bb ve kardiyo ile kilo verirken yemek saatleri?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dober tarafından 24 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.

ben 5 aydır kilo vermek için uğraşıyordum. boy 1.81 128 kilo ve yüzde 37 yağ oranım vardı şimdi 93 kiloyum ve yüzde 22 yağ oranım var. bir gün kardiyo( indoor cycling) bir gün de ağırlık antremanı yapıyorum. 2 haftadır süper set çalışıyorum. haftada 2 gün ağırlık 2 gün kardiyo. benim şimdi kafamı kurcalayan olay yemek saatleri. ben kahvaltıyı 6buçukta yapıyorum. öğle yemeği 12 veya 12buçuk. akşam yemeği ise en canımı sıkan konu. iş yerinden 5te çıkıp direk spora gittiğim için saat 4buçuk 5 arası yiyorum yemeği. sonra 6da spora gidip antreman yapıyorum eve de 9-9buçuk gibi geliyorum. salonla ev arası uzak biraz. ortalama 1buçuk 2 saat antreman yapıyorum yani.

neyse kasların gelişimi için ağırlık antremanından sonra protein ağırlıklı yemekler yenmesi gerektiği yazıyor sitede. ama ben kilo vermek için yapıyorum bunu. yağ oranımı daha aşağılara çekmek için. ben kardiyo ve ağırlık antremanından sonra eve geldiğim de mi yemeliyim akşam yemeğimi yoksa antremandan önce mi? antremandan sonra zor olur heralde. öğle yemeği 12buçuk akşam yemeği 9da olcak. diğer türlü de öğle yemeği 12buçuk akşam yemeği 4buçuk olcak. sizce nasıl bi ayar yapmalıyım bu olayda? valla akşam yemeklerinden soğudum zorla yiyorum resmen.

not: amacım kas yapmak büyümek değil. sadece yağ oranımı azaltıp 85 kiloya inmek.

2. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bence akşam yemeğini ikiye böl!örneğin menünde tavuk göğsü,yoğurt,salata,pilav varsa;gitmeden önce salata pilav ye(spor için gerekli karbonhidratı-enerjiyi almış olursun pilavla) spordan çıkınca da tavuk ve yoğurt yersin(böylece spor sonrası gereken proteini almış olursun)

ama psikolojik açıdan kaldırabilirmisin bilmem çünkü AKŞAM YEMEĞİ bir süre için hayatından çıkacak :D

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir öneri. ben bir ekleme de kahvaltı sonrasına yapmak isterim. 6.30 da kahvaltı ettikten sonra öğlen yemeğini 12de yemek vücudu neredeyse 6 saat çorak bırakmak demektir ve bu sizi hedefinizden biraz olsun uzaklaştırır. bence ufak bir atıştırma (ama abur cubur değil) saat 10 gibi ve ya 9 gibi yapılmalı.

4. dober

dober Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    akşam yemeğinde ben genellikle bb yapacağım günlerde 300 gram falan haşlanmış tavuk yanında ayran içiyorum. kardiyo yapacağım günlerdeyse ıspanak barbunya kuru fasulye nohut bezelye vs. tarzı şeyler ama hep tek seçenek var. pilav ı 4 aydır falan yemiyorum. glisemik endeksi yüksek diye. hep bu iekilde oluyor yani tavuk ayran ıspanak ayran gibi:) bu şekilde yarı yarıya olur mu acaba? atıyorum tavugun bi kısmını antremandan önce bi kısmını sonra yesem? bu arada kahvalyıyla öğle yemeği arasında bi elma yiyorum olmazsa ayran içiyorum. antremandan sonra da bi elma yiyorum bide soda içiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:46 ----------

abi zaten akşam yemeği diye birşey kalmadı hayatımda valla. öğle yemeğinden 3 saat sonra 4bucukta yemek yiyorum. resmen zorla yiyorum aç olmuyorum çünkü. baya sıkıntılı ya ama haftasonu spora gitmiyorum o zaman en azından ailecek akşam yemeği yeme keyfini yaşayabiliyorum :)

Sayfayı Paylaş