barfix sorunu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve body24 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. body24

body24 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    barfix çekemiyorum barfix demiri sipariş ettim dumbellın var barfix çekebilmek için ne yapabilirim

2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Sırt kasların yetersiz olduğu için çekemiyorsun.bende ilk başladığımda çekemiyordum 1-2 tane çekebiliyordum.1-2 tane ama hep denedim çekmeyi idman günleri sonra baktımki zorladıkça sayısı artmaya başladı.sende zorlayarak geliştirebilir veya yardımlı barfiks yapabilirsin.barfiksten çok az 20-30 cm öteye bir sandalye koyup ayaklarını oraya koy.sonra barfixe tutun.böylece vücut yükünü hafifletmiş olursun.yani sadece gövdenden biraz daha ağır kilo çektiğini düşün.böyle böyle çalışıp geliştikten sonra tam çekecek hale gelebilirsin.şu yazıyı okumdanda da fayda var (alıntıdır);

Askerde iyi barfiks çekenlerden bir olduğum için hiç barfiks çekemeyen bir arakadaş birgün yanıma geldi ve dedi

ki "Nasıl barfiks çekebilirim,şınav çalışsam barfikse faydası olur mu?"Belli sayıda barfiks çekemeyenler hafta

sonu izin için dışarı çıkamıyordu.Ben de dedim ki"Barfiksini artırmak için barfiks çekmelisin başka bir

hareketin barfikse faydası olmaz"

"Ama bir tane bile çekemiyorum" dedi "Git o bara ve bara asıl çekmek için kendini zorla bir milim bile olsa

kendini yukarı çek,ertesi gün iki milim 3 milim eninde sonunda 1 barfiks çekecek hale gelirsin."Evet bu şekilde

o da sonunda bir barfiks çekti.

Siz de hiç barfiks çekemiyorsanız aşağıdaki tavsiyeleri uygulayın eninde sonunda başarırsınız.

1-İyi barfiks çekebilmek için tutuşunuzun kuvvetli olması lazım.Bara asılın ve orada durabildiğiniz kadar

durun.Bu ön kollarınızı güçlendirecek.Ön kollarınızı güçlendirmek için bildiğiniz başka hareketleri de

yapabilirsiniz.Sık sık aletiyle çalışmak gibi...Eğer vücudunuzu belli bir miktar kaldırmayı başardıysanız artık

asıl pozisyonda bekleme hareketini o noktada yapın.

2-Yardımlı barfiks çekin yani sizden 25-30 cm öteye bir sandalye koyun ayaklarınızı bu sandalyeye koyup

kollarınıza binen yükü azaltarak barfiks çekin.Bu hareketi yeterince yaptıktan sonra normal barfiks çekmeyi

deneyin.Eğer çekemiyorsanız yardımlı barfiksi yeterince yapmamışsınız demektir.Yardımlı barfikse devam edin.
    Sandalye yerine bir arkadaşınız bacaklarınızı tutarak size yardımcı olabilir.

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bir çözümde barfix çekemeyenler lat pull down hareketliyle barfixte zorlanan kasları güçlendirmesi ve sonra barfix çekmeye başlamasıdır , birde barfix aleti var spor salonlarında onunla çekmeye başlanırsa yardımı olacaktır

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    dumbbel varmış. o halde seni bol bol dumbbell rowing, bent over dumbbell rowing, bilek için de epey bir reverse curl, wrist curl, reverse wrist curl setleri bekliyor demektir. aynı zamanda destekli barfiks deneyebilirsin. hammer grip barfiks çekebiliyorsan çek. dar tutuş barfiks de çek.

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş