BCAA ne kadar gerekli?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bukatto tarafından 20 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar ben protein tozu ve amino asit kullanıyorum. bu ikisinin yanına BCAA yı eklemeyi düşünüyorum. şüphesiz kullanıldığında faydası olacaktır, ama zaten amino asit kullanırken BCAA almak fuzuli geliyor bana.
    yani zaten amino 2000 BCAA yı da yüksek oranda içeriyorken ekstradan BCAA :roll: almalımıyım? bu konuda fikir alışverişi yapmak istiyorum. ne dersiniz bu konuda?

2. Cruciare

Cruciare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bcaa ne abi

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bcaa dietteyken gerekli die biliorum..

4. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    slm

öncelikle konuyu yanlışyere açmışsın. soruna gelince protein tozlarının içinde gerektiği kadar amıno asit var yeni nesil pro. toz larında bu oran daha fazla, amino asit fazlasıda göz çıkarmaz hanii ;) BCAA lar diyet dönemindeysen kasların yıpranmasını önler Yoğun ve yorucu antremanlarda kasların kaybını negatıfe indirir. ilerlemiş sporcu isen creatın + glutamın kullanmanı tavsiye edrim BCAA yerine.
    yoğun ant. yapıyosan kullana bilirsin.

5. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bır gun almanyada,uretım yapan bır fabrıkadakı ust yetkılı ıle konusuyorum.Dedı kı burda en cok sattıgımız urunlerden,en baslarda bcaa gelır.Ama sanırım turkıye de bu fazla kullanılmıyor dedı.Bende pahalı oldugunu soyledım..O da uretım asaması da pahalı oluyor bcaa nın dedım! O burdakı sporcuların en cok bcaa tercıh ettıgını soyledı...

BCAA ve Glutamın...bene tr de en cok ıstısmar edılen ıkı supplement.Sadece dıet donemı sadece bulk donem gıbı bır sınıflama cok dogru degıl.Bunu ancak ekonomık yetersızlık varsa yapabılırsınınz.

Bcaa ve glutamın gelısım acısından en cok tercıh edılen turler,Argınıne den bıle cok daha fazla etkılıler.
    Gunde 30 gr glutamın kullanılabılıyor.Bcaa,ıdman oncesı ve sonraı kullanımı ıle gunde 20 gr ortalama ıle alınıyor.
    3 sene once ızmırde uluslararası bayanlar yarısması vardı.Bızde antrenorluk gelısım semınerlerıne katıldık orda.Bıze dagıtılan bır IFBB kıtabı vardı kı bu bılgıler zataen weıder ıle dogrudan ılıskılı olan ınsanlar tarafında kıtaba alınmıstı.
    Orda BCAA kullanımını hatırlıyorum.en onemlıler ıcınde ve gunde 10 gr

Bır dergıde cok oncelerı arnold un top 5 suppplement ını gormustum.Bcaa ılk 5 teydı..

Akay ve Salash bunu beğendi.
  6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Fazla değil bundan 5-6 sene öncesine kadar çift zincirli olduğu için multipowerin bcaa çok meşhurrdu o dönemlerde vg yapanlar bilirler formüla 100 ve bcaa ayrılmaz ikili gibilerdi yine o dönemlerde bu kadar geniş yelpaze ürünleri olmadığı için amino 3001 bcaa revanştaydı fakat şuan sayısını bile bilmediğim o kadar çok ürün varki ve seçici olmadığımızdan ürün iyi lanse edildiğinden her şeyi kullanıyoruz

Hiç bir özelliği olmayan vucuttaki etkisi bir çukolatanın etkisiyle hemen hemen aynı olan bir ürünü öyle anlatıyorlarki tabi bizde deneme tahtası olduğumuzdan hemen alalım diyoruz sonra daldan dala gezen kuş gibi bir diğer ürüne geçiyoruz bir diğerine geçiyoruz böyle sürüp gidiyor

ben en azından araştırmanızı ve size yararlı olanı kulllanmanızı öneririm

7. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    flexor bende senin gibi düşündüğüm için tereddüt ediyorum. supplementler uzun vadede etkili olduğu için çoğu kez insanlar etkisini anlayamıyor. vücut geliştiği için bunu hemen kullanılan ürüne bağlayarak bu ürün çok iyi denilebiliyor. dedim ya, illaki etkili olur kullanılınca ama sanki çokta gerekli değil gibi.
    yani yok yere bi dünya para vermeye lüzum yok galiba. birde piyasadaki ürünlerin fazlalığı gerçekten kafa karıştırıcı cinsten. para düşmemek lazım :)

Sayfayı Paylaş