BCAA / Testestron hakkında soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alican476 tarafından 5 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. alican476

alican476 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1 senede 2 kutu protein tozu kullanarak spor yaptım.Yaz yaklaştı hocam bi kaç tavsiyede bulundu.

Testestron,deca,propet ti sanırım bunları aldım.İsimleri bulgarca yazdıgı için tam isimlerini yazamıyorum.

Testestron'un saç döktügünü çok duymuştum.fakat multivitamin alırsam bişey olmiyacağını söyledi.Bunu deneyip gören varmı ? Lütfen sadece kullanan cevaplasın..

---------------------

SORU 2: Glutamin ve BCAA var.Glutamin'i sabah kalkınca 1 çay kaşığı içiyorum.Bcaa'yı da sabah içmemi söyledi bi anlam veremedim.Sizce nasıl kullanmalıyım ?

not:Her idmandan sonra ya sıvı protein yada protein tozu alıyorum.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    1 yıl kür yapmak için bence çok erken. İlla kür yapıcam dersen daha hafif bir kür deneyebilirsin. Özellikle deca daha ileri seviyedeki sporcular için daha uygundur. Testosteronun saç dökme konusuna gelirsek ; bu olay birazda kalıtsal yüksek dozlarda testo kürleri yapan birçok arkadaşımın saç dökülme gibi bir problemi olmadı ama senin dökülmez diye bir şey söylemek zor.

Eğer glutamini günde tek doz kullanıyorsan idmandan hemen sonra alman daha uygun olur. Böylece hem kas onarımı hızlanır hemde GH salgılanmasını tetiklemiş olursunuz. Kullandığın BCAA hangi marka bilmiyorum ama onuda antrenmandan yaklaşık 45dk önce ve hemen sonra alabilirsin. Proteinini de sabah kalkınca ve idmandan sonra alırsın.

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1 yıllık sporcuya deca veriyorlar kafayı yiyeceğim arkadaş bu kadar mı cahilleştik. Yaşın kaç yaşın için testesteron takviyesi gerekiyor mu bunu arşatırdın mı? Testesteronun için testesteronu arttıracak gıdaları araştırdın mı? Testesteron artışı için nasıl idman yapman gerektiğini araştırdın mı? Deca gibi stereoid türü yerine büyüme için daha fazla neler yapabilirim hangi supplementleri kullanabilirim bunları araştırdın mı?

Yazık diyorum üzülüyorum.

ylmz bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Jimraynor öyle salon sahipleri tanıyorum ki sırf elindeki steroidleri satıp para kazanmak için 7-8 aylık sporculara bile olmadık kürler hazırlıyorlar. İlaç kutusunu açıp sanki bakkaldan şeker satar gibi norma mı veriyim deca mı veriyim. Ve bu sporcular 19-20 yaşlarında . Bilgisizliklerinin ve hırslarının esiri oluyorlar. Seninde dediğin gibi yazık oluyor.. Bizimde görevimiz bu sporcuları bilinçlendirip doğruyolu göstermektir..

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş