Barisma Basligi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Arkadaslar,

Malum. Forumda bazen bazi tartismalar sirasinda ortam geriliyor, uslublar istemeden degisebiliyor. Belki de kendimizi daha iyi ifade etmek icin daha vurucu kelimeler ariyoruz.
    Cok normal olan bir tartisma secilen kelimelerden dolayi kisisellesebiliyor. Belki oldugumuzdan daha farkli yansiyoruz karsimizdakinin ekranina. Yanlis anlasildigimizin farkina varinca da haliyle rahatsiz oluyoruz ancak artik digerlerinin kafalarinda hakkimizda (negatif) bir düsünce olusmus oluyor.

Bence hepimiz bu spora gönül veren insanlar olarak bu siteyi ziyaret eden binlerce insanlara ahlakli ve seviyeli bodyci / fitnessci örnegi teskil etmeliyiz.

Zaten "bodyci" kelimesi sokakta ki insanin agzindan cikinca nerdeyse küfürmüs gibi geliyor. Altinda binlerce önyargi yatiyormuscasina söyleniyor.

Kisacasi bu baslikta herkes herkesin huzurunda rütbe mevki demeden birbirinden özür dileyebilir. Böylece gerginlik ortadan kalkar ve hepimiz biraz daha dikkatli oluruz.

Baslangici ise yine ben yapayim.
    Gelen bazi özel mesajlardan ve basligin gidisatindan anladim ki "Homoseksüel" basliginda yer yer sert veya kirici seyler yazmis olabilirim. Bu yüzden herkesten özür dilerim.
    Musclefan isimli üyeden de ayrica özür dilerim. Bazen kendimi iyi ifade edemedigimi düsünüp daha iyi anlasilmak icin daha sert kelimeler secmisim.

smltncr, zhu.zhq, JaM ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    iste ozel uye,inan seninle gurur duyuyorum ayaz,tesekkurler.

Ayaz bunu beğendi.
  3. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Tesekkürler saydam. Istedim ki insanlarin acip okudugunda belki biraz ihmal ettikleri iyilikler gelir akillarina.

Bu arada hazir konuyu acmisken söyleyim:

son zamanlarda belki D.Wolf ile aramizda esen soguk rüzgarlar olmustur. Ben bunlari su an itibariyle unuttum. Cok klasik laf ama birbirimize köstek degil destek olalim D.Wolf. Resimlerine iyi ve kötü elestiriler yazmak isterdim mesela. Ama öncesindeki tatsiz atismalarimizdan dolayi vazgectim. Halbu ki atismasaydik isine yarayacak elestirilerde bulunabilirdim.

smltncr, blackmailer ve saydam bunu beğendi.
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    demin fazla vaktim yoktu simdi tekrar okudum inan bu basligi acman beni cok mutlu etti,biz her zaman elestiriye acigiz,bu yuzden de diger baslikta sonuna kadar ogrenmeye calistim neden ozel uye konusunda elestirildigimizi,inanki biz bir takim seyler yaparken buna ne saydam ne despo ne diez ne flexor veya ne digrleri tek basina veya bir anda karar veriyor,cok dusunuyoruz cok konusuyoruz kendi aramizda ve sonucta bu kisilere bu rutbeleri veriyoruz ve senin bu actigin baslikta tekrar ne kadar duzgun karar verdigimizi gosteriyor.

bende burdan kimi zaman yonetim olarak cok calismaktan kimi zaman tek basimiza kalmaktan cok zorlandik ve cok gergin oldugumuz anlar oldu bu yuzden bir cok kural disi yapan uyeye cok sert cikislarimiz oldu (ozellikle ben),onlarinda bizi anlamasi umidiyle bende burdan o kisilerden yonetim ve kendi adima ozur dilerim.

Ayaz bunu beğendi.
  5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Saydam, otorite uğruna emrivaki yaptığın kişilerden biri de benim. Foruma yeni katılan üyeye bu tür davranışlar foruma hakkında yanlış yaşantı oluşturmasına, paylaşım alanını; çakışma ve ezme alanı olarak algılamasına sebep oluyor. Bu kontrolsüz durumun yeni üyede oluşturduğu olumsuz tutumun bertaraf edilmesi için üyenin diğer yöneticiler ve üyelerle tanışıp, forumun misyon ve vizyonu anlaması ; bunun için de sabr göstermesi gerekiyor.
    Bu sabrı gösteremeyen kişiler de forumda yöneticilerle ahlak dışı polemiklere girerek, kısa sürede banlanıp pılını pırtını toplayıp ebediyyen bu forumu terkediyor. Bu Foruma katılan herkesin yaş, olgunluk, hazırbulunuşluk ve alan bilgisinin, hatta forum kullanım bilgilerinin hangi düzeyde olduğu bilinmiyor ve bu yetilere sahip değilse hoş karşılanmayan davranışlarının yaptırımı olarak forumdan uzaklaştırıyor.
    Arada eleştiri sıkıştırdığım için kusura bakmayın, içimden geldiği gibi yazıyorum yazıları ve bu başlık bana bunları hatırlatıp düşündürdü.
    Saydam özrünün kapsamına ben de giriyorsam, seni bu duruma getiren üyelerin; üzerinde baskı ve istenilen otoritenin kurulmaması gibi kaygıların bir meyvesi olan bu tavrını haklı görüyor ve ekseri münakaşa yaşadığım herkesten özür diliyorum.

saydam ve Ayaz bunu beğendi.
  6. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ederim seni ayaz...ii cesaret..o kadar kırıp döktükten sonra:)...şaka bi tarafa saydam için çok dik kafalı artist diyodum...görüyorum ki bu tür platformlarda yazdılan tek bi cümle bile yanlış anlamamıza ya da anlaşılmamıza sebep olabiliyo..her ikinize de bi üye olarak teşk ediyorum..benim bi kusrum varsa benden de gelsin özür..saygılar...

saydam ve Ayaz bunu beğendi.
  7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle foruma üye oldugumdan beri, sert tutumumun oldugu dogrudur ama sadece başlarda....bunu da sonraları zamanla aşmayı başardım..ama insanlarda hep ilk intiba önemli oldugu için hafızalardan bir türlü silinemedim....
    benim bu forumdaki gözlemledigim şey, biraz ayrımcılık olmasıydı..onda da sorum yok, sonucta bunca üye varken, elbet birileri daha üstün olacak, ki zaten eşitlik diye bir kavram da yoktur dünyada...nitekim, 4.0 sayısı ile 4 sayısının bilgisayrda bile eşdeger görülmemesi gibi....
    forumda yazmayı bırakmıştım artık..çünkü insanlar sürekli suclamalarda bulunuyor benim üzerimden...bakın, ne yapsamda benm kişiligimi eleştirmek size asla ve asla düşmez, bunu aklınıza yerleştirirseniz cok sevinirim...yazdıgım herhangii bir başlıkta sivri dil kullanıyorum diye, insanlar D:Wolf yazısını gördükleri yerde etiketi yapıştırıp, hemen konu dışı yorumlar ve hepsi tamamen kişiligimle ilglili yorumlar yapmaya başlıyorlar...arkadaslar ben her yazımda bana göre, bence gibi kelimeler seciyorum ki siz bu fikrin benm için gecerli oldugunu biliniz diye...düşünce kavramı özneldir arkadaslr, nesnel birşey değil...kimseye birşeyler abullendirmeye çalışmayın...
    2 gün önce yazdıgım bir başlıkta, insanlar hiçte hoşuma gitmeyen yazılar yazdılar...bunlar Ayaz, MT ve diğerleri...inanın ki adminlerimizin de bir uyarı yapması gerekiyordu...burda da ben haklı olduguma inanıyorum..hep bir taraf tuttu adminler, bu inkar edilemez...ben konu kapatılsın dedigi anda saygı gösterdim ve forum gereksiz yere gerilmesin diye sustum...ama arkadaslar cocuklugumdan tutun da cv yapma meraklısı olduguma kadar birçok şey yzdılar...normalde bunlara gerçekten cok güel cevaplar verip, bir güzel de banı yer, burda da kapanış sayfamı kendim yazardım....ama bitecekse de bazı şeyler güzel bitmeli...ben burdan cok şey ögrendim, tabiri caizse, adam oldum bu forum sayesinde....bunu da inkar etmiyorum..
    sonuc olarak , ben bu dakikadan sonra herşeyi unutmaya hazırım...bunun ilk adımını atan Ayaz dan , erdemli davranışından dolayı, beni de mahcup ettigi içinde ona teşekkür etmek istiyorum...bunu yapması beni şaşırtmadı desem yalan olur....Ayaz ı kırdıgım noktalarda, hiç kötü niyetim olmamıştı,ama yinede kalbini kırdıysam gerçekten özür dilerim..hatalarımı affettirmek için yaşamayı bilirim..
    ikinci olarak ta, sürekli quote yapıp üzerine gittigim diez den de özür dilerim...diez, sana karşı hiçbir zaman kötü bir tavırım olmadı, ama benmkişiligim bu , vatan, saaş oldumu huyum suyum değişiyor...hatalarım için senden de özür dilerim...artık sana yazarken 1 kezdeğil 3 kez düşünecegime söz veriyorum...
    adminlerden de bizzt saydamın üzerimden hiç düşmeyen ilgisi de gözlermi yaşarttı gerçekten:)...şaka yapıyorum tabi...saydam ı da az ugrastırmadım, ama yine de hakllıık payımı cok olmasına ragmen...neyse bunları da geciyorum ve gereken özürü de saydam dan da diliyorum...benim için bunlar önemliydi zaten, geri kaln için de isim vermek isteiyorum, ama kırdıklarım için de ufak bir özür dileme ihtiyacı duyuyorum, sanal alemde:)...herkese tekrardan selamlar....

smltncr, Karasan, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Sana da bu yakisirdi D.Wolf. Ben senin bilgili ve yetenekli olduguna, hatta daha da iyi olacagina inaniyorum o yüzden forumdan kopma.
    Ben de sana tesekkür ederim.

NOT: Önemli birsey daha söylemek istiyorum. Mümkün oldugu kadar eski konulari acmadan, en azindan acarsak bile baskalarina yeniden cevap hakki dogurmadan birbirimizle barisirsak daha iyi olur. En azindan hepimiz insaniz ve olasi yeniden alevlenmeleri önlemis oluruz.

Bunu bundan sonra ki yazilar icin söylüyorum. Kimse üstüne alinmasin tabi.

saygilar

Despo ve D.Wolf bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    umarım insanlar bu yazılanları görür ve bende artık yeni bir başlangıç için şansımı elde ederim....
    anlayışın için de ayrı teşekkür ederim, Ayaz.....

Ayaz bunu beğendi.
  10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    son gunlerde forumda bazı arkadasları kırdım galıba ısım vermeden hepsınden ozur dılıyorum

daha onceden actıgım soya proteınlerı ıle ılgılı baslıkta ve butun bıtkısel proteınlerı savundugum baslıklarda kırdıgım arkadslardanda ozur dılıyorum

bu foruma yenı kaydolmus ve bu spora yenı baslamıs arkadaslara cogu zamn sert cıktıgım ıcın ozur dılıyorum

beslenme forumunda cogu kez tartıstıgım herkestende ozur dılıyorum

bazı ucuz suplementlerı savundugum mesajların cogunda sımdı farkettım bazı arkadaslara gercekten sert cıkmısım ozur dılerım

forumla alakası yok ama 3 gun once spor salonunda beslenme konusunda tartıstıgım arkadastanda ozur dılıyorum (haklıyım ama o kadar ustune gıtmem greksızdı)

forumda daha once kırdıgım varsa tum arkadaslrdan ozur dılıyorum

dinamik.ip, zigbog, xlygan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    SEZER YZL, sezonu açtığın belli. Dünya'yı kucaklamışsın:D Vücut geliştirme adam böyle duyarlı ve iyi niyet de yapıyor thums: Kesinlikle bende spor yapınca böyle çok mutlu oluyorum. hyper_
    Bu başlığı yukarı çıkardığın içinde ayrıca teşekkürler.;)

Ben de forumda eğer birilerini kırdıysam veya saygısızca davrandıysam özdür dilerim. Gerçi durumlar kızıştığında genelde özelden özür dilerim veya uzlaşırız ama burdan unuttuklarımıza da ulaşmış olur mesaj;)

SEZER YZL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş