BB'de Uzun Boymu Avantaj Yoksa Kısa Boymu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Mona tarafından 22 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hertürlü aklınıza gelebilcek avantaj ve dezavantajları yazar mısınız?

2. Arrhenius

Arrhenius Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    bb de kısaboyunda uzun boyunda kendıne gore avantaj ve dez avantajları mevcut ..
    Örn . boyu 1.75 olan bı sporcu total 80 kg. ( bunun ortalama 65 kg kas + 7 kg yag + 4 kg kmeik + 4 kg su.) cok ırı bı goruntu yakalayabılır ... Fakat aynı kas hacmindeki kilodaki 1.90 boyundaki arkasımız . dıgerınden cok daha ınce gorunecekdır .

Uzun boyun avantajı ise estetik gorunumdur bundan kasıt. Ornegin kısa boylu arkadasın kanat hacmını cok abartması boyunu ıyıce kısa gostercektır . fakat uzun boylu olan yuksek kanat hacmıyle gayet estetık gorunumde olablilir. Bknz ( cristiano ronaldo )

BlackMamba24 bunu beğendi.
  3. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Kısa boy daha avantajlıdır.

Not: Ben 1.90 boyundayım.

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Uzun boy ; daha fazla hacim.

5. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aynen ama uzun boyluların geneli ektomorf vücut tipine sahip olduğu için hacimlenmesi çok zaman ve çok güç alıyor (Tıpkı ben..)

6. izmirli umut

izmirli umut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    grafik
    Yer:
    izmir bornova çamdibi
    uzun boy hacim kazanma konusunda dez avantaj boyu 160 cm olan bir arkadaşın biceps kasları ortalama 12 cm civarı dır... benimboyum 185 cm biceps kaslarım yaklaşık 19 cm civarı bu durumda şişkinlik kazandırmam için daha uzun süreye ihtiyacım var

ama uzun boy her herde her zaman onlarca avantajda sağlayabilir örneğin üst raflardaki her şeyi sizden isterler tüm perdeleri siz takarsınız kafanızı çarpma rekoru sizdedir

ha diyeceksiniz ki hiç mi avantajı yok ; hatun milletinden hiç bir zatı muhteremin kısa boylu bir sevgilim olsun dediğini duymadım gerçi duymadım da ne oldu 2 yıldır yalnızım ama olsun .... :)

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    müsabık vücut geliştirme için kısa boylu olmak her zaman avantajdır.fakat büyük çoğunluk gibi spor yapıp güzel görünüm ise amacımız uzun boy iyidir.tabiki uzun ve kısa derken çok uç noktalarda olmamak kaydıyla.

8. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Kısa boylu adamın(160-175) atıyorum 37 cm bicepsi vardır uzun boylu adamın (+180) bicepsi 39-40 cm dir ama kısa boylu olanın daha hacimli durur.
    Aynı anda spora başlamış olsanız bile 1 yıl sonra o daha fazla hacim almış görünür. (ölçüleriniz aynı olsa bile yada onun daha az olsa bile)
    Ama uzun boylu olan zamanla iyice vücudu ortaya cıkmaya baslayınca cok cok cok daha iyi durur. Zaman alır ama olduğu zaman da harika durur.

Arrhenius'un kanatlar hakkında verdiği örnek de kesinlikle doğru.

Son düzenleme: 26 Aralık 2012
    Ocensers ve Arrhenius bunu beğendi.
  9. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    uzun boy görünümde kısa boy performansta avantajlı diye düşünüyorum

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Kısa boy avantaj falan değil mükemmel bir görünüm için 1.80 + boy şart bence, daha aşağısında ne kadar uğraşırsan uğraş boy hep eksiklik olarak göze çarpıyor maalesef. Bu sporu hepimiz daha iyi görünmek için yapıyoruz o sebeple uzun boy her zaman avantajdır.

Uzun boyu doldurması tabiki daha zor ama o kadar çilesine de katlanılsın artık, ben 1.72 yim :D

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    profesyonellik içinde uzun boy avantajdır örnek Arnold ve Lou diğer kısa ve orta boylu bodycilerden daha iyi ve karizmatik görünüyorlar bu bir gerçek kaslanması zor ama iş bitincede mükemmel görüntü çıkıyor ortaya ancak benim gibi orta boylu arkadaşlar üzülmesin :DFrank Zane ve Sylvester Stallonede orta boylu ama karizmatik iyi görünüyorlar onun için tam gaz çalışmaya devam:D birde uzun boylu olup sıska yada göbekli olan insanlardan daha iyi göründüğümüz kesin ayrıca kısa boyluya abartmak yakışmıyor deniyorda keşke ha deyince abartsak kısa boyluda olsanız abartılı kas yapmak çok zordur.

12. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    1.73 boyunda bir şahıs olarak parmak basmak istiyorum ki estetik olacağım,kız tavlayacağım şeklimi koyacağım ilgi odağı olacağım dersek avantaj uzun boyludadır,ancak ben kaba badici olacağım diyorsak anataj kısa boyun...

columbu bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kaba vücutlu bodyci olacağım desek bile olamayız bir kere genetik iyi olmalı steroid kürleri,spor salonu aidatı beslenme parası derken olacak iş değil proların senelik masrafları çok fazla gerçi sponsorları var onların burada ezici çoğunluğumuz fitness yapıyor aslında hernekadar body building desekte kendimizi çok iri görsekde öyle değil ülkemizde ezici çoğunluk göbekli olduğundan zayıf bile çok az maalesef gün geçtikçe spordan uzaklaşıp obeziteye doğru gidiyoruz onun için spor salonuna 3 ay gideni insanlar Ronnie Coleman gibi görüyor sözün kısası ortalama genetikle steroidsiz vg sporu yapılırsa ister uzun ister kısa olun gelinecek nokta bellidir estetiklik dışına çıkamazsınız.

Son düzenleme: 5 Ocak 2013
  14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    BB için kısa boylu olmak başlanıldığında kas kütlesinin daha kolay belirgin olmasını sağlıyor genelde ama uzun boy vücudu daha büyük yaptığı için bb yapan kişinin ileri evrelerinde görünüm olarak daha iri bir yapıya sahip olunuyor.Ama görünüşte en büyük etken genetiğin verdiği avantajdır.

15. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Boyum 1.92, bu açıdan hacim almakta ciddi zorluklar çekiyorum kısa boylu insanlara göre daha fazla besin tüketmem, daha fazla uğraşmam, daha fazla masraf yapmam gerekiyor :). Ama inanıyorum ki hedefime ulaştığımda kısa boylu birçok insandan daha estetik görüneceğim. Hani derler ya boylu poslu diye öyle mesela.

Bu konuda kendi yorumum bu boy hem spor için, hem hayat için fazla. Ayakkabı almaya gidiyorsunuz numara yok, kıyafet alacaksınız beden yok, toplu taşımada koltuklara sığamıyorsunuz özellikle ve omuz ve bacak boyu olarak. İnsanlarla konuşurken bir zaman sonra eğilmeye başlıyorsunuz, genç yaşta duruşunuz değişiyor misal kendim :).

Uzun lafın kısası boyum 1,92 değil de 1,85 olsun isterdim. İdeal olarak düşündüğüm boy o civarda.

Bodytime ve bravehearts bunu beğendi.
  16. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bence ne uzun ne kısa, orta boylular en avantajlısı (kendim ortayım die demiorum :p)
    170-180 aralığı bu spor için ideal
    daha kısalarda hacim arttıkça kare gibi bir yapıya dönüşüyor zamanla görüntü.
    uzunlarda ise gerekli hacimi almak ve bunu korumak ciddi emek istiyor, yani body yönünden avantajı yok ama sonuç olarak o hacmi verebiliyorsa ne kadar uzun olursa o kadar iyi. şahsen kim undertaker gibi olmak istemez ki :)

ben mesela kilo sorunum yok diyorum ama bunun sebebi boy aslında, boyum ortalama olduğu için böyle hacimli duruyor. 190 civarı boyum olsa aynı hacim için 100 kilo falan olmam lazım ki ben şu an 100 kiloya istesem de çıkmam imkansız gibi gelior.

ama ne olursa olsun uzun boy iyidir, bizim gibi uzun olmayanlar için bu body olayındaki avantaj teselli ikramiyesi gibi bişi :)

17. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bana kalırsa ne çok kısa ne çok uzun olmalı. Yani 1.70 in altında biri hadi 1.69 filan yine bir nebze de daha aşağısı kütle kazandıkça pek güzel durmuyor. Uzunda da 1.85 + bana hoş gözükmüyor. Neden hoş gözükmüyor, çünkü fiziğini bir yerlere taşıyamıyor. Yani benim şuana dek gördüğüm bu. Fakat 1.70 ile 1.80 arasında çok orantılı ve iyi fizik yapan kişiler var.

Tabi ki eskiden beri gelen bir şey vardır o da uzun boylu olma isteği. Belki kasları filan doldurmak daha zordur ama ben hiç 1.80 boyunda genç birinin kilo problemi yaşadığını görmedim. Yani spor yapan. Ama boy kısaldıkça dikkat etmesi gereken şeyler daha çok artıyor. Şunu da gördüm kısa boylu olup fiziği aman Allah'ım iri olmamasına rağmen aynı zaman da başlayan kişilerin kısa boylu daha ağır kilolara girdiğine tanık oldum. Tabi beslenme ve çalışma prensibiyle de alakalı bir şey.

Bence önemli olan kısa da da uzun da da simetrik ve olabildiğince yağsız gitmek. Off topic gibi olacak ama ister çok kısa ister çok uzun olun cebinizde bir tomar para varsa önde göbeğiniz olsa bile kazanansınız.

18. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    uzun boylu insanın vücudu dolgunlarştırması kısa boylu insana nazaran daha çok zaman alır..

ancak bunu bütün samimiyetimle söylüyorum tavsiye olarak dışardan gören bi göz olarak kısa boylu arkadaşlar ne olur abartmayın siz şiştikçe görüntü gerçekten çok kötü oluyor estetik denen birşey kalmıyor ...

uzun boylu insan irileştimi kapı gibi oluyor ona sözüm yok ama kısa boylu insanlar plaj vucudunun çok üstüne çıkamalı bence

tamamen samimiyetimle bunu dile getirdim yanlış anlaşılmak istemem

angilonit bunu beğendi.
  19. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Boyum 1.77 ama 3-4 cm daha uzun olmak isterdim. Bence 1.80 body için en ideal boy.

20. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Güzel anlatmışsın da estetik olarak verdiğin ronaldo örneğinin konu ile alakasını anlayamadım. :) Calum von Moger mükemmel bir örnek konu ile ilgili 1.95 boyu.

Kendi fikrim 1,85 boy mükemmel olurdu uzun ile çok uzun sınırında. Hele birde %9-10 yağ oranı ile 110kilo tadından yenmez desem yanlış anlaşılmam umarım. :D

Sayfayı Paylaş