?

16. hardtraining

hardtraining Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    boy: 188
    kilo: 72
    bel: 68

spora başladığımda bel 65 cm idi kilo 56

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye