basketbola mı başlasam ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

hangi spora başlamalıyım?

1. Basketbola başla

oy sayısı 2
    25,0%
  2. kesinlikle Vg ye devam et

oy sayısı 4
    50,0%
  3. dövüş sporlarına yönel

oy sayısı 2
    25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba şimdi çoğu kişi eleştiricek ve kızıcak ama kusura bakmayın. geçen gün ortopedi doktoruyla konuştum ve benim basketbol veya yüzme daha iyi olacağını söyledi.

3 aydır vg yapıyorum ve herşey çok güzel gidiyordu tamda göbeğim erimişti %35 civarındaki yağ oranım %20- 25 civarına gelmişti , abur cubur ve fast food hayatımdan tamamiyle çıkmıştı. hiç yemediğim yumurta , lor peyniri ve sütü hergün yemeye başlamıştım. hergün yediğim 1 paket cips artık yoktu ama doktor böyle diyince benimda kafam yine karıştı.

bu spora devam edersem büyüme hormonu boya gitmezmi acaba bunu merak ediyorum( bunu doktor söylemedi forumda okudum )

bu sporu yapmayı çok istiyorum ama acaba basketbola mı başlasam ?

boyum 182
    babam 183-84 civarı
    annem 160

3-4 cm daha uzasam benim için çok iyi olucak sizce hangi sporu yapmalıyım?

Son düzenleme: 13 Eylül 2013
  2. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ikisini de yap bence boyun zaten yaşına göre çok iyi sakalların çıkmadıysa 90 olursun

3. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    takma boyu kafana kardeşim gittikçe uzar evrime inan 5.sınıftayken 150dim şimdi 1.92 boyum daha uzar tahminim

4. bela03

bela03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci/Ayakkabıcı
    Yer:
    İstanbul
    Tam ideal boyundasın bana göre, çok fazla uzun olmakda kötü durabilir.
    Tabi bu kişinin vucuduna göre değişir.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    sakallarım çıkmadı
    ama tüyler ve bıyıklar çıkmaya başladı ama tüy şeklindeler yaşıma göre normalim.

hem basketbol hem vücut geliştirme yapıyım diyorum.

ama okul olduğu için basketbol kursuna gidemem kendime pota yapsam bahçede 30 dk tek başıma oynasam olur mu off günlerde?
    enim boyumla orantılı olduğu için daha uzasam daha güzel olucak

birde bu yazdığım boylar ayakkabılı boylar.

sporcu kardeşim bende uzıyacağıma inanıyorum ama vg yaptığım için kafam karışıyor?

oy verenler lütfen yorum yapsın nedenini belirtirse çok iyi olur

Son düzenleme: 13 Eylül 2013
  6. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Basketbol'da oynayabilirsin Fitness'da yapabilirsin vücudunu zorlamadığın sürece metobolizmanı hızlandırır sporun her türlüsü büyüme hormonunu aktifleştirir. Genetiğinin son noktosına kadar uzarsın :D Boy uzunluğu genetiktir bende 7 yaşımdan bu yana futbol,basketbol, yüzme kurslarını bitirip lisans aldım :D 14 yaşımdan bu yana düzenli evde çalışma programım var onu uygularım.14 yaşımdan bu yana 8-9 cm uzadım.Rahat rahat isteğin sporu yap.Pota yap oyna yada lisans çıkar gönlünce sporunu yap yeterki :D

7. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Basketbol tek başına oynamanı tavsiye etmem keyifle yapmamış olursun öyle yapacağına hiç yapma daha iyi soğursun ve yeteri kadar faydalı olacağına inanmam o şekilde

block basmak/rebound almak/topu kesmek/koşmak

bunların hepsi boyu uzatır

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123

o zaman vg ile beraber yapamam. En iyisi gidip kemik ölçümü yaptırıyım boyum daha 5-6 cm uzuyacaksa basketbola başlarım

9. SabotageWalken

SabotageWalken Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kardesim bende 2 sene muay thai yaptım 2 ay basketbol oynadım . fakat muay thaiden sonra basketbol kesmedı beni yağlandım kilo aldım . ve araştırdım devamlı ve basketbolun boy uzattıgına dair kesin bir bilgi yok yerinde olsam vg ye devam ederim ama sokaktaki kavgalarda kendine güvenmen için muay thai gibi bir sporada gidebilirsin ama bıraktıktan sonra aklında sadece yumruk atmak kalır :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler vg ye devam ediyorum edicem yazın 3 ay boşluğum oluyor ondada muay thai - kickbox veya boxa başlıcam 3 ay gidicem en azından vurusları öğrenırım. Basketbol işide zaten zor bu saatten sonra uzatsa bile 7 yasından berı oynayan arkadasım 1.83 oldu ben 1.82 yım.Basketbolda yaparım bi yandan dedim okul takımına giricektim ( benden ıyı oyuncumu bulucaklar :D ) dersler kayıyo diye girmedim. Küçükken 2 sene basketbol oynamıstım çocukken 9-10 yaşlarımda

11. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    6 yıldır basketbolla uğraşıyorum bir sürü profesyonel arkadaşım da var. Şunu gözlemledim uzama genelde 10. sınıfın ortalarına doğru duruyor. Ayrıca kendi başına yapacağın 30 dk basketbolla boyunun uzayacağını düşünüyor musun ? Bence kesinlikle yüzmeye gitmelisin. Arada bir kelebekleme yüzersen çatının gelişimine katkısı olacağını düşünüyorum. Her halikarda yüzme daha iyi bir kardiyo bence. Şu an kendi kendime şunu söylüyorum : ''oğlum burak keşke 6 yılını yüzmeye harcasaydın da omuzların daha geniş olsaydı ''

Sayfayı Paylaş