Bazı Aminoasit Ürünlerinin Karşılaştırması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve OdnamoK tarafından 17 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Aminoasit almadan önce bazı ürünlerin karşılaştırmasını yapmıştım. En iyi ürün olarak Universal 3001 gözüküyor ama fiyatı yüksek. Bazı bilgiler de eklemek istiyorum:

*Isoleucin, Leucin ve Valine BCAA (Branched Chain Amino Acids) adı verilen çift zincirli temel amino asitlerdir. Vücut tarafından üretilemeyip dışarıdan alınması gereken bu üç amino asit vücudun baskıya dayanabilme ve enerji üretebilme yeteneğini artırır. Hemoglobin oluşumunda ve kasların enerji ihtiyaçlarını karşılamada kullanılır. Yoğun egzersizlerde Leucine diğer bütün aminoasitlerden daha fazla kullanılır. BCAA'ları takviye olarak almak ayrıca ameliyat sonrası iyileşme sürecini ve kas yapım hızını artırır. BCAA'lar kas dokusu dahil her türlü protein fonksiyonunun uygun işlemesi için gereklidir. Kas hücrelerinin hızlı büyümesi yeterli miktarda BCAA alımı ile doğru orantılıdır.

*Enerji veren gıdalar içinde, nitrojen içeren tek besin kaynağı proteindir. Nitrojen yeni kas dokularının büyümesi ve tamirinde çok önemli bir rol oynar. En fazla nitrojen içeren protein kaynağı en yüksek biyolojik değere sahip olan proteindir. Peynir altı suyu proteinin biyolojik değeri 104 olup diğer proteinlere göre çok daha fazla nitrojen içerir. Amino asitler yapıları itibariyle; peptidler (kısa ve uzun zincirli amino asitler) ve serbest form amino asitler olmak üzere 2 ayrı formda bulunurlar. Vücut nitrojen alımının %70 ‘ini peptidlerden elde eder.

Tablo:

2. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Baba güzel bilgilerin için çok teşekkürler. Senin dediğin ve listenin de gösterdiği gibi en baba amino 3001 görünüyor. Şu anda kullanılabilecek en etkili ürün bencede. sence 3001 i ard arda 4-5 kutu kullanmak mı daha iyi olur? yoksa farklı markalarla mı devam etmek iyi olur? ne dersin? teşekkürler.

3. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bence, senin için maddiyat önemli değilse 3001 ile devam etmen daha iyi olur çünkü değer olarak çok ilerde. Salondan bir arkadaşım 3001'lerden uzun süre kullandı ve sonuçtan aşırı derecede memnundu formunun zirvesine onlarla çıktığını söyledi. Ancak fiyatı yüksek. Şahsen ben 3001 ile devam ederdim. Şimdiye dek gördüğüm bildiğim en yüksek değerli aminoasit.

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu tam doğru bir değerlendirme olmamış..çünkü ürünlerin bir tabletindeki değerler karşılaştırılmış..amınıo3001 in bir tabletinde 3 gr a.a. var tabikide bu nedenle diğer amınolardan yüksek değerli çıkacaktır..böyle bir karşılaştırlıma yapılması için ,örneğin amıno 3001 in 2 tabletiyle amino 2000 in 3 tableti arasında bir kıyaslama yapılmalı..yada bütün markaların 100 gramları arasında bir kıyaslama..çünkü kimi markalar tablet miktarını büyük tutarken kimi markalarda tablet sayısını büyük tutmayı tercih ediyorlar..önemli olan tek bir tabletin ne kadar a.a.a ihtiva ettiği değil,bütün bir kutunun ne kadar a.a. içerdiidir..

5. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda sayilara fazla bakilmamali bence. Üretimde nasil süzüldügü ve yapildigi önemli. Her aminoasit aminoasit olmuyor.

6. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tabloya bakılacak olursa hardline de çoğu ürünü katlamış fakat ben hardline amino 300 kullandım sonuç olarak memnun kaldıgımı söyleyemem.
    Bu degerleri sallama olasılığı yok mu?Başaka amin kullandıgım zaman idman sonrası agrı falan kalmıyodu neredeyse ama hardline de doz aşımı yapıodum ancaa

7. GOVERNOR

GOVERNOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben başlayalı 4 ay oldu ve 10 gündür de hardline amino 9000 kullanıyorum .sadece calıstıgım gün idmandan önce 6 tane idmandan sonra 6 tane olmak üzere.yeterlimi.yaş 38..sevgiler..birde iyi bir aminomu?

8. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ysnlış yazmışım ben hardline amino 9000 kullandım.gözle görülür bi etki de yaşamadım .

Sayfayı Paylaş