Basketbol oynuorum külüpte !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sakocan tarafından 5 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sakocan

sakocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar foruma bn de yenı uye oldum,bn 16 yasında 178 boy 67 kılo olan birisiyım.Külüpte 7 senedir basket oynamakatyım daha da güclenmek için body ye basladım 2 ay yaptım yazım fakat şimdi en bastan tekrar basladım kendımı biraz gücsüz hissettiiim için ama bazı arkadaslarım hhızımın kaybolcanı esneklıgımın kaybolcanın söledıler.Basketbol için acaba bi program varmı? Yardım edersenız sevinirim ...

2. TormentoR

TormentoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hız ve esneklik gidermi? yok artık. benim salonumda 2 tane arkadaş var basketbolcu. bacak ve kol çalışıyorlar özellikle. bacak zıplama yeteneklerini arttırmak için.kol ise şut yeteneklerini. her basketbolcu ağırlık çalışır,güçlenmek biras daha yapılı kuvvetli olmak için. arkadaşlarının lafına kulak asma bende 5 sene basketobl oynadım. vücut geliştirme yap mutlaka çok faydasını görürsün.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Patlayıcı çalışmaz isen hız ve esneklik kaybı olur. O yüzden daha çok patalyıcı hareketlere önem vermen gerekir(power cleans, squat, deadlift vs...). Yeni gelişen kas kütlesi olan şut dengeni bozabilir, özellikle halter. Bacak hareketlerini çok tekrar ve uzun sürede yapman daha yararlı olur(stance duruşu süren uzar, kondüsyon artar). Triceps antremanları şut menzilini geliştirir. Ağırlık çalışmasının yanında Air Alert gibi vertical'ı geliştiren bir zıplama programı da uygulayabilirsin.

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Her sporda Vg farklı programlarla var olur diye biliyorum.Benim basketçi bi arkadaşım da benle beraber geliyodu eskiden.Ben mesela leg press te hacim için 3*8 100 kg yapıyosam o 3*15 70 kg ve bunun gibiydi yani o az ağırlık çok tekrar prensibine göre çalışıyodu,ve maçlarda kondüsyon,dayanıklılık,şut gibi faaliyetlerde güzel gelişmeler kaydettiğini söyledi.Yani az ağırlık çok tekrara dayalı bi program seni güçlendirecektir.Özellikle de topu atarken triceps,koşarken de bacak antremanlarının faydasını görürsün,bizzat arkadaşım gördü,ondan tavsiye ederim ;)

5. qwer

qwer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

Benim sana nacizane tavsiyem. Vücudun dengesi ile hiç oynama. Rutin basketboll idmanları zaten senin vucudunu kuvvetlendirecektir. Sanırım point guard, small forvet ya da ona yakın bir pozisyonda oynuyorsun. Bu nedenle şut un ve dengen çok önemli. Bu nedenle yaşını düşündüğümde ve yine nacizane olarak triseps çalışmamanı, bunun yerine adetlli şut antremanı yapmanı tavsiye ederim. Böylelikle şut un yani parmakların, belin, dirseğe bağlı olarak trisepslerin ve kalfların dengeli olarak gelişecektir. Aksi taktirde triseps çalışırken olabilecek olumsuz bir olay seni sahalardan uzun bir süre ayırabilir.

Başarılar dilerim...

6. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    kardesım bu basketbol sporunda bır yerlere gelmek ıstıyorsan
    basıcaksın
    ben basketbolun ıcınden gelen bır ınsan olarak sunu derım kı sana squat ve omuz dısında olan cogu hareketı yapmalısın(yasın 16 oldugu ıcın squat yapma dedım ama 1 2 seneye onada baslarsın) ancak bacak ve trıceps onemlıdır .ayrıca agırlık ıdmannın dan sonra cabukluk ve sut calısrısın (klupte oynuyosan bunu kesınlıkle bılırsın). yanı gıdıp agırlıgı basıp sonra cabukluk ve sut ıdmanı yapmazsan yavaslarsın ve sarc ın dedıgı gıbı,yenı olusan kaslar dengenı bozar.

7. DarkWolf

DarkWolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Basketbola 3 yıl gittim sonra karateye başladım bende .
    Orda body de vardı yapıyodum bazı arkadaşlar esneklik kaybolur dediler sana oldugu gibi
    takma onları ona bakarsan jean claude van damme , bolo yeung yada shaquille o neal neden body yaptıkları halde öyleler?Sen bildigin gibi devam et

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Eh, öyle olmamak için çalıştıkları için öyleler :)

9. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    iyide ben resim göremiyorum burası üye resimleri degilmi????

10. watchers

watchers Guest

bnmde dikkatimi o cektide dedim herhalde benm bilgisayarda sorun var ondan bişi yazmim :D resil olmayalım.

11. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    :oops:

Evet haklısınız resim yok. Dikkatimden kaçmış. Antreman forumuna taşıdım.

12. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım kulüpde oynuyasan hocan sana yönelik prg yazar zaten esnkligin nasıl kaybolur bak anlatayım hiç gerdirme hareketi ypmasan kaybolur çabuklukda sade body çalışırsan olur ama sen zaten basketbol ant yapıyosun ondanda bişey olmaz nekadar patlayıcılık güzün daha belirginleşir sana şunu yap diyemiyorum çünki arkadaşlar yazmış cabuk kuvet çalış adam kuvetlenmek istiyo zaten kuvet kazandıkdan sonra olur kuveti kazanmak için hipertrofi gerek diyorum bence sen hocanla konuş şuanda sezon içindesin onun için şunu yap demek saçma olur sevyen ne bilinmiyor sen sezon bittikden sonra başla hipertrofi sonra maksimall kuvet sonra patlayıcıyıda sezona yakın başlarsın kimse yıkamaz seni. senin yaşlarında temeli iyi otutturmak lazım iyi bir antrenörle çalışmalısın. benim asıl işim kondisyonerlik iyide bildiğime inanıyorum işimi. vucut geliştirmede farklı konuşarda giriyo ondan fazla orasına girmiyorum. kısacası burada şunu bunu yap diyeni yapma en iyisini hocan bilir bunu burdakiler bilmiyo demiyorum senin hazırlık dönemini sezona nasıl girdin bilmiyolar ondan şuanda tek yardımcın antrenörün olsun

13. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    omuz, abs ve calf çalışarak zıplamanı minimum 20 cm arttırabilirsin. Zıplarken vücudu kaldıran gruplar bunlar, kolay gelsin

14. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    ek olarak bol bol ip atla
    ve de ağırlıkla tek ayak üstünde zıpla
    potaya kafanın değdiğini görürsün :lol:

15. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    oric demişki minimum 20 santim
    maximum mu minimummu sormak istiyorum bi kelime hatası olasın...
    20 santim cokta .178 olan adamın basket için body yapmasına gerek yok bence hızlı olsa yeter

16. bugra41

bugra41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kulüpte basketbol oynuyorum..Sadece kol,karın ve bacak kaslarımı geliştirmek istiyorum..Yardım Ederseniz Sevinirim...

Sayfayı Paylaş