Basketboldan bodye .

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve lazur tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lazur

lazur Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    rize
    arkadaslar ben body e başlayalı 1 ay oldu fakat 12 senelık basketbol geçmişim var antrenmanlar içindede agırlık çalışmaları tabı basketbolu çeşıtlı nedenlerden bu sezon bıraktım body e başladım başlarkende optimum whey 2.3 kg + optimum amino 2222 325 tab aldım boyum 1,86 kilom 72 kg
    body salonundakı hocam optimum proteın tozunun çok ıyı oldugunu altstar izo tech 94 den snra en ıyı urun oldugunu fakat benm vucuduma karbonhıdrat lazım oldugunu hacım artması ıçın karbonhıdrat almamı onerdı ve bu prolab n large 2 yi kesınlıkle almamı soyledı hem karbonhidrat hemde proteın bakımından çok zengın oldugu ıçın aşagıdakı tabloda besin degerlerını verdım urunun. gerçekten çok zor kılo alıyorum çok hareketlıyım şuan haftada 6 gun body e gıdıyorum 2 gun ayak çalışıyorum ogrencıyım ıyı yemek yapıorum ama genede yetersız kalıyor antrenmandan snra 4 amıno 1 ölçek whey sabah kahvaltıdan once 1 oleçk whey alıyordum şuan urunlerı yarıladım sayılır sizce onumdekı aylar ıçın napmalıyım karbonhıdrat almalımıyım hangısını almalıyım veyahut karbonhıdrata nelerı takviye etmelıyım .?

Besin Değerleri:
    Servis Miktarı: 4 Ölçek (152 gr)

1 servis içeriği
    % DV**
    Calories
    600

Calories from Fat
    45

Total Fat
    5 gr
    8%*
    Saturated Fat
    3 gr
    15%*
    Cholesterol
    100 mg
    33%*
    Total Carbohydrates
    86 gr
    29%*
    Dietary Fiber
    2 gr
    8%*
    Sugars
    28 gr
    **
    Protein
    52 gr
    104%*
    Calcium
    400 mg
    40%
    Sodium
    150 mg
    6%
    Potassium
    400 mg
    11%
    Whey Protein Concentrate (milk)
    70 gr
    **

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    basketbolcusun bu sene ara verdin seneye tekrar baslicaksan oynadigin mevki onemli eger pota alti oynuyorsan evet kilo al ala guard oynuyorsan kilo seni yavaslatabilir

3. lazur

lazur Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    rize
    evet devam edeceğim 1-2 (p-s guard) oynuyorum kilo almakdan kasıt tüm vucuda yönelik sıçrama için bacak bakımından kuvvet antrenmanı gibi bişey yapmaya çalşıyorum

Son düzenleme: 3 Kasım 2009
  4. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bana kalırsa amino bitince birdaha alma kullanman gereken sup.ler whey + creatine maddi durumunu bilmiyorum ama şimdilik bunlar sana yeter

Bende basketbolcuyum programını bilsem biraz daha yardımcı olmaya çalışırım

5. lazur

lazur Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    rize
    1.gün bacak ve omuz çalışıyorum
    2.gün triceps ve sırt
    3.gün göğüs ve biceps
    4.gun tekrar başa donuyorum 7.gun dınlenme

hergun hareketın başında 5 dk ka koşu bandında jog 5dk orta ayar bisiklet yan ters düz mekik

tabi birer hareket değil örneğin bacak için hack squat , leg curl ,Leg Extension
    sırt için ense çekiş , tek Dumbbell Rowing (çekiş) makınede göğse çekiş ( Lying T Bar Rows buna benzer) vs her bolge için 3 hareket yapıyorum

hem kuvvet artışı hemde hacim olmasını ıstıyorum kollarımın yavaslamaması ıçın ball halding çalşiıyorum ayaklarım için ip atlaama ve birkaç parmak ucu kordinasyon çalışıyorum

maddi duruma gelince 2 ayda bir suplementlere ayıracagım 200-220 ytl em oluyor :)

Son düzenleme: 3 Kasım 2009

Sayfayı Paylaş