Basketbol için Protein Amino önceliği

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kezahakeza1 tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu spora başlayalı tam 3 ay 2 gün oldu.Amacım basketbol için fit bi vücut oluşturmak.Yaza kadar kas inşa edicemYaz başında yağ yakımı uygulayacağım.Yaşım 17.Ben aminoasit mi kullanayım yoksa protein tozu mu?Başka konuları gördüm ancak benim amacım kas hacmi değil işlevi yani daha fazla zıplamak,daha hızlı koşmak,çevik olmak vs. umarım anlatabilmişimdir

2. yigitturan

yigitturan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle diyebilirim kuzenim voleybolcu boyu 1.96 kilosu 88...Gel dedim bizim salona beraber çalışalım...Ve dedim kilon boyuna göre çok zayıf bana dediği şu oldu eğer kilom ve kas oranım artarsa zıplayamam dolayısıyla bence ne protein ne amino iç fitness yap doğal beslen...

3. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ama basketbolda farklı olabilir çünkü birçok basketbolcunun body building yaptığı vidyolar var.Örneğin lebron james ve dwight howard kas manyağı adamlardır.Çok değişik antrenman yaparlar.

4. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    avatarındaki adam nerdeyse 120 kilo voleybolcular zayıf olabilir çünkü herhangi bir mücadeleye girmiyolar basketbol tam zıttı
    protein tozu öncelik olsun antremanlarda da üst ve alt vücut kuvvetini arttıran hareketler bulunmalı örneğin power clean,squat vs..

kezahakeza1 bunu beğendi.
  5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    baskette çok güçlü olmak gerekir . Oyunculara baktığınızda baskette,hepsi hayvan gibi yapılılar.Anelka tarzı adamlar.

kezahakeza1 bunu beğendi.
  6. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet katlıyorum vücutları konusunda.Bana öncelik amino önerdiler.Protein tozu hacim sağlar dediler ve senin hacme ihtiyacın yok dediler forumdaki bazı üyeler.

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kimmiş acaba o forumdaki üyeler
    aminoda protein tozuda aynı kapıya çıkar proteinin yapı taşı zaten amino asit
    eğer güçlenmek istiyosan karbonhidratı arttırıp patlamalı kuvvet çalışması yapman lazım ama neden kas kütlesini arttırmak istemiyosun anlamadım kolay kolay hantallaşıcak bi kas kütlesi yapılmaz zaten uzun yıllar vermek lazım

8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kendimce sporcu supplementlerini önem sırasına göre şöyle sıralayabilirim: 1. Protein, 2. Gainer, 3. Kreatin, 4. Aminoasitler

Son düzenleme: 16 Şubat 2010
  9. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Söyleyen üyeler var ama isimlerini vermeyeyim. :)
    Neyse ben 180cm boy ve 90 kg ım.Kas kazanmak istemiyorum demedim.Sadece creatin vs kullanıp kasları suyla şişirecek şeylerle kas büyümesini istemiyorum.Yanlış ifade etmişim.Özür dilerim

10. Cengizhan07

Cengizhan07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo alma Ve Kas kütlesini Arttırma

Merhaba bir süredir basketbolla ilgileniyorum.Ancak çok zayıfım.Yaşım 17 boy 1.83 kilo 59 iştahımla ilgili bir problemim yok.Sanırım metabolizma biraz hızlı çalışıyor.Ek besin kullanarak düzenli kilo almak ve kas kütlemi de bir yandan arttırmak istiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Saygılar.

11. Karaca

Karaca Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    cadocx a katılıyorm.protein tozu zaten amino asitlerden oluşuyor.protein tozundan aldığın proteini aminoasitten almaya kalkarsan servet harcaman gerekir

Sayfayı Paylaş