Barsaklarımda ufak kurtlardan var supplementler ile kilo alabilir miyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kersoz2003 tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Konu sağlık sohbetine döndüğü için sağlık ve sakatlanma forumuna taşıdım başlığı.

Ayrıca nika'nın hekime görünmek yönündeki tavsiyesi çok doğrudur.
    Forumumuzda sağlık ve sakatlık ile ilgili başlıklarda tartışılan her konu bir öneriden veya bilgi amaçlı paylaşımlardan öteye geçmez.

Bu tarz başlıklarda üyelerin her türlü yorumu tedavi amaçlı değerlendirilmemelidir.

Zaten ana sayfanın en altında belirtilen şu "çok önemli" uyarıyı foruma üye olan bütün herkesin okuduğu varsayılır:

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı!

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız !!

nika bunu beğendi.
  2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Akıllı olup elalemin derdini çekeceğine, deli ol elalem senin derdini çeksin !!
    :) Hani bu lafta kastedilen bir delilik yok ama sonuçta trajikomik dedikleri bir olay var ortada.

Bu forumdakiler de sağolsunlar, varolsunlar, iyi insanlar, böyle insanları nasıl da içten uyarıyorlar. Şaka yapmaya çalışmıyorum, gerçekten bu kafada birine oturup böyle öğütler vermek, onu böyle düşünmek, o adamı benimsemek bu forumdakilerin iyiliğe işaret.

Kersöz, komedyen olsam sizden skeç çıkartırdım. Ne bileyim skeçin sonunda kurtlar beni ele geçirirdi, alır götürürdü de ben daha "doktorluk bişey yok yeeaaa, nolcek!" derdim.... Seçenekler çoğaltılabilir, bizde böyle malzemeler olduktan sonra....

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    :) sayın gaddar kemal gerçekten iş komedi boyutuna kayıyor ancak tabiki arkadaşımızın yapması gereken kesinlikle bir dakika bile kaybetmeden, bağarsak parazitlerinden kurtulması için doktora gitmek olacaktır.

Ancak insanlar doktora görünme alıskanlığına sahip değil. Aman ne olucak canım geçer gider ya.

Sebebleri nelerdir:

Muayene ücretleri oldukça pahalı olması.
    Bilgisizlik ve vurdumduymazlık üşengeçlik
    Ssk hastahanelerinin bir buda rahibini bile çileden çıkarmaya sebeb olabileceği.
    Sağlığa yeterince önem vermemek.

gunumuz yaşam koşulları sağlık için eskisindende oldukça zararlı durumdadır.

Her ne olursa olsun kurtcukları benimsemiş gibi davranmak banada gülünc gelmişti :)

atakan_irresistable bunu beğendi.
  4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Coyote doğruları söylüyorsunuz fakat artık eskisi gibi değil, her gün daha iyiye gidiyoruz, gideceğiz, çünkü gitmek zorundayız.

Ben memleketteydim, birisi spor salonunda dizini sakatlamıştı, sigortalıydı, beraber hastahaneye gittik, kocaman bir yer, doktoru var osu var busu var şusu var. Kimliğini verdi danışmaya, yarım saat bekledik, içeri girdik, muayenesini oldu, öğreneceğini öğrendi, ilacını yazdırdı çıktık.

Doktora beraber gittiğimiz kişi dizini fazla zorlamıştı, çok güçlü ya ! hiç hafif çalışabilir mi !? anatomik adaptasyonmuş falan o da ne!? kime ne !

3 gün sonra dizi davul gibi şişti, eklemi su topladı falan. Sonra doktor buna ilaç verdi 2 hafta dinlen falan dedi bu ilacı 3 gün kullandı, 2 gün dinlendi. Hani dinlenmeye pek birşey diyemem, varsın çok ilaç kullanmasın, az dinlensin, gençtir, yine iyileşebilir.

Ama sen koruyucu hekimliğini yapma, doktorluk olduğunda da doktora gitme. Bu bizim millete vergi bir iş işte. Hani doktorlarımızda sütten çıkmış ak kaşık değil ne yazık ki, ne düzenbaz tüccarlar var doktor kılığında dolaşan.. neyse...

Diyelim bu kişi (Kersöz) hastahanelerinde büyük kuyruk sorunu olan büyük bir kentte yaşıyor, bu kişinin sigortası, hiç bir sağlık güvencesi de yok, bu kişinin parası da yok. (parası varmış gerçi, supplement almış ama 3 kuruşluk parazit ilacı almamış, neyse..) sonra bu kişi diyecek ki bu kurtlar dünyada 400 milyon kişi de var, önemli değil.

Şimdi, bu tür kurtlar tehlikeli olmayabilir, hani sağlıklı değildir ama tehlikesi de yoktur belki, tedavinin acelesi de olmayabilir, kişinin imkanı o an yoktur, olana kadar bekleyebilir, beklerken forumdan bilgi sorabilir, olur. Ama! bu umursamaz zihniyetin, bu kafanın açıklaması yoktur.

Uygar insan (uygar dedimse bu zamanla alakalı birşey değil, bundan 3000 sene önce de uygar insanlar vardı) akıllı insan kendi değerini bilen, kendine bakan, sağlığına özen gösteren insandır, "yeaa bişey olmaz yeaa" demeyen insandır, imkanı yoksa imkanım yok der, oturur bekler, ama saçma sapan düşüncelere kapılmaz.

Böyle düşüncelere kapılan insan , tutar, kendi pisliğini yiyen hayvanların etini yiyen insanlarda olan hastalığı, ya da temiz su bile bulamadıkları için mikroplu su içmek zorunda kalan garibanların hastalığını benimser. Kurtlarıyla mutlu mesut yaşar gider.

5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    yaw arkadaşım *flagyl* di sanırım 50 kuruşluk ilaç önce bi kendini tedavi et sonra düşünürsün kilo almayı !

Sayfayı Paylaş