Basketbol ve body yardim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve eklotje tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eklotje

eklotje Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşında 1.94 boyundayım 92 kiloyum tb3l de oyuncuyum ve her sporcu gibi ağırlık idmanları yapıyorum.(bu arada elimde de dymatize whey casein blend var) şimdi off sezondayım yani yaz ortalarına kadar 5 ay gibi bir boş vaktim var. bir basketbolcu için orta derece kaslı bir görünüme sahibim ama diğer sezona güçlü ve patlayıcı bir vücut ve güçlü görünümle girmek istiyorum ama atletik özelliklerimi kaybetmeden buna yönelikte çok araştırma yaptım ve %60 ağırlık ve 15 ve üstü tekrarlar her hareket için önerdiler kendi kendime 3 günlük program yazdım 1. gün göğüs sırt kol abs 2. gün omuz kol abs 3 gün bacak ve abs olmak üzere sizlere sorum antrenman yöntemim doğrumudur ? eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ve 4 günlük bir antrenman programına ihtiyacım var her ant. sonrası şut atmaya gidiyorum birde :)

2. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmanın konusunda değil de değişik bir tavsiye vereyim.

Basketbolcu bir arkadaşım off sezondayken boks yapardı.

Dövüş sporlarının patlayıcı güç konusundaki etkisi belli.

Boks ile hem fitliğini korurdu hemde çok iyi kondisyon yapardı.

Senin işine yarar mı billmem ama bunuda bir araştır :)

k

3. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bende basketbolcuyum ve sana önerim şu, sen sezona güçlümü girmek istiyosun iyimi girmek istiyosun ? mevkin nedir ? hergün 15 ağırlık kaldırıcağına 1000 şut atsan daha iyi değilmi ? gel bak şöyle yapalım hiç günlere ayırma antremanlarını, haftada 4 gün git 1 gün şut çalış ( şut çalıştığın gün vucut geliştirme yapma ) geri kalanınıda dinlen, kas dinlendikçe gelişir, daha 19 yaşında olduğun için öyle 1. gün şunu 2. gün şunu diye ayırmana hiiiiiiç gerek yok, onu vucudu yapmış insanlar yapıyor bana sorarsan, daha dün hocamla konustum hocam ben 4 gün gidiyorum herşeyi 1 günde yapiyorum hep ayırmalımıyım dedim hocamda dediki hiç gerek yok sen daha gençsin dedi, senin içinde aynısını düşünüyorum, bacak hareketleri özelliklede zıplamaya yönelik bunları yap, bitirdikden sonra karın sonrad göüs ve omuza girersin, ancak parmak uçlarında şınav çekmeyide unutma bir basketbolcunun ihtiyacı olan en önemli şeydir, beslenmene dikkat et hem basketbol oyna hem çalış 5 ay sonra bomba gibi olursun thums:

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş olabilir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş