Kadınlar Kaslanmaktan Korkmayın

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sohbetseli tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Mesela Terminator 2'deki Sarah Connor(Linda Hamilton). :)

2. ssmadenss

ssmadenss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    27 yaşında bayanım.bacaklarımın alt kısmı çok ince.Hangi egzersizlerle kalınlaştırabilirim.Özellikle alt bacak iç kaslarını geliştirerek bacaklarımın güzel görünmesini sağlamak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

3. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Bacağın alt kısmı diye tabir ettiğiniz yer diz kapağınızın altı mı ?

ssmadenss bunu beğendi.
  4. ssmadenss

ssmadenss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet diz kapağının altı.Bir miktar kalınlaşma sağlamak çarpık görüntüyü azaltmak istiyorum.Bisiklet işe yararmı?yada ayaklara kum torbası bağlayarak koşmak?

5. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Özel mesaj olarak sorunuzun cevabını gönderdim.

ssmadenss bunu beğendi.
  6. vanilya

vanilya Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aslında kaslı görünmek istemem.
    Benim için sağlıklı bir vücut ve bel bölgesini korumak önemli ve ayrıca biraz göğüs kası istiyorum.

7. -Rukiye

-Rukiye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okul
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar benim bir problemim var. Bir bilginiz varsa yardım ederseniz sevinirim

Evde her gün 40 mekik çekiyorum, fakat vicûdumda bozulmalar oldu.
    Sağ kaburgam soldakine göre 2-3 cm daha yukarıda duruyor.

Bu sorun hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle foruma hoşgeldiniz fakat yanlış yerde sormuşsunuz..

ikinci olarak kaburgalarınız ile mekik çekmenizin alakası yok..kaslarda değil kemiklerde simetri sorunu varsa bunu doktor ile görüşmenizde fayda var..

9. liah78

liah78 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bayanlarında yag yakıcı mesela anımal cuts kullanması normalmıdır pekı.kas ta mı yapıyor

10. tazefasulye

tazefasulye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynı yere takıldım şimdi ben! Eeee, beli inceltmeek için ne yapacağız o zaman? Diyet ve kardiyo dışında?

11. badybidlyn

badybidlyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba uzun zamandır steyı takıp edıyorum dun uye oldum bende evde antreman fıtnis yapmak istiyorum. proteın ve cretin getırtım kendıme yurtdısından bıraz kıloya ıhtıyacım cok zayıf olmasamda bıraz vudut gelıstırmek ıcın ıhtıyacım var 21 yasında 1,74 58 kg bayanım yardımlarınıızı beklıyorum sımdıden tesekkurler.

12. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Mesajın içinde anlatmıştım. Açık olmamış galiba.

-sopa çevirme
    -alçak pozisyonda bisiklet (yarış bisikleti gibi)
    -kardioyo ve diyeti küçümsemeyin yanların bir numaralı düşmanıdır.

ustalar güzel programlarla süsleyeceklerdir.

tazefasulye bunu beğendi.
  13. nihal

nihal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kaslı bacaklar

ben bacaklarımı kas yapmak ıstıyorum kaslı ve kalın olması ıcın nasıl calısmam gerekıyor sguat denılmıs ama benım onu yapmam cok zor kucukken kalca cıkıklıgı problemım uzun surelı alcılarda kalmalar sonucu duzelmıs bır kalca eklemımde kıreclenme var bu yuzden benı fazla zorluyor bu hareket bana onerebılecegınız bacak kaslarına yonelık hareketler neler acaba

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=8721&postcount=3
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=8725&postcount=7
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=8726&postcount=8
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bacak-t203.html

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    diyez'in de söylediği gibi kaslı bacaklar bol bol terleyerek olur. ama bu emeklerin yerini bulması için her kasta olduğu gibi doğru beslenme ve yeteri kadar dinlenme şart.

16. Nina

Nina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,
    ben 22 yaşındayım. 1.63boy ve 51 kiloyum.küçüklüğümden beri sporun farklı dallarıyla ilgileniyorum. Yaklaşık 2 aydır haftada 3 gün uyguladığım bir program var. hepsi 3 er set ve 10 tekrar olarak yapıyorum. hareketler şunlar;
    biceps curl (dambıl ile)
    barbell curl
    lateral raises
    omuz press( dambıl)
    seated row
    bench press (makinada)
    pulldown
    leg curl
    lunges
    leg extension

ve bu hareketlerin hepsinde kullandığım ağırlık 3. sette beni zorlayan ağırlıklar oluyor. ayrıca antrenman sonralarında whey protein kullanıyorum. vücudumda zaten fazla bi yağ birikmesi söz konusu değildi ve şuan iyice sıkılaştığımı ve yağ oranımın dahada azaldığını hissediyorum fakat kilomda bir değişme yok. Daha sıkı bir vücut ve kaslarımda kütle olarak artış olmasını istiyorum. Bu uyguladığım program doğrumudur. Bana nasıl bir program onerirsiniz ve yardımcı olabilecek whey protein dışına ne kullanabilirim. Birde amino acid, creatine, glutamine ve benzeri ürünlerin erkeklerde olduğu kadar bir bayanda işe yaramadığını biliyorum fakat yinede bir bayanın kullanması boşuna mıdır yoksa bayanlarda da işe yarar mı?? şimdiden teşekkur ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:30 ----------

buarada bu yazdığım program dışında yaklaşık 5 gun mekik çalışması da yapıyorum.

17. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    mademspoor geçmişiniz var o zaman antrenman tekniklerini çeşitlendirin. herhangi bir kilo aldırırıcı ve kası şaşırtmaya yönelik bir dizi program tavsiyesi isteyebilirsiniz hocalardan

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:48 ----------

Hahaha kaslı görünmeyi kolay zannedip bir de istemem diyen bayanlar yok mu? Siz gerekenin yarısı kadar terleyin antrenmen sonrası duş yapamaz olun yeter. Bitişinde rahat rahat duş yapılan bir atrenman hiç bir işe yaramamış demektir :D

18. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    ben 5 yıldır düzenli fitness yapıorum arkadaşlar biara kilo alıp wermeden dolayı göğüslerimde baya bi deforme olmuşdu we deli gibi göğüs çalışmışdım 2 ay sora birde bakdımki omuzlarım 2 metre olmuş sırtım falan genişlemiş erkek gibi bence çok kötü bir görünümdü:D bayanlar ağırlık egzersizlerini kesinlikle bu işten anlayan biri denetiminde yapmalı kendi kafasına göre yapmamalı aksi takdirde fit bir vucuda sahip olayım derken görüntünüz kabalaşabilir benden sölemesi..

19. trimegistes

trimegistes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, hakikaten güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Evdeki ocağı ovarken veya basit bir çaydanlığı dahi kaldırdığımda (ki en fazla 1-2 lt dir.) Ne bileyim, hani kol gücü gerektiren bir şeyi dahi yaptığımda sağ kolumda pazu diye adlandırdığımız kısımda gözlerime inanamadığım-gerçekten abartmıyorum- kocaman bir kas oluşuyor (portakal görünümünde :( )ki bir bayan için çok da şirin gözükmüyor.Sol kolum normal ama sağ kolum hayli kaslı duruyor. Brisinden şöyle bir şey duydum, (bu arada henüz diyet ve spora başladım, 160 boyunda ve 75 kiloyum) fazla kilolarını vermeden spor yaparsan rambo gibi olursun diyor. Ki ben gerçekten fizyolojimin kaslanmaya müsait olduğunu hissediyorum. 160 cm boyunda bodygourd gibi görünmek istemiyorumince ama atletik olmak istiyorum. Şimdi ağırlıkla çalıştığım spora devam etmeli miyim? Yoksa biraz diyet, daha sonra mı spor yapayım sizce? Şu ana kadar gezindiğim en seviyeli site, ayrıca kurucularını ve üyeleri de tebrik ettim doğrusu.

20. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    konunuza dahil oldum kusra bakmayın. ama bayanların kaslanması için bizden daha da çok efor sarfetmesi lazım. bayanların kaslanmazı daha zor o yüzden korkmayın.

Sayfayı Paylaş