Bayanlar için gıda takviyesi ve antreman

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mel86 tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mel86

mel86 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 165 boyunda ve 56 kiloyum. Zayıflık anlayışım yıllarca aç kalarak 48 kiloyu koruma çabaları ile geçti.Tabi ki başarılı olamadım dönem dönem kilo aldım verdim, diet yaptım bozdum ve sonuç olarak metabolima hızım yavaşladı.
    Yaklaşık 1 yıldır body building ile ilgileniyorum 56 kiloyum. Kemiklerim çok ince olduğu için yağ oranım %21 yani oldukça fazla :mad:
    Haftada 3 gün ağırlık antremanı 2 gün ise kardiyo yapıyorum. Kardiyo günlerimde sabah 1 öğle 1 lipo 6 kullanıyorum,protein tozu kullanmıyorum.
    Ağırlık antremanı günlerimde ise lipo6 kullanmıyorum sadece whey isolate 1 ölçek protein tozu kullanıyorum .Ağırlık antremanı yaptığım günlerde amino kullanmaya başlamayı düşünüyorum.
    Bütün bunların yanında dolapta bekleyen CLAlarım var tabi :oops: Henüz ona el sürmedim..
    Aslında görünürde kas kütlem baya arttı ancak ben daha az yağ oranı ile kas kütlemi önplana çıkarmak istiyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum...;)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementlerden anlamam, o konuda yorum yapmayayım ama şunu söyleyeyim, kadınların yağ oranları erkeklerden daha yüksektir ve %21 yağ oranı bir kadın için oldukça iyidir. Eğer bu yağ oranında kendinizi çok yağlı hissediyorsanız yağ oranı ölçümü yanlış olabilir.

3. mel86

mel86 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranım bi kaç yerde ölçüldü hatta spor hekimi tarafından da ölçümleirm yapıldı. Yani tabikide korkunç bir yağ oranım yok ancak olması gereken aralığın üst sınırlarında bunu %19lara çekmek istiyorum. Genetik olarak belim çok ince, üst bacaklarım kalın bu nedenle yağ oranı fazla geliyor bana.

4. sthammer

sthammer Guest

Beslenme nasil peki? Gunluk protein, karb, yag..
    Amino takviyesi cok yorucu antrenmanlar cikarmiyorsaniz gerekli degil, zaten ictiginiz protein tozunda da amino profili var.. Zorlayici antrenmanlar fazlaysa bcaa icerigi yuksek amino ya da bcaa olabilir ki ihtiyaciniz oldugunu sanmiyorum..

5. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Yapacağınız şey belli.O yağ oranınızı ölçtürdüğünüz yerde eğer ölçtürmediyseniz gidip bazal metabolizma hızınızı ölçtüreceksiniz.Ve sonrasında O metabolizma sizin gün içerisinde hiçbirşey yapmadan harcadıgınız enerji miktarıdır.Onu 1.3le çarpın.Sonra çıkan kaloriden 250-300 kalori aşağıda beslenin günlük olarak.Bu beslenmedeki kalorilerin %30u proteinden %40ı karbonhidrattan %30u da yağdan gelsin.

6. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    Aç kalarak diyet yapılmaz tam tersi beslenerek diyet yapılır kadınların beslenmesinin erkeklerden cok da farkı yoktur sadece kilo basına alınması gereken protein ve karbonhidrat miktarı erkeklere göre daha azdır her zaman solerim okumak okumak okumak acacaksınız beslenmeyle ilgili ne kadar makale bulabiliyorsanız okuyacaksını womens health dergisi de faydalıdır

Sayfayı Paylaş