Bazı Sorularım Var

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Unknown@ tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Unknown@

Unknown@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar vücut gelistirmeye yeni merak salmis biri olarak bazı konularda size danismayi uygun gördüm.Oncelikle yaklasik bir hafta once basladim ve 1 haftadır günde 4*20 mekik 50 tanede sınav cekiyoruum dün 4er kiloluk 2 dambel aldim ve https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...ell-t8554.html bu linkteki programi uygulamaya basladim fkt orada 1 haftada 1 defa uygulanmasi söyleniyor. Ben ilk gün göğüs kol 2.gün omuz arka kol programini uyguladiktan sonra 3. gün dinlenip (ufak tefek calismalar yaparim) 4. gün tekrar basa donmeyi düsünüyorum (kol ve göğüse) buunun bi zarari olurmu? ayrıca malumumuz ramazan ayındayız ve ben sporu iftardan kısa bir süre sonra yapıyorum bunun kotü bir etkisi olurmu? ve son soru olarak karın kaslarimin belirginlesmesi icin mekik etkili olurmu? Yasim 16 kilom 54 boyum 168
    Tecrübeli kisilerin yorumlarini ve görüslerini bekliyorum.

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle elindeki sabit kilolu dumbell ler ile hacim çalışmazsın.Ağırllık arttırman lazım.

Sporunu iftardan en az 2 saat sonra yap.yemek üzerine spor yapılmaz.

Sanırım evde imkanın yok sırt çalışamıyorsun ama bir barfiks cubuğu alsan iyi olur.4.gün de onu yapardın.

Mekik karın kaslarını tabiki belirginleştirir ama öncelikle karında yağ olmaması lazım.

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Orada haftada 1 kere uygulanmasını soylenmis cunku o programı ona gore yazılmıs. Sen 4. ve 5. gun verilen hareketleri yapmadan basa donmek istiyorsun. Haftada aynı kas grubu 2 kere de calıstırılabilir. Bunda bir sakınca yok. ben haftada sadece tek kas grubu calıstırıyorum cunku bunyem ilk calısmadaki o sert yıpranmayı yenileyip, ikinci kez calısmaya hazır hale gelemiyor.

BB'ye yeni baslayanlara genelde tek tip klasik bir program verilir ve bu program tek gunde tum kas gruplarını calıstırır. Bunda amac adaptasyondur ve sert bir calısmayi icermez.

İftardan hemen sonra spor yapma. Yemeklerin sindirilmesini bekle. Antrenman sırasında kaslara pompalanması gereken kan o esnada midede oldugundan sıkıntı yasarsın.

Karın kaslarının belirginligi mekikle degil diyetle olur. Istersen gunde 100.000 mekik cek. Yaglı beslendikten sonra, hic bir sey belli olmaz.

Sana tavsiyem sırt ve bacak da calısmalısın. Ilerde faydasını anlayacaksın. Acele etme.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2010
  4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş