Bazal Metabolizma ve yağ yakımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve starlnk35 tarafından 24 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Hızlı bazal metabolizmaya sahip insanlar yağ tutmaz ve çabuk yağ yakarlar.
    İlk önce bazal metabolizma nedir ?
    Bazal metabolizma vucüdun dinlenme halinde harcadığı enerjiye verilen addır.
    "Bazal metabolizma yemekten 12 saat sonra tam dinlenme anında vücudun sadece yaşamaya yetecek fonksiyonlarını sürdürecek kadar ihtiyacı olan enerji."
    Hesaplaması
    Kadınlar için metabolizma hızı hesabı: 655+(9.6 x Kilogram olarak ağırlık)+(1.7 x santimetre olarak boy) - (4.7 x yaş)
    Erkekler için metabolizma hızı hesabı: 66+(13.7 x Kilogram olarak ağırlık)+( 5 x santimetre olarak boy) - (6.8 x yaş)

Bazal metabolizmayı hızlandırmak mümkündür ve birkaç tiyo;

- Günde 8 bardak su tüketin
    - Kafein içeren içecekler tüketin ( ben şekersiz n. kahveden yanayım)
    -Yeşil biber tüketin
    - Yeşil çay ve limon tüketin. yağ yakımına ve toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı oluyor.
    -Elma sirkesi yağ yakımında diyetlerde vazgeçilmezdir.
    -Kas dokularınız ne kadar fazlaysa okadar az yağlanır ve okadar çok yağ yakarsınız.

Yağ oranınız azaltıkçada bazal metabolizma hızınız artıyor ve yağlanmanızda o kadar zorlaşıyor.:eek:

FtgO bunu beğendi.
  2. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Teşekkürler. Ben de hergün neskafe içiyorum. Bazen kahve de içiyorum. Bir de şu ürünü kullanmaya başladım bakalım.Yağ yakıcı yerine alternatif... "Lokman Aktar Nar Ekşili Bitkisel Form Macunu"

3. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    hergün nescafe içme. 1 gün iç 1 gün dinlen vucütün kafine alışırsa etkisi olmaz kahvenin ölçüsünü artırmak zorunda kalırsın. birer gün arayla tüketirsen dozajda fazla artırmana gerek yok. özellikle cardiodan 30dk önce bol kahveli tüket ve 1 bardakda sirkeli su iç yağ yakımını 2ye çıkarır.

Sayfayı Paylaş