Bazı antremanlar kötü geçiyor. Moralim sıfır yardım edin.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Vaas tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar , bazı antremanlarım kötü geçiyor mesela geçen hafa göğüs antremanım babalar gibi geçmişti 4-5 gün ağrımıştı. Ama dün yine göğüs antremanım vardı. Aynı ağırlıklarla girmeme rağmen tekrar sayılarım son setlerde daha azdı. Ertesi gün ağrım nerdeyse yok gibi. Ben bağımlısı olmuştum bu ağrıların bu ağrıların git gide azalması normal mi yoksa 5 yıllık bir sporcu bile ertesi gün ağrısı çeker mi yardım edin ?
    Edit : 5 aylık sporcuyum.

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bende genellikle tricpes antremanı sonrası çok hafif tatlı bir ağrı oluyor
    o dediğin ağrılar ilk başlarda olurdu sonra olmaz oldu
    ağrı değilde daha çok güç kaybı titreme gibi hisler var artık
    mesala biceps antremanı sonrası cep telle konuşmak benim için tam bir işkence oluyor
    yine bacak antremanı sonrası ağrı olmuyor ancak yürümekte bile zorlanıyorum
    bilmem anlatabildimmi

Vaas bunu beğendi.
  3. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Sorun beslenmeden, stresten, uykudan ya da psikolojik sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Eğer antrenmanına iyi odaklanamadıysan motivasyonun düşebilir. Öncelikli olarak bu tür sıkıntıların varsa bunları gidermeye bak. 5 yıllık bir sporcu değilim yani işin teknik ve taktik kısmını sen daha iyisini bilirsin ama bu tür sorunların da en az teknik ve taktik kadar etkili olduğu kanısındayım. Bu arada her zaman aynı performansı sergilemek zordur, eğer bu durum çok uzun süreli yaşanmıyorsa takma derim; çünkü kendini buna inandırırsan zaten psikolojik olarak antrenmana 1-0 geride başlarsın..

4. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağrı ilk başladığın zamanlarda olur ve 1 hafta ara verdinmi tekrar çalıştırdınmı olur çünkü adeleler gevşemiş durumdayken sen oraya baskı uyguluyorsun ve adeleler kasılıyor kasıldığı için ağrılar oluşuyor mesala göğüs ağrıları varken kollarını havaya felan kaldıramayacak kadar ağrın olur çünkü adeleler gerilmiştir ve tekrar yaparak çalışarak adaleler hafiften gevşemeye başlıyacaktır ağrı felan kalmaz sonrasında çünkü adalelerin alışıyor illa ağrı istiyom diyosan 2 hafta bırak tekrar aynı bölgeyi çalışmayı dene yarın yataktan kalkabiliyomusun gör yaşadığım için biliyorum illa ağrı gelişimi göstermez halsiz olursan mesala biceps antremanından sonra bardağı kaldıramayacak şekile gelirsen gelişimin olduğunu anlarsın ağrı demek adelelerinin çalıştığını gösterir

Sayfayı Paylaş