Bass Gitardan anlayanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve adrenalinshot tarafından 3 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Merhaba arkadaşlar ben bass gitar çalmaya başlamak istiyorum.Daha önce gitar çalmadım yalnız bu benim için bir sorun olur mu?Ayrıca ne marka hangi model?bass gitarda cort için iyi diyorlar ama bilenlerin fikrini almak istiyorum...400ytl civarında bikaç model sölermisin?Bide ders ücretleri hakkında bilgisi olanlar var mı?Cevapşarınızı bekliyorum...

2. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Daha önce gitar çalman sorun olmaz. Hatta başlarda faydası bile olur, sonuçta bass da dörtlüler halinde akordludur (Mi La Re Sol). Çok birşey farkettirmez ama. Cort iyi bir marka değildir, başlangıç bass'ı olabilir. Ya Prince'le başlanır ya Cort'la. 400 ytl biraz fazla gibi gözüktü ilk bass için. 200 civarına seni aylarca götürecek birşey bulabilirsin. Marka ve model çok tünele gidip bakmanı öneririm (İstanbuldaysan), ensturmanın markasından ziyade başta senin sevmen daha önemli. Zaten bass çalışmak çok sıkıcı bir iştir başlangıç seviyesinde, ensturmanı sevmek yardımcı olur. Ders fiyatları çok değişir, ayda 40-50den 150-160 a kadar bulabilirsin. Hoca seçerken çok ucuza kaçma, adam gibi notalarıyla öğretsin. Ne hocalar var bass'ı gitar gibi tutan adamlar görüyorum. İyi temel almak çok önemli. İstersen bir soruştururum senin için hoca, ilgilenirsen özelden bana bir mesaj at.

3. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kusura bakma yanlış okumuşum çalmamam diyormuşsun. Gitar çalman yada çalmaman pek birşey farkettirmez, tamamen farklı ensturmanlar sonuç olarak. Ben hiçbir ensturman çalmadan başlamıştım bass'a.

Sayfayı Paylaş