BCAA Mı,Amino Asit Mi,Yoksa 2 Si Birden Mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ilkayerturk tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ilkayerturk

ilkayerturk Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim Dicem Çoğunuz Büyüksünüz.Daha Önce Progainer ve Arginine Kullandım Etkisini Gördüm.Şimdi Sırada Ya Amino Yada BCAA Var.Öncelikle Sizlere Danışmak İstedim.1 Aya Kadar ( Ramazan Bitince ) Salona Başlıyorum.Başlarkende BCAA Mı Yoksa Aminomu Almalıyım Kararsızım.Araştırma Yaptım.2 Ürününde Epey Faydası Var.Eğer 2 Sini Bir Kullanıp Sorun Yaratmayacaksa 2 Sini Birden Kullanmayı Düşünüyorum.Şimdiden Teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Arzu ediyorsan iksini birarada kullanabilirsin. Bir sıkıntı olmaz. Tabi maddi acıdan iyisen.Bazı amino asit supplementleri yüksek oranda BCAA içeriyor.Sonuçta BCAA da amino asit değil mi :)

3. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bence bcaa yı kesin ama kesin al. benim supplementlerimin en başında bcaa gelir. bunun yanına kreatin almanı tavsiye ederim birde. beslenmenin iyi olduğunu varsayıyorum. yinede kötü besleniyorsan bu kotu. en iyi ihtimalle kilo alımına devam etmek istiyorsan gainer+bcaa+kreatin üçlüsüyle iyi bir kombine olacağını düşünüyorum

4. ilkayerturk

ilkayerturk Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Kilo Almam Gerekli.Bunların Yanında %100 Soy Protein Tozuda Almaya Karar Verdim.Birde Salona Başlicam İşte.İnşallah Etkisi Olur.

5. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    soy proteine ne gerek vardı ki... onun yerine whey al daha iyi bence. ama sen fiyattan oturu bunlar diosan orası senin takdirin. ama bcaa yı toz olarak al derim. ultimate 12000 yada optimum bcaa al. bunlar toz formdadır. .y. çalışmalar

6. ilkayerturk

ilkayerturk Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.İligileneceğim.Proteini Yemek Yemediğim İçin Tercih Ettim.Yemek Programım Yok.(Olsada Uymam)Çünkü Açlık Hissim Yok.Canım İstediğinde Yemek Yiyorum.Yemek Yemediğimden Protein Alamayacağımdan Protein Tozunu Tercih Ettim.

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bunu daha önce yazmıştım bcaa ile amino asitlerin tek ve en büyük farkını bilmeyen arkadaşlara tekrar yazayım.öncelikle amino asitler parçalanmış proteinlerdir.yani protein sindirilir aminoasitlere dönüşüp kaslara yollanır.fakat bcaa dedigimiz 3 tip amino asit L-valin L-lösin L-isolösin depolanmadan(ve doğal olarak amino oldugu için parçalanmadan) direk kaslara yollanır ve anlık enerji sonucu oluşan tahribi onarır.bu da antrenmandaki anlık kas yanmasının önlenmesi demektir.bu bana ne katar dersen antrenmandan sonra aldıgın bir whey eger bcaa kullanmadıysan hem antrenmanda oluşan kas tahribini önlemeye çalışır hemde üstüne bir şeyler koymaya çalışır.ama ant önce bcaa aldıysan aldıgın proteinler direkt olarak yeni kaslar için çalışırlar.(tabi daha çok ayrıntılı mevzular var kas gelişimi için) saygılar

8. brhmcr

brhmcr Guest

Bu yorumu yapiyorsan hicbir suplement kullanma, supplement dogru beslenme ustune eksikleri gideren ek besindir. Ikame urunler degildir. Once beslenmeni toparla aksi takdirde parani cope atmis olursun.

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    peki bcaa ler antreman öncesi mi alınmalı? gece yatmadan önce alınabilir mi?bunu sorma sebebim illa enerji verecektir.uykusuzluğa neden olur mu ?

toz bcaa ler ile tabletler arasında fark nedir?etki-vücudun kullanımı açısından değerlendirebilecek olan varsa sevinirim.

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    senin body hayatın başlamadan bitmiş farkında değilsin bence

11. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Bcaa > Branched-Chain Amino Acids Yani çift Zincirli amino asitler kasların en cok ihtiyaç duydugu amino asitler . 2 sini birden kullanmak yerine bcaa oranı yuksek bi amnio tercih ederim.

12. ilkayerturk

ilkayerturk Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Yorumlarınız İçin Ama Ben 2Sini Farklı Alıcam.Çünkü 2si Ortak Birşey Alırsam Oranları Az Olcak.Farklı Alıcam Farklı Kullancam.Peki Bunları Nasıl Kullanmalıyız ? Hem Protein Tozu ,Hem BCAA Hem de Aminoasit.Tozu Biliyorum Kullanmışlığım var Fakat BCAA ve Aminoyu Nasıl Kullanıcam ?

13. brhmcr

brhmcr Guest

Kisacasi ogunlerine destek olarak ogunlerinle alabilecegin gibi, idman oncesi ve sonrasi olmak uzerede kombine edebilirsin.

14. ilkayerturk

ilkayerturk Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür Ediyorum.

15. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Başlıkta teşekkür mesajı yazarak mesaj kirliliğine yol açmak yerine üye mesajının sağ alt köşesinde bulunan “Teşekkür Butonunu kullanmalısınız.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

16. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    BCAA yada aminoyla uğraşıcanıza gidin adam gibi sağlam EAA alın Non AA lara boşuna para vermeye ne gerek var

17. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sen önce bu kafayı değiştir sonra spora başla.a32

Sayfayı Paylaş