Bedenim,supplementler,çalışmam.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dark_Knight_Rises tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dark_Knight_Rises

Dark_Knight_Rises Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap veren vermeyen herkese öncelikle teşekkür ediyorum ve bu sporu yapanlara sabırlarından ötürü gerçekten saygı duyuyorum.

Yaşım 33.
    Boyum 178
    Kilom 95
    Vücut yapım Endomorf
    Spor geçmişim yok
    İnterval denemem (20 dk.için) 6-7 kere Başarılı
    Hastanede efor testine de girdim,sonuçlar güzel
    Sigaram yok Alkol yok Gece hayatı yok İşten eve evden işe.
    Elimdeki aletler Toplamda 80 kg. Spin marka vinyl dumbell seti Ayrıca 2 adet 3kg. 2 adette 5kg. dumbell.3kg'da ayak ağırlığı.
    Dizlerim yine kendimi test ederken sıkıntı yaptı. Önce hissetmedim ama sonradan ağrısı çok oldu. Doktora gittim sadece ayak ağırlığı ile quadriceps lerimi güçlendirmem gerektiğini söyledi. Squatı unutmam gerektiğini söyledi.
    2-3 adet bel fıtığım var. Ağrısı önceki kadar çok değil,ters mekik yaparsam ağrısı biraz geçiyor.

Tek isteğim var : Kendimi geliştirmek. Sağlıklı bir şekilde vücudumu biçimlendirmek. Hayat tarzımdan,kendimden bıktım. Çevrem bana bakınca önce 110cm.lik göbeğime bakıyor.

Çok araştırdım. Squatla ilgili nasıl yapmam gerektiğini anlatan abartmıyorum yüzlerce sayfa yazı okudum,onlarca video izledim yerli yapancı. zaten squat knee problem yazınca bir sürü video çıktı,hepsini izledim,denedim. Olmadı. Ağrılarım yine var yine var..En sonunda bir spor hekimine gitmeye karar verdim. Onun direktifleriyle hareket edeceğim squat konusunda,tabii ki Sizlerin de görüşlerine açığım.

Elimdeki supplementler iso 100 izole protein tozu,aminomax 8000,l-carnitin kapsül,cla kapsül,spinach extract,taurin,glutamin.
    Elimde birde kondüsyon bisikletim var. Orada pedala hiç direnç eklemeden boşta interval yaptım dizlerimden dolayı.20 dk. çok başarılı geçti. Zaten bahsettiğim gibi hastanede efor testinde sıkıntı çıkmadığı için içim rahat,kapasitemde var.

Bir iki haftaya spor hekimine gideceğim. O bana squat kesinlikle yasak derse yılarsam insan değilim. Ben kendimi iyi hissetmek istiyorum,gösteriş için değil sağlıklı düzgün bir vücuda sahip olmak istiyorum.

Yılmayacağım. 17 yaşımdayken bu spora başlamak istedim,göndermediler. O gün bugündür içimde bir ukde olarak kaldı.

Squat haricinde ayak ağırlıkları ile yüzüstü yere yatıp bacaklarımı kırdan yapabildiğim kadar yukarıya kaldırıp kalça kaslarımı geliştireceğim. Olmadı başka hareket yaparım.

Motivasyona ihtiyacım var birazda..Kilo verip kendini geliştirenleri gördüm..Ben neden yapamayayım ?

Kendime süperset antrenman bulacağım. Proteinli besinleri arttıracağım. Kafamda çok şey daha net değil ama inşallah şu hekime bir gideyim..Hakkımda hayırlısı.

Önüme engel çıkıyor arkadaş ama olsun ben bir yolunu bulup yapacağım..Göbekli diyenler gün gelecek imrenip bakacaklar.

Hızlı bir gelişme göstermek istiyorum. O yüzden sabahları interval yapacağım. Akşam süperset + interval yapacağım.

Proteini arttıracağım. Karbonhidratı düşüreceğim.

İntervalden önce protein tozu içeceğim,sonra da içeceğim,kaslar yıkıma uğramasın. Beslenmem çok yeterli değil o yüzden proteine ihtiyacım var..

Bazı kasları yüksek ağırlık düşük tekrarla bazı kasları da düşük ağırlık yüksek tekrarla çalıştıracağım.

Proteine glutamin ekleyeceğim,toparlanmam daha hızlı sürecek.

Evelallah ayda 7-10 kilo vermek hedefim olacak ilk etapta beden kitle endeksim normal hale gelene kadar. Sıkılaştırıcı takviyeler kullanacağım ki sarkma olmasın.

Ha bu arada animal cut un yağ yakıcısı da var elimde,onu da kullanacağım.

Hedefim : Aylık 7-10 kilo vermek. Bu arada aynı anda kas çalışması yapmak,biraz irileşip kendime güvenimi kazanmak.

Yılmak yok kardeşlerim,yılmak yok..Bana moral verin kardeşlerim,ateşleyin beni.

Sevgi ve saygılar..

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Abi gunde 2 antrenman fazla gelir gelisimden cok kas yikimi gerceklesir bence ustelik interval ve superset.kardiodan hemen sonra tozu icmeyin 1 2 saat gecsin bence.sabahta kardioyu ac olarak yapmaniz yarariniza olur.dizleriniz icin gecmis olsun bi bilgim yok ama dizleri eklemleri sarmaya aletler var belki isinize yarar.oldukca istekli olduğunuzu hissettim yazdiklarinizdan ve birakmiycaginizi gordum ve umarim oyle olur.animal cuts amerikan mensei mi ? Turkiyedenmi aldiniz türkiyedekilerin icerikleriyle oynandigi ve etkisinin olmadigi soyleniyo bakalim nasil olucak merak ettim..ayrica kaliteli yaglar alin ara ogunlerinizde zeytinyagi ve kuruyemis.yaglar sanildigi gibi zararli degil yag yakmada yardimcidir bile ama bahsettiklerim tabiki..birde yesil cay ve aci sekersiz kahve tavsiye ederm yag yakimi icin ayrica gunluk kalori ihtiyacinizi internetten hesaplayip 500 eksik alarak kilo verip yag yakabilirsiniz sanirim bu konuda tavsiye istemediniz ama yinede bilgim yettigince yardim etmek istedim umarim basarirsiniz basarilar...

3. Dark_Knight_Rises

Dark_Knight_Rises Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeş şöyle düşündüm :

Endomorf olduğum için metabolizmam gerçekten yavaş. Bunun önüne geçebilmek için sabahleyin aç karnına 2 kapsül l-carnitin,1 yemek kaşığı protein tozu,1 çay kaşığı glutaminle beraber 20dk. interval. Ondan sonra da kültür fizik hareketleri. Artı akşam işten gelince de interval yapacağım,denedim oluyor.

Dizleri saran aletler nerde var ? Site önerebilirmisin?

İstekliyim kardeşim. Birde şundan bıktım : Kadın milleti kendini gösteriyor kıyafetlerinin içinde,ben neden sağlıklı bedenimi göstermeyeyim?Şov amaçlı değil o ayrı konu. Giydiğim yakışsın arkadaş..Bıktım.

Animal Cut's Amerikan,orijinal,az önce bir daha baktım kutusuna. Amerika'da üretilmiş.

Kaliteli yağlardan bademi çok tavsiye ediyorlar. Birde keten tohumunu.

Yeşil çayı stokladım,kahvede var yazmayı unutmuşum,kullanacağım. İntervalden önce kahveyi denedim,etkisi var,ter attırıyor. L-carnitini de denedim,performansını olumlu yönde etkiliyor,nefes nefese çok kalmadım.

Kalori derken haklısın. Kaloriyi azaltacağım,proteini fazlalaştırmam gerekecek.

Çok teşekkür ederim kardeşim. Başaracağım inşallah.

egemennn bunu beğendi.
  4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Schiek marka iyi diye duydum dizlik gecen forumda okudum ama nerde satilir malesef bi bilgim yok

5. Dark_Knight_Rises

Dark_Knight_Rises Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim kardeşim,araştıracağım.

Sayfayı Paylaş