Bekci`nin Resimli Yag Yakim Günlügü!!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Bekci tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Extravaganza,şu an resmen içimi rahatlattın,sanırım seninle bu diyet konusunda kafalarımız birebir uyuşuyor.Sanırım bütün yazdıklarımı tam okumadın:)bende aç kalmaktan korktuğum için ve daha doyurucu olması için Kh ihtiyacımın hepsini sebzelerden karşılıyorum bunun nedenini ve nasıl yaptığımı daha önceki sayfada açıklamıştım.Şu an sıfır pilav sıfır bulgur makarna veya yulaf,hiçbiri yok diyetimde.Meyvede sadece antremmandan bir saat önce olursabir elma ve antremmandan hemen sonra insülin yükseltme amaçlı bir muz.yaşını bilmiyorum fakat bu konuda benden tecrübeli olduğun kesin,ve o yüzden aynı görüşleri paylaşmak doğru yolda olduğumu gösterdi bir bakıma:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:13 ----------

Lıssbtürü kardio konusunda bir bilgim yok araştırmam lazım nedir nasıl bişeydir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:17 ----------

Yanlız bugün doktorum vardı, küçük bi aletle yağ oranımı ölçtü elektrik akımıyla vucuttan geçip yağ oranını ölçüyormuş.%23 çıktı moralim yerlerde sürünüyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:19 ----------

Yanlız atladığın bişiy var,senin Protein ihtiyacınla bizimki aynı değil benim 200 gr civarı protein almam gerekirken senin için bu rakam 140.ikimizde aynı kalori mikta rıyla diyet yapsak sen bu 60 gr ı kh alarak tamamlıcaksın bende kh ı azaltıca mki 2000 kaloride kalabileyim.umarım anlaşılır olmuştur karışık yazdım biraz:)

2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tebrıkler kardesm oncelıkle..bende duzenlı beslenıyorum ve focust25 gıbı p90x gıbı agır cardıo agırlıklı programalrım var..mesela 1 saat ocne 25 dklı kcardıo yaptım ve 1 sanıye bıle durmuyorsun kalor olcerde ıse 940 kalorı yaktıgımı gosterıordu bazı yumruk harektlerınde box torbasına vurmamında etkısı var tabı..ama bı turlu gorunum kazanamıorm mekık sırasında baklavalara dokunca tas gıbı belllı ama goruntu yok..3 haftalık bırsurede nası bu hale geldın sasıyorum..halbukı bende okdr duzenlı beslendım whey proteın kullandım ama omadı .s

3. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bekci elbette ayni proteini, karbonhidrati almayacagiz kilomuza gore yapiyoruz bu yuzden kaloriyi dusuk buldugumu soylemistim daha once. :)

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Dexter_Morgen ve Extravaganzaa bir sakincasi yoksa yaslarinizi ögrenebilirmiyim?
    Dexter_Morgen aslinda senin dediklerinde cok dogru,fakat bu söylediklerinde yas da cok büyük bir faktör.özellikle benim gibi belli bir yasa gelmiis ve bu sporu haala yapmaya calisan birisinin yag yakma siniriyla daha genc 20-30 lu yaslardaki birisi icin yag yakmak icin KH siniri cok farkli.Yas ilerledikce yag yakimi zorlasiyor ve bu sebeplede daha düsük KH alimina yada daha cok kalori düsümüne gitmek zorunda kaliyoruz.Ayni boy ve kiloda iki kisi alalim ve ikisinide definisyon diyetine sokalim biri 45 digeri 20 yasinda olsun,eminim ayni diyette aldiklari Kalori ve KH miktarlari cok cok farkli olucaktir.Genc olan 250 gr.KH ile amacina ulasir iken daha yasli olan belkide KH ini ayni definisyona ve yag oranina ulasabilmek icin 100-150 gr lara cekmek zorunda kalabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:28 ----------

ilk yazilarimda yazmistim belki okumussundur,ilk defa bir definisyon diyeti yapiyorum o yüzden daha önce kendi vücudumda bir tecrübem olmadi ve vücudumu tanimiyordum.Internetteki orda burda yazanlara göre benim Bulk da 3200-3600 hatta 4000 kaloriye kadar cikmam gerektigi cikiyordu.Define dönemindede en cok 2600 kaloriye kadar düsmem gerektigi cikiyordu fakat bu ortalama bir hesapti bende diyetten önce 8 hafta bu antremman temposuyla vücudumun sabit kiloda kalacagi kalori miktarini aradim ve bu 2600 kaloriydi,ve 5 hafta bu kaloriyi aldim 4 kez antremman yaptim ve ne kilo aldim nede verdim.Defineye baslarkende bu kalori miktarini baz alarak indirime gittim önce 200 kalori+kardio,daha sonra 100 kalori daha ve en son olarakda 300 kalori daha düsürerek 2000 kaloriyle devam ediyorum.Extravaganzanin yazdigi gibi bunu internetteki hesaplardan degil her sahis kendi bünyesine göre deneme yanilma yoluyla kendisi bulmasi gerekiyor.Buda sonucta bir diger kisi icin cok az yada cok fazla gelebiliyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:36 ----------

Bu arada bu tartismalari sevdim devam arkadaslar catir catir tartisalim bilgi birikimlerimizi paylasalim,herkez biseyler söylerse kesinlikle gerkez kendi dogrusunu bulucaktir.Tartismalar süper gidiyor sonuc ne olursa olsun su an amacima ulastim:) Herseyden önemlisi paylasimdi onuda basariyoruz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:38 ----------

Müsadenle sana bikac soru sormak istiyorum;

1-Yazdiklarinda daha öncede definisyona girdigin anlasiliyor,bu boy ve kiloyla kac kaloriyle diyetine basliyorsun,ve kac kaloriye kadar düsüyorsun?Bu kalorilerde aldigin KH,Protein,Yag oranlari ne oluyor?Bunu bana örnek olmasi amacli degil kiyaslama amacli soruyorum,oda yaptigimiz diyet ve düsüncelerimiz benzestigi icin.
    2-Diyet döneminde multivitamin,vitamin D,magnezium v.s v.s v.s seyler aliyormusun ben bunlarin hic birini kullanmiyorum ama diyetimde asiri bol sebze oldugu icin eksiklik oldugunu düsünmüyorum,sonucta fazlasini vücut aticak.Her ihtimale karsi kullanmalimiyim?
    3-Kardiolari antremmanlarin ardina ekliyorum=Kas kaybi??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:57 ----------

Merhaba Ciko nat!

Yazdiklarini okuyunca kendimi görür gibi oldum,bundan4 yil kadar önce iki yil araliksiz VG yaptim senin yazdigin gibi 6 pak lari görebilme umuduyla,ama deli gibi antremman yaptim haftanin 6 günü salondaydim ardindan kardiolar senin anlicagin bilincsiz bilgisizce yaptim sonucmu??göbekteki yaglar oldugu gibi kaldi kas kütlesi nerdeyse yoktu.beslenme sifir di üstüne birde omuzumu sakatlayip 1,5 -2 sene ara verdim ama bu arada hep arastirdim hep okudum sonra anladimki bosuna ugrasmiyim amaclara ulasmak icin farkli seyler gerekiyormus.Bilgi birikimi bu sporda herseymis megersem.Bunun ardindan sana su tavsiyeleri bulunabilirim eger kabul edersen.

-O kalori ölcen aletlere güvenme 25 dakikada 940 kalori yakabilen bir spor dali henüz icat edilmedi,Saatte 10 km hizla ki bu epey hizli,30 dakika kossan hic durmadan yakabilecegin kalori miktari 513 kaloridir.En cok efor isteyen sporlardan birisi olan yüzmede 30 dakika hic durmadan yüzmek sana 370 kalori harcatir
    -Bu sporun %50 si beslenme-%30 u dinlenme-ve %20 si antremmandir.o yüzden beslenme konusunda bilgilenmeni,kalori ihtiyacini buna bagli protein KH ve yag ihtiyacini bularak diyet programi cikarmani öneririm.

-Whey bir ek besindir ve kaslarin görünmesinde yaglarin yakilmasinda yada kütle artiriminda hic bir etkisi yoktur.

-3 haftada nasil bu hale geldin diyorsun ki geldigim hic bisiy yok hala cok yagli bir vücudum var.

4-Herseyin basi diyet ve bogazlar sorunu,o yaptigin 25 dakika antremmanin ardindan yolda acikip bi tantuni yemen emeklerini bosa cikarmaya yeticektir.Bogazlar sorununu cözmek gerek:)

Daha yüzlerce detay yazabilirim ki benim bilgim cölde bir kum tanesi kadar oldugunu düsünüyorum.Bilmek kafandaki bicok soruyu cözerek aaahaaaaaaaa demene beden olucaktir.Sormak istedigin bisiy olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
    Kolay gelsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:17 ----------

Daha yolun basindayiz pumping Iron:)

Son düzenleme: 23 Temmuz 2013
  5. Necromancer

Necromancer Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Güzel gelişme alınmış bana kalırsa.Devamını dilerim.Takipteyim.

Bekci bunu beğendi.
  6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yalnız bir noktayı da atlamamak gerek. Gün içindeki aktivitemiz kişiden kişiye çok değişiyor. Ben masabaşı çalışıyorum. Bütün gün bilgisayar başındayım ya da toplantıdayım. Eve, spora, markete araba ile gidiyorum. Dolayısıyla benim TDEE miktarım, gününü daha aktif geçiren birisi ile farklıdır.

-----

dexter,

Aslında aramızda şöyle bir fark var. Sen benden 50gr kadar düşük yağ alıyorsun. Bu yaklaşık 450 kalori fark demektir. Yani ortalamada benden 110gr fazla karb yersen de aynı noktada oluruz. Yağı çok düşürmeyi sevmiyorum. Ama bir dahaki diyetimde deneyeceğim bunu.

-----

Bekci,

Sorularına cevap veriyim.

1- Diyete başlarken 3000 kaloriden inmeye başlıyorum. Genelde çünkü maintenance (koruma) için 2900-3000 cal alıyorum. Bulk yaparken 3300-3400. İlk etapta 3000'e çekiyorum. Kilo pek oynamıyor. Sonra 2500. 2200 diye gidiyorum. Diyette uzun kaldığım zamanda haftada 1-2 gün 1800 kaloriye kadar düştüğüm oluyordu. Ama pek iyi bir tercih değil. Onun yerine aktiviteyi arttırmak gerek. Genelde protein 250gr altına düşmüyor. (1000 cal) yağ 70gr'ın altına pek düşmüyor (630 cal) karb'da 120-140gr'a kadar düşüyorum en fazla (500 kal gibi) yani totalde 2100-2200 kaloriye kadar düşebiliyorum. Bu seviyeye düştükten 1 ay kadar sonra platoya giriyor artık vücut. Kilo değişmiyor.

2- Vitamin mineral takviyesi kullanıyorum. D3, Çinko (50mg/gün), magnezyum, kalsiyum (1000mg/gün), optimen multivitamin (2 tablet/gün), Bemiks (1 tablet/gün), omega3 (3000mg/gün), creatine (5gr/gün), kafein (600-800mg/gün) şeklinde.

3- Kardiolar idmanın arkasına eklenebilir. Ama yoğunluğunu çok abartmamak gerek. Zaten insan ağırlık idmanında çok yoruluyor. Çok sıkı kardio yapılmıyor.

Daha önce dediğim LISS "low intensity steady state" yani düşük şiddetli sabit durumlu(?) kardio. Daha açıklayıcı olmak gerekirse 45dk sabit tempolu yürüyüş. Terletecek ama nefes nefese bırakmayacak.

technical1967 ve Bekci bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Cevaplarin cok aciklayici,Tesekkür ederim,

Okudukcada daha cok sasiriyorum benzerliklerden ötürü.Gün icersinde neredeyse hic hareket etmiyorum yani isim öyle sadece kontrol.Hareket yok tasimak yok sadece oturup bilgisayarlari kontrol ediyorum,is disindaki yasamda normal bir aile yasami ne kadar hareketli olursa okadar hareketli.Enerji harcamam sadece antremman saatleriyle sinirli.
    Senin boy ve kilonla kiyaslayinca benimde diyetimde eger bir Platoya takilirsam bir 200-300 kalori daha düsebilecegim sonucu cikiyor.Su an bu kaloriyle Platoda degilim haftaya pazartesi kilo kaybi devam etmisse bu kaloride kalmayi planliyorum.Ayrica bu hafta kardioya biraz daha agirlik vericem.

Bu ay sonunda nitrix,celmass kür üm biticek 6 haftayi doldurmus oluyorum ve diyet sonuna kadar kullanmicam.onun yerine glutamin eklicem.Bunlari birakincada su olarak bir kilo kaybi bekliyorum yani ani bir kilo kaybi yasanabilir diyetin 6 ila 8. haftalarinda cünki cellmass creatin ethyl ester formundada olsa bir miktar su mutlaka tutuyordur yoksa creatin anlami olmaz.

Kullandiklarindan omega3,creatin,kullaniyorum multivitamin kullanmalimiyim bilmiyorum.Yanliz bu ürünler zayiflamaya yardimci olmak icinmi yoksa seni gün icersinde daha dinc daha aktif tutabilmek icinmi eger bunun icinse bu konuda bir sorun yasamiyorum gayet dinamik hissediyorum kendimi.

Disardan hic yag almiyorum sadece besinlerin icindeki yaglar.ayrica salataya az miktarda oda menümde varsa zeytin yagi.

Bu LISS yi benimde denemem lazim bu ilk diyetimde karistirmayip böyle HIIT ile devam ediyim ve sonuclarina bakiyim diyorum, birdahaki diyetimde ki sanirim bu 2014 Mart-Nisan civari olucak bu diyetteki arti ve eksilerle yeni bir program cikarmak.
    Bilgi Paylasimin icin tekrar tesekkürler.

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de teşekkür ederim seviyeli paylaşım için.

Ben vitamin, mineral ve supplement takviyelerini genelde düzenli kullanıyorum. Hem dinç tutuyor, hem hormonel düşüşleri mümkün mertebe engelliyor. Hem de genel sağlık amaçlı. Mesela omega3 benim eklemlerime çok iyi geliyor.

Diyet döneminde D3, magnezyum, kalsiyum ve omega3 miktarını arttırıyorum sadece. Bulk dönemde daha düşük alıyorum onları. Mesela süt ürünleri tükettiğim için ordan da kalsiyum ve D vitamini geliyor.

technical1967 ve Bekci bunu beğendi.
  9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tamam oldukca aciklayici oldu bu bilgiler,su an icin bir halsizlik bitkinlik,bezginlik yok gibi olursa bu tür seylerede yönelmekte fayda var sanirim.Omege 3 zaten aliyorum.Yine görüselim yine tartisalim,harika paylasimlar oldu.

10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tskr ederm bekci de benım beslenmem gayet ıyı yasam tarzım zaten duzenlı beslenıyorum..ama hala ıyı bır vucut elde dedemedım sadece kas gozukmesı anlamında..normalde sıkı ve kaslı gozuken vucuudum var ama tişörtümü çıakkrınca o kaslar gozukmuyor işte..yapı olarak iyim sadece .s

11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ciko natVücut yağ yüzdeni düşürmedikce o kasları görme şansımız yok.Vücutta kalori açığı yaratmadıkcada o yağları eritme şansımız yok.Bende seninle aynı problemi yaşıyorum.Boyunu kilonu ve bir günlük beslenmeni yazabilirsen daha çok yardımcı olabiliriz hep birlikte.ha birde yaptığın antremman detayı ve amacını yazabilirsen faydası olur.uzun uzun tartışırız.Amaçtan kastım irileşip hacimlenmek ve yağ yakıp define olmak için aynı beslenmeyi uygulayamazsın.

12. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    @extravaganza

evet sen yaglari seviyorsun galiba. onu farketmemisim. yaglar beni doyurmuyor ve 1 grami 9 kalori oldugundan cok kisitli kullanim veriyor.

@bekci

Tabi deneme yanilma cok onemli. Ben 5 yildir diyet yapiyorum binbir metot denedim, keto , low carb , if , atkins , karatay.. vs dusuk karbonhidratta halsizligim tavan yapiyor inanilmaz soguyorum hayattan. Bu yuzden imzamda da anlasilacagi gibi :) karbonhidrati cok seviyorum bu yuzden yaglari kisip karbi arttirmayi tercih ettim, kalori ayni miktarda kaliyor.

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Daha önce keşke benimde bikaç deneyimim olsaydı diyet konusunda,bu ilk.Ama bende senden im:)çok gerekmedikce KH miktarını çok aşırı düşürücemi sanmıyorum.

14. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    buyur bu progamım..ramazanlık programım bu ayrıca bende zaten gogusvs. kas var tek sorun karın kası ortaya cıkarma ve bıceps.

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ciko nat

Bu yazicaklarim tamamen benim fikirlerimdir,Farkli fikirleri olan arkadaslarda fikirlerini sunabilirler.

özür dileyerek dengeli beslendigini söylüyorsun fakat dengeli felan beslenmiyorsun,aldigin besinlerin kalori degerleri cok önemli boy ve kilona görede bu kalori miktarini ayarlaman gerek yani sabit kaldigin kilo alip vermedigin bir kalori miktarini bulman gerek bunuda deneme yanilma yoluyla yapabilirsin.Tabiiki su anda Mübarek Ramazan ayinda olmamiz tam olarak detayli bir diyet programi cikarabilmenede engel teskil ettiginin farkindayim,bu sebepten dolayi asagida biraz sonra yazicak olduklarimi ramazanda bu diyetine göre uygulayarak ramazandan sonra tam detayli bir diyet cikarman olacaktir.Yedigin seyler saglikli ve güzel seyler fakat dengeli kelimesine uygun degil.

Eger düzenli spor yapiyorsan ve amacin kas yapmak ise vücut agirliginin iki kati protein alman gerekicektir.Kilonu sormustum fakat göremedim,ve burdan yola cikarak bir beslenme plani yapmalisin.Atiyorum 90 kilosun 180 gr protein almalisin buda günde 900 gr tavuk yapar(sadece tavuk ye demiyorum kiyaslama yapiyorum)
    Ramazan bitene kadarda tam bir diyet uygulayamicagin icin ramazandan hatta bayramdan sonra baklavalarida yedikten sonra tam bir diyet listesi yapman uygundur diyorum.Yukarida yazmis oldugun beslenmene kabaca bakalim ve yapmamiz gereken degisiklikler varsa yapmaya calisalim.

Iftar:8 yumurta yiyorsan ve bunlari sarisiyla yiyorsan vücuduna asiri yag aliyorsun demektir,yumurtanin sarisini yememen en fazla tek sarili 8-10 yumurta yemeni öneririm,yumurta sarisinin kolesterolüde yükselttigi söylenirki ispatlanmis kanitlanmis bisiy degildir.
    Yine iftarda yemis oldugun meyve barindirdigi asiri seker yüzünden insülin seviyene tavan yaptirarak yediklerini yag olarak depolamani saglicaktir.Az yedigini düsünsende yedigin 8 yumurta 650 kalori meyveleride katarsak bu 1000 kaloriye tekavül ederki bir ögün icin hem cok az yemis oluyorsun hemde fazla kalori almis oluyorsun arti meyve sekeri yüzünden bu yediklerini vücudun yag olarak depoluyor.Meyveyi antremmandan sonra whey proteinden önce yemeni öneririm.Gün icersinde iyi olmasada,Antremman sonrasi insülini yükseltmek iyi biseydir.
    Antremman:Acik söyliyim bu antremmanlar hakkinda pek bilgim yok fakat su anda türkiyede yanilmiyorsam iftar 20:30 civari felan burayla saat farki epey var,20:30 da iftarda yukarda yazdiklarini yedigini farzediyorum ve ardindan antremman yapman gerek,Antremmanini yemek yedikten enn az iki saat sonra yapmaliyin yani 22:30 civari.Dolu bir mideyle antremman yapamazsin vücut yediklerininle ugrasirken kaslarina birde kan pompalamakla ugrasmasin,sindirim bitsin ki bu iki saat felan sürer ondan sonra antremmanini yap.

Antremman sonrasi:Tavugu ve baligi ayni anda yiyebiliyorsan güzel fakat yedigin miktarlar önemli,bu iki besinde yüksek protein ihtiva eder yani ikisindende 100 gr yedigini fazzedersek 50 gr proteine tekavül ederki,bizim gibi amatör sporcularin bukadar yüksek miktarda bir proteini karacigerimiz tarafindan sentezleyebilmesi nerdeyse mümkün degildir,bunu ikiye bölerek 1 er yada 2 ser saat arayla yemen gerekir.Vücudumuzun bir seferde sentezleyebildigi protein miktari 20-30 gr dir fazlasini kullanmaz.Antremman sonrasi ögününe KH alabilirsin abartmamak kaydiyla pilav makarna bulgur v.s.sadece salata tavuk balikla olmaz.

Ara ögün:Badem,ceviz yada alternatif leblebi elma,Ciko bunlar birbirlerine alternatif olucak seyler degil ve cok farkli seyler.Badem ve ceviz cok faydali ihtiva ettigi yaglar bizim icin faydali fakat bir elma buna alternatif olamaz badem ve cevizi icindeki yagdan dolayi yiyoruz karin doyurmak icin degil,ayrica 100 gr badem yada ceviz 600 kalori civarindayken bir elma 70-80 kalori civarindadir ve ihtiva ettikleri besin degerleri cok farklidir,bunu alacagin kalori miktarina göre ayarlaman gerekir.

Sahur ögünün güzel hemde lezzetli görünüyor himmm:)Bence sahur ile iftar ögününü yer degistirmelisin senin icin daha faydali olacaktir.Simdi bu yazdiklarimiza göre ayni yedigin seylere göre diyetin söyle görünücektir ramazan icin.

Iftar.

Yesil Salata
    Tavuk gögsu 150-200 gr derisi alinmis
    YUlafli karisim 40-50 gr yazdigin gibi yada pilav bulgur hatta makarnada yiyebilirsin.100 gr
    250 gr yagsiz yogurt.
    (senin yazdiklarina hic bisiy eklemiyorum dikkat ettiysen sadece oynamalar yapiyorum yediklerin ayni fakat yerleri ve miktarlari farkli.
    iftar ögünün:750 kalori,50-60 gr protein 100 gr kadar karbonhidrat ve yag aliyorsun bununla bu sana antremman önceside enerji saglicaktir.

iki saat sonra Antremman:

Antremman sonrasi Meyve,abartmadan tabii bu bir muz da olabilir,yaninda biraz karpuz felan amac meyve sekeriyle insülini yükseltip biraz sonra icecegimiz Whey proteini bi an önce kaslara ulastirip kas yikimini engellemek.
    200 kalori

yarim saat sonra 1 ölcek Whey Protein
    130 kalori

30 dakika yada bir saat sonra 100 gr tavuk yaninda az pilav,bulgur makarna v.s dikat ettiysen karbonhidratlari antremman önce ve sonrasi aliyoruz.
    280 kalori

yarim saat sonra 30-40 gr badem ceviz yanlis hatirlamiyorsam bademin her bir tanesi 1 gr cevizinde her 5-6 yarim ceviz bu miktara denk geliyor
    assa yukari 200 kalori.

Yarim saat yada 1 saat sonra
    Ton balikli salata 100 gr ton(50-80 gr da olabilir)
    150 kalori

Sahur:

Tek sarili 10 yumurta,50 gr yulaf,sebze yemegi
    450 Kalori
    Yukarda toplamda 2100 kalori almis olduk,bununla assa yukari 150 gr protein yeterince KH ve yagda aldik.Rakamlar tam degildir akildan kabaca hesap edilmis rakamlardir,sadece sana yol göstermesi acisindan yazdim.kalori degeri yediklerinin miktarlari artirilip azaltilarak düsürülüp yükseltilebilir.Kilonu bilmedigim icin yuvarlak bir ayarlama oldu.Bu sekilde daha rahat beslenebilicegini düsünüyorum.
    Ramazanda olmamiz ve vaktin kisitli olmasi sebebiyle ögünler fazla ardi ardina SIKISTIRILMIS gibi ama her seferinde az yiyor bidahaki sefere yemeye hazir bulunuyorsun ve vücut hep dinc kaliyor.

Eger Ramazanda olmasaydik aynibu yediklerin normal bir güne nasil yayilirdi onada bir bak.

Sabah tek sarili 10 yumurta,yulaf ve yagsiz süt

iki saat kadar sonra antremman

antremmandan sonra bi porsiyon meyve

whey protein
    .....................
    ...............
    ...................
    ve böyle siralayarak bütün güne yayarak yediklerini her 2-3 saatte bir ögünalarak vücudunu hep hareket halinde tutuyor ve daha fazla kalori harcatiyorsun günde 5 ila 8 ögün besleniyorsun(ictigin whey bile bir ögün sayiliyor).
    Aksam yemeginden sonra KH almiyorsun.Yemekten sonra bi karpuz kesekde yiyeh yok:)bol bol su iciyorsun v.s v.s v.s unutma ne yedigin kadar neyi ne zaman yediginde cok önemli.

Kolay Gelsin.

16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle banavakıt arayıp bukadar uzun bır tavsıyede bulundugun ıcın tesekkur ederım. :)

Kilom 74, boyumda 1.74.

ben hesaplamalara bakınca 2500 kalorı almam gosterılıyor ancak ıyı bır beslenme hazırlayamadım..ayrıca yumurtadan 10 tane yıyorsam en fazla 2 tanesının sarısı var zaten. :) Senden bir ricam olucak kardeşim, bana 2500 kalorilik ramazanda yag kaybedebılecegım bır program hazırlayabılır mısın? veya o yazdıgın sekıldemı devam edeyim?

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ciko nat

Kardesim ben sana bir program hazirlayamam buna ne bilgim nede yetkim yeter.Sen hazirlarsin onun üzerinde tartisir tavsiyelerde bulunuruz.
    Su an Ramazanda olmamiz senin tam manasiyla bir diyet uygulamana engel olucaktir,cünki yediklerini gün icine zamana yayma sansin yok.ögünler arasi cok kisa olucaktir ayrica bu ögünleri tüketebilmen icin hic uyumadan sahura kadar beklemen gerekicektir.Bütün bunlari yaptigini farzedersek ramazan ayi icin söyle bir tavsiyede bulunabilirim.
    Kilo verip yag yakmak istiyorsun,gün icersinde nasil bir hareket katsayin var bilmiyorum fakat 2500 kalori senin kilona yag yakimi icin cok geldi.Bunu normal standart bir gün geciren sahislar icin söylüyorum senin isin cok hareketli agirdir gün icinde devamli hareket halindesindir o zaman degisir.Bence ramazan boyunca yukarda yazdigimiz gibi beslenmene devam etmen ramazandan sonrada yukardakine benzer gün icine yayilan her 2-3 saatte protein kaynakli beslenmeni saglicak bir program hazirlaman.Kilona göre assa yukari 150gr protein alman gerekiyorki yukardaki diyetinde bunu karsiliyorsun.100 gr ton,300 gr tavuk,yumurta, bir ölcekde whey protein zaten ihtiyacin olan 150 gr ikarsiliyor.o yüzden bence bi degisiklik yapma sadece yazdigim gibi yerlerinde degisiklik yap.insülin seviyeni olur olmaz zamanlarda yükseltme,ve yediklerini bil diyetinde kacak olmasin.ondan bundan bisi olmaz dedinmi gün sonunda amacinin üstünde kalori almis olursun.
    Birde metobal kalori ihtiyacini bilmen cok önemli,bunuda deneme yanilma yoluyla ögrenebilirsin.Yani normal yasantini sürerken ne kilo aldigin nede kilo verdigin kalori miktarini bilmekten bahsediyorum.seninle ayni kilodaki bir baska kisinin 2800 kaloriye ihtiyaci olurken senin sadece 2000 kaloriye ihtiyacin olabilir,yada bir baskasina 1800 kalori yetebilir bu aktiviteyle alakali ve bunu bikac haftalik bir deneme yanilma yöntemiyle bulman gerek.Eger bunu bilirsen diyetindeki amacina göre kalorini artirir yada azaltirsin ve bunu kademeler halinde yaparsin her iki haftada kalori düsümüne gidersin.Benim boyum 1.80,kilom 94 idi o dedigin hesaplamalara göre benim 3200 kalori almam gerekiyordu fakat benim kilomda sabit kaldigim kalori miktari 2600 cikti bunu 8 haftalik bir denemeden sonra buldum 2600 kalori alinca ne kilo aliyor nede veriyordum(dengeli beslenerek)Diyetimde bunu 2500-2300-ve simdide 2000 kaloriye indirerek devam ediyorum.
    Umarim bu yazdiklarim bir fikir vermistir.
    Kolay Gelsin.

18. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    eyw kardesım.valla ben bı arada 2000 kalorılık dıyet yaptıgımda kılo verıyordum ama sonra sporada baslayınca bıraz attırdım kalori...dedıgın gıbı yapıcam gunluk 2100 kalorı alıcam eger 2-3 hatfa kılo veremesem azaltıcam...tskr ederm kardsm .9 buarada gun ıcınde cok aktıfım ıftardan snra 2 saat bynca gnellıkle bııkletle gezerım dısarda ve sonra sporumu yapıp evde oturup veya dısarda gezerim. :)

19. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    bulguru çıkart demişsin

ramazanda sahur yada iftarda karbonhidrat olarak nelere yönelebilirim
    yada neler yiyebilirim yiyeceklerim çok kısıtlı lapa tavuk mantar kabak v.b arasında bi kısır döngüye düştüm

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Antremmanını iftar sonrası yapıyorsan iftarda bulgurunu makarnanı ye derim.Sonuçta olayı genel değerlendirmek gerek ramazan bitmesine iki hafta kaldı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:52 ----------

İhtiyacının altında kalori aldığın sürece kilo vermen kaçınılmaz olucaktır.Dikkat edilmesi gerekense kilo kaybının ani ve aşırı olmamasına dikkat etmek,vücudun kendini korumaya almasına izin vermemek olucaktır.Haftada 0.5 kilo ile 1 lilo normal kabul edilir.Bunun üzerindeki kilo kayıpları kas kaybı olma olasılığı yüksektir.Haftalık bu miktarlarda kilo verilmeli eğer kilo verilmesi durmuşsa kalori düşümüne gidilmelidir.Kilo verme düzenli giderken acele ederek kalori azaltımına gidilmesi kaslardan kaybedilmesine neden olucaktır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:58 ----------

Birazda diyetimizden bahsedelim:)Pazartesi günü diyetimde 5 hafta bitiyor ve ölçüm günü.Kilo kaybı oluyor sanırım,ama bi şekillenme felan yok yani bana göre kaslarda bi şekillenme bi belirginleşme yok.pazartesi resim çekersem eklerim.Sağolsun hanım yok yok şekillenme var desede sanırım gaz veriyo:):):):)Diğer taraftanda ne vardıki ne şekillenicek diyorum olmayan şey nasıl şekillensin:):):)neysse en azından yağ eksiliyor gerçi ben kas olsam okadar yağın altında bende görünüp şekillenmem :):)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:26 ----------

Antremmanlara tam gaz devam,fakat yaş dan dolayı olsa gerek vücudum haftada 4 gün kardio eklentili antremmanı kaldırmıyor,vücudum toparlanmıyor.Vücutta yıkım fazla toparlanma süresi az gibi.Aynı bölge ertesi gün çalışılmasa bile bir sonraki gün o bölgenin yorgunluğu motivasyon eksikliği yaratıyor.iki gün önce girdiğim bacak antremmanı sonrası haala bacak aramda top taşıyor gibi yürüyorum.yarın sırt günüm ve bicepslerde sızlamakta.haftaya cellmass,nitrix kombinesinde 7 8 hafta bitiyor ve ondan sonra ara verilicek.creatin alınmıcak ve bi miktar suyla beraber kilo kaybı olacağı kaçınılmaz.bu kombineyi bitirence glutamin,almaya başlıcam.Toparlanma sürecine daha çok yardımcı olacağını düşünüyorum.bu whey in içindeki cellmass,no xplodenin içinde var olduğu söylenen glutamin katkısına pek inanmıyorum.Ayrı alındığında daha ii bi etki alındığını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş