Bay Manken Adaylığı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve pssakal tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli forum üyesi arkadaşlarım, ilginç veya gereksiz olarak düşünebileceğiniz (ama öyle değil :)) bir konuda fikirlerinizi, önerilerinizi almak istiyorum.
    Boyum 1.89 kilom 95 ve 23 yaşındayım..mankenlik yapmak veya en azından vücudumu bu iş için uygun olabilecek bir şekile sokmak istiyorum..forumda bulunan bu işi yapan veya yapmışlığı bulunan arkadaşlar varsa ne gibi yollar izlemem gerektiği konusunda tavsiyelerinizi beklemekteyim..kardiyo ağırlıklı programlar uygulamaktayım istedğim şey program önerisi değil de sizce bu işi yapabilmek için ne gibi koşullara sahip olmalıyım veya nasıl bir vücut ölçüsüne sahip olmaıyım, başka bir başlıkta ideal erkeğin vücut ölçüleri hakkında yazılan yazılara baktım ama aradığım şey orda yoktu o yüzden bu konuyu açtım..
    Saygılar..

NHFL bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle saçma falan gelmedi. Gayet güzel bir meslek bence. Manken olmak için öyle çok fazla bir hacime ihtiyacın yok. 40-45cm kola geniş omuz, kendini belli eden ayarında göğüs ve bunalara eşlik edebilecek diğer adele grupları. Yani yağ oranı düşük fit ve sportif bir vücuda ihtiyacın var. Tabi mankenlik sadece bundan ibaret değil bildiğim kadarıyla. Umarım istediğin vücuda ve işi elde edersin ;)

pssakal bunu beğendi.
  3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Mankenlik için 40 cm kol fazla bile sayılır bence.Bu arada yüz hatlarının da simetrik ve düzgün olması lazım,keza belin ince omuzların da geniş olmalı.Biraz genetik malzeme gerekli anlayacağın.İstersen bir kaç fotonu koy,daha kesin yorumlar yapılabilsin

pssakal bunu beğendi.
  4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    manken olmak ıcın uc sart vardır bırıncısı ıyı bır genetık-ıyı bır spor programı ve ıyı bır beslenme programı ole 40cm kola falan ıhtıyacta yok 38 cm kolunuz olsa emın olun ırı mankenler kategorısınde yer alırsınız ant programı yarı kardıyo yarı agırlık calısması seklınde olmalıdır beslenme programı ıse proteın-karbonhıdrat agırlıklı ama yag kısıtlı olmalıdr vucut hatları belırgın ama asla tam bır defınasyon vucutta olmamalıdr yanı karın kasları belırgın olmalıdır fakar ole omuz gogus paramparca olmamalıdır ole sıhırlı bır olcusude yok vucut estetıgı ıcın ama bunlardan once ılk sart genetık yapıdır eger bır adamda tıp yoksa ısterse dunyanın en ıyı vucuduna sagıp olsun asla manken olamaz a unutmadan kıloda dusuk olmalıdır yuanı ole vucutcu gıbı hacım falam olmıycak

zigbog ve pssakal bunu beğendi.
  5. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, pc'me yeni format attğım için şu an elimde foto yok ama haftasonu foto ekliyeceğim..hacim konusunda pek bi hedefim yok çünkü bu modellik yarışmalarının organizatörü Erkan Özerman bi röportajda adaylar için "herkül gibi gelmesinler, kıyafetlere sığdıramıyoruz demiş" :D ondan dolayı kardiyo ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum, fotoları eklediğimde sanırım benimle aynı fikirde olursunuz..

6. ralf

ralf Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşım bence çok güzel bi konu açmışsın ben açacaktım az kala çünkü benimde manken olmak gibi bi amacım var:) resimlerini koyarsan daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz. Tip dersen bence okadar da önemli değil adı üstünde manken yani elbiseyi taşıyacak eleman bağabında bunun içinde tip okdar gerekli değil elin ayağın düzgün olsun yeter. maddi açıdan yapmak istiyorsan hiç bulaşma bence

pssakal bunu beğendi.
  7. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Başlık için sağ ol. Bu konuda daha fazla bilgisi ve deneyimi olan varsa lütfen paylaşsın.

8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    model olmanın türkiyede en kolay yolu (erkekler için) yarışmalara katılıp burdan derece almak bunun için ise 1.85 ve üzeri boy çok fit bir vücut en fazla 23 yaşında olmak gerekir birde kültürlüyseniz (kültürden kastım üniversite, yabancı dil) başarabilirsiniz he 23 yaş üstü olmaz mı olur ama yarışmalara katılamazsın nasıl olur saydığım özelliklerin olur birde torpilin oldumu olur yada gidip bi ajansa başvurursum fotoğrafını koyarlar siteye ufak ihtimal ama keşfedilirsen olursun ama küçük yaş hep avantaj yüz güzelliğine gelince sen istersen dünyanın en güzel yüzüne sahip ol yinede bu özelliklerin yoksa olmaz he fizik iyi yüzde güzel olursa o zaman top model bile olur ama dediğim gibi yüz güzelliğin pek önemi yok(hiç demiyorum)
    bu konuda aklında soru işareti kalan varsa yardımcı olabilirim...

NHFL, pssakal ve skilful bunu beğendi.
  9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    İlla ki çok ünlü olman gerekmiyor dergilerde fuarlarda falan sürekli iş bulabilirsin fotomodel olabilirsin sürekli çeşitli işlerden çağırılabilirsin yani hobi olarak ek iş olarak bu işi yapabilirsin mankenlikte fit vücut ve boy önemli neden allah vergisi fiziğini değerlendirmeyesin biradza girişken olman gerekir ilk başvurduğun yerler seni kabul etmeyebilir gerekirse 100 kere başvuracaksın katolog çekimlerinde yer almanda olası..seni görmedim ancak ince bel geniş omuz ve boyundan aşağıda bir kilo avantaj getirir ama kriter değildir allah yardımcın olsun inşallah istediğin olur..

pssakal bunu beğendi.
  10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ölçülerin iyiyse ve tipinede güveniyorsan miss turkey yarışmalarına gir ama bunun için sakın hrhngi bir ajansa kayıt olma sonradan pişman olursun. böyle bir düşüncen varsa direk sitesinden başvuru yap stüdyo ortamında çekilmiş profesyonel fotolara ihtiyacın olacak.

11. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    benim abim fotomodellik yaptı 6 sene. bunun icin illada yarısma gerekmiyor senin demek istediğini anladım fotomodel olmak istiyorsun sanırım. hicte kolay bi is degil kackere abimin agladıgını gordum. zor ve sana herkez bagrıoyor bı hata yaptıgında bu tur seyler cok fazla emır altında kalcaksın. Ajanslar var yarısmalarada gerek yok bunun icin. tabi alırlarsa

Son düzenleme: 7 Kasım 2009
    pssakal bunu beğendi.
  12. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar tekrar teşekkür ediyorum yorum ve önerileriniz için..kusuruma bakmayın resimleri konuu açarken eklemeyi düşünemedim şimdi onları da ekliyorum, önerilerinizi bekliyorum.[​IMG]

şu an için son derece yağlı bir vücuda sahibim, kısa dönem için belirlediğim hedef ayda 3 kilo vererek 5 ay sonunda 15 kilo vermek..yaklaşık 6 aydır evde çalışma istasyonu ile düzenli olarak çalışmaktayım ama maalesef yeterince kardiyo yapmadım..önümüzdeki 5 aylık dönem için yağ yakıcı weider l-carnitine kullanmak ve kardiyo ağırlıklı çalışmak niyetindeyim..
    Şu an marmara üni.de son sınıfım (uzatma) ama bölümümü pek sevmediğim için bu tarz alternatifler arıyorum..ama kesinlikle bu işi yapmak gibi bir tutkum da yok..
    En azından mankenlik veya fotomodellik yapamasam bile fit bir vücut kazanmak istiyorum :)
    Sizlerinde önerilerinizle bu hedefime ulaşabileceğime inanıyorum..

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  13. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Gecen Seneki Yarışmada iş icabı bulunmuştum ordaki çocuklarla da konuştum,yakın bi arkadaşım katıldı seçildi ama gitmedi durumlarından dolayı.boyuna göre kollarının önemi yok,sadece vucudun sportif estetik dursun yeter ki 81 kiloyu görmen lazım tabi bu vucut yapınada bağlı ama baklavaları çıkartman lazım.Eğer yarışmaya girip tek seferde işi bitiricam diyorsan aranan yüz olucam dıyorsan hiç ajanslarla uğraşma direk yarışşmaya git oraya katıl.ama modellik için ajanslar falan var istanbuldaysan 15 ajansa poz bırak emin ol şeklinde varsa 5 tanesi sana döner.

zor bi iş farklı isteklerle dönebilirler sana dikkatli ol derim.
    =)

ALLAH kolaylık versin.

pssakal bunu beğendi.
  14. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    arkadaşlar önceki mesajımda resimleri koyamadım, kusuruma bakmayın..şimdi önerilerinizi bekliyorum, geçen hafta yeni işe başladım biraz yoğun geçiyo bacaklarım çok yoruluyo, eskiden haftada 3 kez koşuya çıkabiliyodum ama bu çalışma temposunda biraz zor olucak koşmam, önümüzdeki 5 ay için yapmam gerekenler hakkındaki önerileriniz ve eleştirilerinizi bekliyorum..

Son düzenleme: 13 Kasım 2009
  15. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    göbeğin aynı benimkine benziyo.ama şöle bi kıvanç tatlıtuğ un vücuna benzetmeye kalksan kendikini,3-4 yıl lazım galba. ben sallıorum inş tutturmuşumdur :)

Sayfayı Paylaş