Bazal metabolizma hızı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gokhanalpan tarafından 12 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi benim kendi uyguladıgım programa göre 5 ayda = 18 kg verdim yanliz arkadasim senin yapmış olduğun şey çok zararlı bu işi neden osman müftüoğlundan öğreniyorsunki vücudunu tanı vücudunun cok yağlı oldugundan bahsetmişsin yani gene söylüyorum yağ yakma olayı çok ince ve hassas bir iştir tam tersine bir beslenme sistemine sahip olmalısın ve yetersiz karbonhidrat alımı sonucunda yağ yakmak yerine su kayıbı ve kas kayıbı gerçekleşir. ayrıca 1 ayda 15 kg versen bile yağ hücreleri vücudunda kalacak ve bu diyete uzun zaman dayanamayacaksın ve eskisi gibi yemeye baslican ici boşalan yağ hücreleri tekrar dolacak ve gene yağlanacaksın

dostum sana bir öneri tartıya çık ve tartıl 2 gun yemek yeme ve gene tartıya çık 2 gunde 1-2 kg kaybetmis olcaksın ama burada kaybettiğin yağ değil glikojen deposu boşalacak ve kas kaybetmis olacaksın bole bir zayıflama vücuduna büyük darbe vurur

Ayrıca sana bir öneri Bazal metabolizma hızının altinda diyet yapmaman. Bazal metabolizma hızı yani vucudun 24 saat iç organlarının calişması icin gerekli olan enerjiyi mutlaka almalısın. senın su andaki metabolizma hızın tahminen 2400 civarı olmalı buradaki sistem şudur ;

SABAH SAATLERİNDE TEMPOLU YÜRÜYÜŞLER 45-60 DAKİKA cunku yüksek insulin salınımı kas ve karaciğer glikojen depolarının tam anlamıyla dolu olmaması, gerekse havadaki oksijen miktarının sabah saatlerinde cok yüksek olması cok etkin bir yağ yakımı sağlar ve basit karbonhidrat alana kadarda yağ yakımı devam eder.

Sabah kahvaltısında komplex karbonhidratlara ve lifli besinlere yer ver
    yani haslanmıs patates,çavdarkmeği,kepek ekmeği, tam buğday ekmeği, gibi tam tahıl ürünlerini tüket sabah kahvaltısında en az 1250 kalori tüketmelisin kahvaltı süresi ne kadar uzarsa ve yiyecekleri ne kadar cok ciğnersen o kadar fazla doyum sağlanir

ara öğünde elma portakal muz yağsız salata greyfurt suyu domates suyu gibi besinlere yer vermelisin. vücut bir elmayı sindirirken orneğin bir elma 50 kalori ise iki katını harcıo ve metabolizman hızlanıyor

oğlen ızgara haslanmis tavuk, tonbaliği, ve bulgur pilavı, makarna, gibi besinleri tüketeblirsin örnek 100 gram tavuk 100 gram bulgur pilavı

ara oğunda kalsium acısından zengin yağsiz yogurt yiyeblirsin

akşam yemeği yağsız et, sebze yemekleri , ton baliği haslanmıs tavuk gibi besinler yemelisin ayrıca aksam saat 6 dan sora bir sey yememelisin özellikle karbonhidratlar yapacağini bu saatlerde yaparlar

Dostum gunluk 2000-2500 kalori alımıyla birlikte orneğin 2500 kalori aldıgında yiyeceklerin termojenik etkisi ile birlikte 2250 kalori almıs olacaksın cunku vücut yediğin yiyecekleri sindirirken yüzde 10 unu harcar yani sen zaten 1400 kalori alıcam diorsun 140 kalorisi harcanacak bunun ee dostum metabolizmanı son derece yavaşlatacaksın ve büyük oranda kaskayıpları olacak

burada sana önermek istediğim sabah saatlerinde ve oğlende glisemik endeksi düşük kan şekerini yavaş yükselten (yani daha geç acıkmanı saglayan kalorisi düşük) karmaşik karbonhidratları tuketmelisin

akşam yemeğinde karbonidrat alımını durdur ve sabah kesinlikle 6.30-7 siraları Tempolu yürüyüş yapmayı ihmal etme bunun yanında bisikletede binebilirsin senın ihtiyacın olan kesinlikle aerobik tarzı egzersizlerdir.

saygılarımla..

2. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    tesekkürler paylasım icin.....

Bazal Metabolizma Hızı,
    dinlenme halindeyken vücudun sarfettiği enerjidir....
    Bir günde sarf edilen KKalori cinsinden ifade edilir.

arkadaslar asagıda verecegim linkte

boyunuz cm cinsinden
    kilonuzu kg cinsinden
    va yasınızı girin...

bazal metabolizma hızınız hesaplansın...

http://www.populermedikal.com/bmh.asp

Sayfayı Paylaş