Basit zayıflama programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve spatyr tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. spatyr

spatyr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, boyum 177cm 96kg vücüt yağ oranımda %25-%30 arasında, benim amacım vücüdumda ki yağ oranını azaltmak ve fitness seviyemi arttırmak. http://www.simplefit.org/ adresindeki antremanı yapıyorum evde. Antreman farklı seviyelerden oluşuyor antremanda sadece şınav, barfiks ve squat var. pazartesi çarşamba cuma olarak uyguluyorum progamı son 2 aydır yapıyorum level 4 e geldim.
    pztesi: 2 barfiks , 4 şınav, 6 squats bir set olacak şekilde 20 dakikada yapabildin kadar set. Toplam set sayısını not ediyoruz obur hafta karşılaştırmak için.

çarşamba: 4 barfiks 12 şınav, 20 squats 1 set olucak şekilde 5 set yapıyoruz burda setler arasında maksimum 3 dakika dinlenip setleri en hızlı zamanda yapmaya çalışıyoruz. Toplamda 5 seti kaç dakikada bitirdiğimizi not ediyoruz. Dinlendiğimiz zamanlar bu toplama dahil değil.

cuma: Karar günü diye adlandırmışlar, 20 barfiks, 41 şınav, 41 squats bir zaman sınırlaması yok, sıralama önemli barfiks bitmeden şınava geçmek yok. Kaç dakikada bitirdiğimizi not ediyoruz eğer 5 dakikanın altında bitirirsek bir üst levela geçiyoruz.

Birde bu antremanlardan sonra Hiit cardio yapıyorum oda şu şekilde; 5 dakika ısınma 20saniye sprint/40sn jog x10 5 dakika soğuma.

Diete gelince 2220 calorilik bi diet yapmaya çalışıyorum. %40karbonhidrat %40protein %20yağ şeklinde ama pek başarılı olamadım galiba çünkü 2 ayda 2kg verebildim. (son 1ayında cardio var)

Kafama takılan bir kaç konu var,

-Barfiks çekemiyorum onun yerine http://www.simplefit.org/pullup.html sitesinde önermiş oldukları haraketi yapıyorum. Barfiks çekebilsem herhalde leve 4 te olamazdım zaten. Barfiks çeke bilmeye başladığım zaman tekrar level1den başlamayı düşünüyorum. Barfiks çekemediğim için bu program bana uygun mu değilmi ona karar veremiyorum.

-Kardiyo konusunda Hiit yapmalımıyım yapmamalımıyım, hiit yaparsam daha mı çok karbonhidrat yemem lazım, veya hiit hiç veya haftada 1 kere yapıp 40 dakka %60 nabızla mı kardiyo yapmalıyım?

Teşşekkürler.

Sayfayı Paylaş