Bazen umutsuzluğa kapılıyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve brandy0261 tarafından 28 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    3 aydır haftada 4 gün olmak üzere fitness yapıyorum programım; 60 dk tempolu yürüyüş ( Koşu bandında, yokuş yukarı ayarlıyarak, nabzımda 130 larda oluyor), iç ve dış bacaklar için 7 kg ağırlık kaldırıyorum 5 set 15 tekrar, baldırlar için 3 kg ağırlık kaldırıyorum 5 set 15 tekrar, üst bacak için yine 6 kg 5 set 15 tekrar, 8 set 20 tekrar mekik çekiyorum, 8 set 15 tekrar yan mekik ve sırt için 5 set 20 tekrar en sonundada 10 dk streching yapıyorum. Spor öncesi creatine alıyorum.Çok sıkı bir diyet yapmamakla beraber beyaz ekmek pilav ve hamur işi tüketmiyorum akşamda genellikle sadece bir kase çorba içiyourm. Sonuç olarak 2.5 ayda belim 3 santim incelmiş ama kilom artmış. Ben nerde yanlış yapıyorumda kilo veremiyorum:(

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    allah dan daha cezanı mı ıstıyorsun,bır yandan incelip bir yandan da kilon artiyor,bence daha yazma bu başliga yoksa seni afaroz ederler.

Villeneuve ve Konz bunu beğendi.
  3. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    peki aforoz olmadan önce bir sorum olcak:) çalıştıgım agırlıkları nekadar zamanda bir arttırmalıyı?

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bunun zamanı yok. kendi vücudunu dinle.setinin son sayısını çıkarabildiğin ağırlıkla çalış.mesela 5 set 15 tekrar yapıyosun ya işte 15inci tekrarı zor çıkarabildiğin maksimum ağırlık kullan.

brandy0261 bunu beğendi.
  5. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş, creatine mi kullanıyorsun? Yoksa L-carnitine'mi? Belin inceldiyse sorun yok bence kiloyu fazla takma kafaya.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bel inceldiği halde kilo artıyorsa yağ oranın azalıyor kas kütlen artıyor demek..endişe edecek birşey göremiyorum..

brandy0261 bunu beğendi.
  7. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    açıklamalar için tesekkurler önerinizi deniycem.

8. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    L-carnitine kullanıyorum. Boyum 1.65 59 kiloyum 55 olsam daha da iyi olucak.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilo olduğun değil nasıl göründüğündür mühim olan.
    Bu şekilde devam ettikçe kas kütlen artacak ve yağ yakımın da hızlanacak.
    Ağırlıkları çok fazla yükseltmeyeceğin için bir süre sonra kas kütlesi artışın duracaktır. Böylece maskülen bir görüntü de almamış olursun.

10. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Aynaya baktığımda kendimi kilolu görmüyorum aslında ve kesinlikle sabır diyorum kısaca sabretmem lazım ve pes etmemem sporu yaşam tarzı halıne dondurmem lazım. Motivasyonda insan yalnızsa gerçekten zor oluyor ben bazen motıvasyonumu yıtırıcek gıbı oluyorum:(

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kendine spor yapacak bir arkadaş bul. Beraber ve birbirinizi motive ederek çok iyi iş çıkartabilirsiniz.
    Ve sonuçları çok sık izleme. Kendine ikişer haftalık aralar ver tartılmak ve ölçü almak için. Böylece kilom değişmiyor, ölçüm değişmiyor deyip demotive olmazsın. Şu ana kadar aldığın sonuç bir kız için oldukça iyi. Moralini yüksek tut.

12. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim ama hiçbir arkadaşımı ikna edemedim bayanlar nedense cardiodan ve hafifi ağırlıklarla çalışmaktan çok aerobic tercih ediyorlar:(

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tamam sen onları buraya yönlendir. Kardiyo ve ağırlık çalışmasının tek özüm olduğuna ikna ederiz burada;)

brandy0261 bunu beğendi.
  14. begüm

begüm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki arttırmak gerçekten şart mıdır? sorumun sebebi şu: forumda yazılanları okudukça anladığım kadarıyla yağ yakmak için az ağırlık çok tekrar ve kardiyo öneriliyor.ancak anladığım kadarıyla kişiye bir program verildiğinde, 2-3 ay sonra o programın değiştirilmesi gerekiyor. bunun sebebi sanırım vücudun o programa alışması ve yapılan çalışmaların eskisi kadar etkili olamaması. ancak bu noktada da ikileme düşüyorum: ağırlığı arttırırsam bir süre sonra vücudum o ağırlığa da alışacak, bu durumda ileriki bir zamanda o ağırlığı da arttırmam gerekecek ki bu da yağ yakmakla ilgili olan az ağırlık çok tekrar kuralının bir süre sonra uygulanamayacağı anlamına gelmiyor mu? dolayısıyla kaslanmakla birlikte ince değil, aşırı kaslanmanın sebep olduğu kalın bir vücut, bu sürecin kaçınılmaz sonucu olmuyor mu? ne de olsa ağırlığı sürekli arttırıyorum. ya programın değiştirilmesinden kasıt (sadece)ağırlık arttırımı değil, tekrar sayısı ya da kullanılan alet değişikliği (ki 1 ay sonra başlayacağım yerde yaptığım görüşmeye göre kardiyo ile başlayan 2 ya da 3 gidişin sonunda her aletle çalıştırtmış oluyorlar, dolayısıyla program değişirse deneyecek alet kalmamış oluyor. bu da alet değişikliği olasılığını benim için sıfıra indirir) ya da bir sürü şeyi okumam sonucunda bilgileri özümseyemedim duh

15. brandy0261

brandy0261 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşım,
    Bende şuan 3 aydır spor salonuna gıdıyorum ılk bır ay step ve platesle gectı ancak kılo veremedım hocamda bana artık bunun bı faydasının olamıycagını cardıo çalışmam gerektıgını söyledı ben de cardıoya basladım ıste yukarda yazdıgım programı uyguluorum. Bellı bır sure sonra agırlıklar banada hafıf gelmeye basladı ama kalınlasmakta ıstemıyodum bunu hocama belırttım oda agırlıkları ayda bır sadece bır kılo arttırıp setlerı çogalttı. Sanırım sızınde aynı sekılde az agırlık ama az agırlık derken en dusukden degıl ılk baslada vucudunuzun kaldırabılecegı agırlıktan baslamalısınız yanı vucudunuz 3 kıloyu rahat kaldırabılıoken 2 kılodan baslamanın bı anlamı yok ve sabırla programa uymalı setlerı arttırarak devam etmelısınız. Bu işte en önemli şey sabır cunku ben sahsen kosu bandından sıkılmaya basladım ama hocam bırakma diyor bende bu sıteye hergun gırerek makalelerden olsun yazılan cevaplardan olsun motıvasyonumu dusurmemeye calısıyorum.

asparagas, FleXoR, begüm ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet begum guzel açıklamış ve bu konuda düz bir mantıkla anlamadığın noktaları sormuşsun.

1
    Yapılan tüm hareketler ister düşük ağırlık ister yüksek ağırlıkla yapılsın vucudun kalori yakmasına sebeb verir. Bayanları yapısı gereği yağ oranı erkeklerden yuksek kas oranıda (yoğunluk tonu) bu orana gore ince ve uzundur (bölgesel kas sayısı aynıdır bayan erkek değişmez) Yapmış olduğunuz ağırlık arttırımında vucut yağ ve kas dengesini eşitleme adımında size bir tavan ağırlığı belirler (taban tavan) bu tavan ağırlığına ulaştığınızda artık kilo arttırımı değil gram arttırımı ile arttırırsınız.

2
    Hareketleri peryodik zamanlarda değiştirmek sadece harekete alışmakla yapılmaması gerek vucudu iyi dinlemeli iyi hesaplamalıdır harekete alıştım bu hareketi değiştireyim demek her zaman doğru değildir çünkü yapılan hareketin zorlayıcı dönemden sonra kolay gelmesindeki en büyük pay o bölgenin ana kas gurubudur fakat aynı bölgedeki küçük gruplar kendini tamamlamayabilir bu gruplar kendini tamamlamadan buyuk guruba göre hareket etmek eksik bir vucut ile bir sonraki proğrama atlamaktır burada vucudu iyi dinlemek gerekir aynı hareketi tüm varyasyonlarda deniyerekte bölgenin tamamlandığı anlaşılabilir

3
    Ben hafif kilo sabaha kadar tekrar olayından ziyade :) doğru kilo 15-20 tekrar diyorum elimizdeki 1-2 kilo ile yaptığımız çok fazla tekrarları günlük hayatta da sürekli bu tekrarları kolumuzu sallıyarak ifade ederek kitap okurken vs vs şeklinde za5ten hafif kilolarla çok tekrar yapmışızdır
    kişi salonda 1 kg ile çok tekrar yapıp kilo veriyorsa bu kişinin 1 kg ile yaptığından değil çok fazla hareket ettiğindendir .

önemli bir konuda kişi 1. kg ile 3 ayda 10 kilo verir sporu bırakır 1 ayda 10 kg geri alır

kişi ağırlık yükselterek 3 ayda 8 kg verir sporu bırakır 1 ayda 1-2 kg alır

işte bu olaya enerji santrallerinin arttırılması denir hafif kilo ile yapılan çok tekrarla kilo verirsin fakat enerji santrali arttırılamaz buda vucudun kilo almaya karşı hiç bir koruması yok demektir..

SoNNe, begüm, FLEX-POINT ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu arada bence kaslanmaktan bu kadar çok korkmayın, sonuçta hayal ettiğiniz gibi şişkin iri kalın kaslarınız şu anki hormonlarınızla olmasının imkan ihtimali yok. Ayrıca ne kadar çok kas, o kadar çok yağ yakımı demektir. Yani vücudumuzu bir fabrika gibi düşünürsek, kasları da makine olarak düşünelim, yağları da işlenecek madde, ne kadar çok kasımız varsa o kadar çok makinemiz oluyor, ve yağ yakımı daha çabuk bir şekilde oluyor. Dilimin döndüğünce, bildiğim kadarıyla birşeyler anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olmuşumdur...

begüm bunu beğendi.
  18. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    6 yıldır step-aerobik-pilates gibi sporların yanısıra ağırlık antremanı yapıyorum. üstelik az ağırlık çok tekrar değil,maksimum ağırlıkla çalışarak. aşırı kaslanma olsaydı herhalde bayan olarak önce bende olurdu. excursion arkadaşımızın dediği gibi bizim hormonal dengemiz buna izin vermiyor.

begüm bunu beğendi.
  19. constant

constant Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    flexor ve flexfor point siz aynı yerde mi çalışıyorsunuz?

20. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Cevap aşikar ama "Flexfor"?

saydam bunu beğendi.