BASEN YAĞLARIMI ERİTMEK İSTİYORUM...

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve yeltum tarafından 19 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yeltum

yeltum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :( :( DEĞERLİ ARKADAŞLAR ÇOK CİDDİ HATTA PSİKOLOJİMİ BOZAN BİR SORUNUM VAR. NORMAL KİLODAYIM FAKAT BASENLERİM GENİŞ.BEN HER BAYAN GİBİ BASEN YAĞLARIMI YAKMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM. KONDİSYON BİSİKLETİ BİR İŞE YARAR MI? AYRICA EN ETKİLİ YAĞ YAKICI OLARAK NE KULLANSAM BANA FAYDASI OLUR?LÜTFEN SİZLER TECRÜBELİSİNİZ. BANA YARDIMCI OLUN...TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM..

2. f85tr

f85tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    siteye hosgeldin : ) oncelikle psikolojini bozma sanırım genetik yapın boyle..
    Basenlerini eritebilmek icin bol bol kardio calısması yap.. bisiklet işe yarar tabiki buna koşuyu da ekleyebilirsin .. Ayrıca iyi bi diyet yaparsan işini kolaylaştıracaktır...

3. yeltum

yeltum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HANGİ YAĞ YAKICI ÇOK ETKİLİ, CLA ONE NASIL?LÜTFEN YARDIM...

4. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    yaz öncesi hepimiz kısa yollardan yağ yakalım diye bakınırız ancak egzersiz olmadan yağ yakıcıların hiçbiri bir işe yaramaz
    cla nın yağ yaktığını-egzersiz yapılmasa bile-söyleyenler war ama ben kullanmadım
    öyle bile olsa spor yapıp vucudu toparlayıp hemde yağ yakmak görüntü için daha ii olacaktır
    ayda 5 kilo,2 ayda 10 kilo civarı verebileceginiz beslenme tarifleri forumda mevcut
    biraz aratırsanız çok güzel bilgilere ulaşabilirsiniz
    başlangıçta vucudunuz hızlı kilo verecektir zaten ne zaman kilov ermeniz duracak o zaman yağ yakıcılar devreye girer..

5. f85tr

f85tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    CLA one iyidir tavsiye ederim ama bence egzersiz yapmadan kilo verme...
    sıkı diyet ve cla ile istedigin kadar kilo verebilirsin fakat sarkıklar ve cirkin bir goruntu olusur spor yaparsan sıkı bi vucudun olur...

6. yeltum

yeltum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADAŞLAR BENİM KİLO PROBLEMİM YOK SADECE BASEN YAĞLARIMDAN KURTULMAK İSTİYORUM. ASLINDA BEN ÇOK ZAYIFIM .SADECE BASENİM KİLOLU. BASENİMDEN 8 CM YAĞ ERİTSEM YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM. BASENİM VUCUDUMA GÖRE BENCE ORANTISIZ . CLA VE L-CARNITINE BİRLİKTE KULLANIP KONDİSYON BİSİKLETİ ALSAM 8 CM YAĞ ERİTİR MİYİM?

7. f85tr

f85tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet eritirsin.. yalnız kosu bandının yanında uzun mesafe hafif tempo kosular ve fırsatın varsa yuruyusler eklersen iyi olur . en azından merdiven varken asansöre kullanmama ve buna benzer seyler uygularsan hedefine seni daha hızlı ulasmanı saglıyacak... kolay gelsin cok kısa zamanda mucize bekleme sabırlı ol... iyi calısmalar..

8. mobo

mobo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eger gercekten vücudun basenlere göre cok zayif ama 8cm gibi bi fark varsa bu legen kemiklerinin genisliginden kaynaklaniyo olabilir. Cardio ve iyi bi beslneme ile rahat yag yakabilirsin ama bölgesel olarak deil vücudun genel olarak yag kaybedicektir.

9. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    mobo ne düsündügünü biliyorum... vücutta yag sadece bir yere toplanir mi? bölgesel yag yakmak mümkün degil ama bazen yag sadece bazi bölgelerde toplanabiliyor. daha dogrusu bazi bölgeler diger bölgelerden daha yagli olabiliyor. örnegin erkeklerde yag daha cok göbekte olur... bayanlarda ise yeltum´da oldugu gibi basen bölgesinde daha cok yaglanma olur.

yeltum senin yapacagin bir sey var oda bol bol spor yapmak ve daha az karbonhidrat yemek... kisacasi diyet yapmak. zayiflamanin baska bir formülü yok. aslinda var :roll: yag yakmakta cok etkili olan bir kac ilac ama onlarada bulasma derim. ismini bile vermek istemiyorum. cünkü gidip bir yerlerden bulup alabilirsin. saygilar.

10. schwarzy

schwarzy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student, Recepsionist
    Yer:
    Istanbul
    Bence arkadaşım sen bir de o bölgedeki şişliğin yağ mı kasmı olduğunu iyi analiz et.. Çünkü kalça bölgesinde vücudun diğer bölgeleriyle orantısız bir durum var ise bu zaman zaman vucut yapısı itibariyle kas da olabiliyor.
    O bölgeyi kasmanı ve gerçekten o bölgenin kas mı yoksa yağ mı olduğunu sertlikten anlayarak bir gözlemlemeni öneririm.

11. biglord

biglord Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşın sordugu sorunun cevabını bilmiyorum, hala ogrenemedim ve gerçekten merak ediyorum.

lakin benim dikkatimi çeken farkli bir olay var.

soruyu sorana alakasız cevaplar verilmiş. kendisi diyorki "zayıfım ama basenlerimde yağ var" biriside ordan çıkmış "rejim yap" diyor. bi kişide çıkıp hangi egzersizleri yaparsa o bölgenin çalışacagını, hangi hareketlerle o bolgenin eriyecegini söylemeli.

12. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bayanların yağ depoları basenlerdedir erkeklerinde bel bölgesidir. ilçların testlerde kesin bi etkisi kanıtlanmamış zayıflama yönünde ondan sen diyetine dikkat edeceksin ve koşu değil hızlı tempo yürüyeceksin ayakkabında yumuşak tabanlı olsun mümkünse ve yapacağın bel kalça egzersizlerine önem vermen ordaki kas larında gelişmesi görünümde değişiklik yapar. ilaca hiç gerek yok diyorum yine sen bilirsin

13. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ozaman siteyi arastıracak hareketlere bakcak her seferinde her kişiye eğzersiz söylenirse tembelik değilmi sitenin güzeliğinide anlar dolaşın görsün hareketleri. öyle kolay yoldan ekmek yok

14. omerfaruk

omerfaruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşın yorumuna katılıyorum.
    Madem vücüttaki yağlar her bölgeden aynı seviyede azalıyor, Neden 80kg dan 65 kg'a düşen birinin kalçalarında en ufak bir değişiklik olmuyor.(Tanıdığım birisi) Bu noktada biz acemileri biraz daha aydınlatablirmisiniz.
    Popomun arka kısmında çok fazla yağ var. Ama bir iki yıllık değil kendimi bildim bileli. Sanırım yapısal bir sorun çünkü vucudumun üst kısmı gayet iyi durumda. Son 1 aydır haftada 4 gün salona gidiyorum,15dk bisiklet,15 dk koşu,10dk twister yapıp 4X12 olarak 12 ayrı hareket yapıyorum,yediklerime dikkat ediyorum.Haftada 10 saate yakın spor yapıyorum ama 1 kg bile veremedim. Basenlerimdede hiç değişiklik olmadı. Hoca sabret diyor ama sabretmek için biraz ışık görmek gerekiyor. Değişiklik olmayınca insanın çalışmaya iştahı kalmıyor. Sizce bu şekilde çalışırsam ne kadar sonra değişiklik olur. Son çare lipo olacak herhalde:)

bozokaydin bunu beğendi.
  15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    madem yağ yakmak istiyorsunuz bisiklet ve koşu bandında vg.ciler kadar çalışmanız doğru değil..sizin ilk amacınız yağ yakmak sonuçta..15er dk.2 makine yerine tek makinede 30 dk. tempolu çalışmayı deneyin..ve forumdaki yağ yakma başlıklarını inceleyin..

son olarak;
    iş lipoya geldiyse sana bu video'yu armağan ediyorum ;)
    belki başka çareleride olduğunu gösterecektir..

https://www.youtube.com/watch?v=h7FkvzpEa5M
    [youtube]h7FkvzpEa5M[/youtube]

16. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Diyet esnasında aşırı kortizon salgılanması bu duruma yol açar. Kortizon tedavisi gören hastalarda vücuttaki toplam yağ miktarı azalmasına rağmen kalça ve bel bölegesinde yağ birikmesi olur. Buna tıp dilinde "fat mobilization" denir. Yani yağların transferi. Aşırı kalori azlığında vücut alarm sinyalleri verir insan genetiği doğrultusunda vücut kortizon hormonu ile mecburen yağ ve proteinleri enerjiye dönüştürürken kalça ve bel bölgesindeki yağları sona saklar. Kortizon kasların da kaybına yol açtığı için diette kortizol kontrolü çok önemlidir.

Mesela clenbuterol tarzı ilaçlar (önermiyorum) kortizon salgılamadan yağ yaktığı için kas kaybını önler. Günlük C vitamini alımınızı da arttırararak-özellikler antremanlardan sonra- kortizon salınımı azaltabilirsiniz. Böylece kas kaybını azaltarak özellikle kalça ve bel bölgesinde inatçı yağlardan daha kolay kurtulabilirsiniz. Yapılan tıbbi çalışmlarada önerilen doz yoğun stres dönemi antremanlarından önce ve sonra 1-15 gr arasıdır. Ester-c formu kullanırsanız önce ve sonra 500mg yeterli olur.

Psychopharmacology (Berl). 2002 Jan;159(3):319-24. Epub 2001 Nov 20. A randomized controlled trial of high dose ascorbic acid (vitamin c) for reduction of blood pressure, cortisol, and subjective responses to psychological stress. Brody S, Preut R, Schommer K, Schurmeyer TH.

ingilizcesi olan arlar referansı copy-paste yaparak google da bulabilir.

ayati, sim, lantis44 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  17. omerfaruk

omerfaruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirmeler için teşekkürler.

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    teşekkür butonunu kullanınız!

saydam bunu beğendi.
  19. omerfaruk

omerfaruk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    omerfaruk, bolgesel zayiflama diye bir sey yoktur, bolgesel sekillendirme olur olsa olsa. Bence bir yerlede bir seyleri kaciriyorsun. Beslenme duzenin nasil? Sporunu destekliyor mu? Cunku desteklemiyorsa, vucut kendini korumaya almis tekrar eski dengesine ulasmaya calisiyor olabilir. Bu durumda da vucudunu "kandirman" lazim. Kucuk sIk ogunler gibi. Daha detayli bilgiyi forumun diger sayfalarinda bulabilrsin.

Diger forum uyeleri de belirtmis zaten, ama vurgu acisindan tekrarlamakta fayda var. Erkeklerde en son karin bolgesindeki yaglar gider, kadinlarda da basen. Genetik bir durum bu. Zayif oldugunu soyleyen, ve konu basligi acan uyenin durumu da bence bu. Onyargili olmak istemiyorum ama muhtemelen sporla cok arasi yok, ve muhtemelen gercekten zayif, ama bu zayiflik benim sagliksiz zayiflik olarak adlandirdigim, tipik turk insaninda gozuken, kotu yeme ve sporsuzluktan kaynaklan yalanci zayiflik. Onun icin turk hanimlarinin belli bir yasi gecince ne yesem yariyor yakinmalarina hic sasirmiyorum.

Neyse konuya doneyim, basligi acan uyeye tavsiyem duzenli spor ile birlikte bir miktar kilo vermesi. Sporsuz rejimle verirsen, vucudunun orantisinda bir degisiklik yapmadigin icin sonuctan memnun kalmazsin. Diyelim ki verdin butun yaglarini. Bu durumda basenlerde yag kalmayacak ama kemik torbasi gibi gozukeceksin.
    Burada goz onune almak gereken faktor vucut tipin. Farkli vucut tipleri icin onerilen farkli egzersiz programlari var. Bunlardaki temel amac vucudunun luzumudan iri ve kucuk bolgeleri arasindaki dengeyi degistirip genel estetik anlayisa daha uygun bir vucuta sahip olmak. Kisa vadede bunlardan da fazla fayda goremezsin ama uzun vadede sonuclardan memnun kalacagini garanti edebilirim.

Son düzenleme: 16 Aralık 2007
    nevrotik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş