BB & MMA

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YeaP tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    4 Aydır Body Building yapıyorum. Son 2 ayındada MMA antrenmanı yapmaya başladım.
    Boy:178
    Kilo:68 (BB'e başlarken 64 dü)
    Pazartesi Çarşamba Cuma (Akşamları): MMA
    Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi (Sabahları) : BB
    Son 2 Aydır Gold Standart Whey Protein kullanıyorum. (Sabah kalkınca yarım porsiyon antrenmandan sonra 1 porsiyon ve gece yatarken yarım porsiyon olmak üzere günde 2 porsiyon kullanıyorum)

Sorularım şunlardır: ( Cevaplayan veya en azından vakit ayırıp okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkürler)
    1- Aynı günde 2 antrenman yapmak gelişimimi olumsuz yönde etkiler mi ? ( Fazla yorgunluk çekmiyorum vücut alıştı)
    2-Kilo almak istiyorum. Protein yerine karbonhidrat almam nasıl olur ? Karbonhidratlarında 1 porsiyonunda yaklaşık 20 gr civarında protein oluyor)
    3-Creatin kullanımını önerirmisiniz ? Öneriyorsanız kullanım şekli nasıl olmalı ?
    4-Göbeğim olmasada sanki simit dediğim bölgede hafif bi yağlanma var ve buda karın kaslarını gelişimi olumsuz yönde etkiliyor gibime geliyor. En azından görüntüsünü. 4 Aydır haftada en az 4 gün karın çalışmama rağmen karında bir gelişim sağlayamadım. Yağ yakıcı önerirmisinz ?
    5-Karbonhidrat+Protein+Yağ yakıcı kilo vermeden yağ yakmamı sağlar mı ?
    Sorularım dışında herhangibir farklı öneriye açığım

2. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yok mu yardımcı olucak birisi ?

3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    1- Antrenman günde bir kere sağlam yapılıp üstüne sağlam protein ve dinlenme daha doğru ama , kendine protein alımı ve dinlenmede güveniyorsan yap.
    2-Vücudunu bilmiyorum ama kilo ve boy olarak 3 4 kilo eksiğin var protein ile devam etmen daha mantıklı olur.
    3-Cretinde sakınca yok kullanımını bilmiyorum kusura bakma.
    4-O yağlanma tekrar söyliyim seni % 3 4 5 yağ olaranı olarak kabul ediyorum , yağ yakıcı kullanma derim o yağlanma zaman gideceğine emin ol,hatta kısa hızlı koşu 100 m %100 deparlı koşular yağ yakımına mükemmel etkisi var denemeni tavsiye ederim.
    5-Kilo verme karın bölgende çok yağlanma olmadığını düşünüyorum dalın çünkü sağlam bir dal göbekli olmassın eminim,en son karın bölgesini düşün derim.
    Farklı öneri sadece Yaptığın dal gerçekten güzel bende minder güreşi yapıyorum ve memnunum çok iyi antrenmanlar çok çalış başarılar.( yanlış yazdığım anlamsız yer varsa söyle hemen düzelteyim kolay gelsin )

YeaP bunu beğendi.
  4. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yok yok çok teşekkür ederim. O kadar zaman ayırıp yazmışsın. Yardımcı oldun geçekten :)

Sayfayı Paylaş