Barfix Öncesi Isınmak,Soru.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anemik tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kapı arası barfix demiri aldım.Salona gittiğim için az cok bi bilgim var.Fakat biz ısınırken uzay bisikleti ardından barfix cekiyorduk.3 sorum olacak ;

1-) Evde direk barfix yapmadan önce 5kg lık dumbell larla bi ısınma yapmalımıyım ?

Barfix i dar tutup avuclar kendime dönük cekerken biceps yapmş olursun kolun gelişir diyorlar.

2-) 2x5 - 2x5 yapmayı düşünüyorum geniş ve dar tutarak eşit sayıda.Sizce normali bumu ? ( zamanla artıracagım set yada tekrar sayısını )

3-) sınav cekerken 3x10 4x10 gibi mi yapıyım yoksa yapabilcegim kadar yapıp 1-2 setde tamamlıyım mı ?

4-) Sadece Sınav cekerek göğüslerimi azda olsa bi şişkinliğe , şekile sokabilirmiyim ? Yani hafiften cıkık olsun , orta halli bi manken vücudu tarzı.

Şimdiden teşekkür ederim.yardımcı olanlara..

2. with

with Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    1- sanmiyorum. beeelki biraz asili kalip gerdirmis olabilirsin de pek onemli degil.
    2- "normal" diye bisey yok, her setinde maximum sayida da yapabilirsin, belli bi sayida da durabilirsin. yapabildigin kadar yap derim.
    3- ikinci soruyla ayni cevap. ama 2. sette tamamlamana gerek yok, yine de 4 set yapabilirsin kac tane $inav cektiginin onemi yok. en azindan 5 tane cekebilecegini farz ediyorum tabi.
    4- siskinlik mumkun olmayabilir ama sekile girecegi kesin. ne kadar cikik gozukecegi yag orani/genetiginle alakali tabi.

3. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    peki tutuş şekilleri bakımından ne dersin ?

Dar ve geniş tutmak diyorlar ama kapı barfix i oldugundan cok geniş tutma imkanım yok. ellerim arasında yarım metre oluyor en fazla.

Kanat ve önkol için en ideal hareket barfix dimi ? arka kol için dumbell yardımı alırım zaten.

4. with

with Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bacak aranda bi dumbell tutabiliyosan veya zincirli kemerin varsa kendine agirlik baglayabilecegin barfiks en iyi hareketlerden biri ama kendi vucut agirliginla yapiyosan inanilmaz bi gelisme bekleme.
    dar-genis meselesine gelince olabildigince genis tuttugun zaman kendini belli bi aralikta yukari cekebilirsin, 10cm oynarsin diyelim. dar oldugunda bu 30cm olur, kas daha degisik acidan degisik sure boyunca calisir; yani varyasyonlar kasa etkini degistirir. o yuzden dar da yap, genis de yap, omuz genisliginde de yap; biri iyi biri kotu diye bisey yok, hepsinin yarari baska.
    onkol icin ne kadar iyi bilmiyorum da onkolku calistirabilecegin bi ton hareket daha var, en iyisnin barfiks oldugunu sanmiyorum. elinde bi tane dumbell varsa en basitinden wrist curl denen $ey yeter.

ben cenemi barin ustune cikarabilecegim sekilde maximum genislikte tutuyorum, benimkini soruyosan :)

5. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    saol :) en mantıklısı öle ama cok geniş tutamıyorum. yani omuz hizasından biraz daha geniş tutabiliyorum ancak. Benim isteğim kanat cıkması ve sırt gelişmes. Dumbell a gelince.Barfix te tek harekette 2-3 yer cok iyi calısıyor ondan tavsiye ettiler.

Önkol ve arka kol zaten ayrıca calıscam inş. şimdilik 1-2 ay barfix yapıcam ve şınav cekicem mecbur.yazın ortasına dogru başlarım dumbell lara.

Ama wristcurl bilek ten biraz daha yukarı olan yeri calıstırmıyormuydu ? onu zaten yapıyorm ayrıca.

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Önemli değil dediğiniz hareket Chin Up hareketidir ve oldukça etkili bir biceps çalışmasıdır.

7. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    aynen işte.Ama sadece bununla kalmamalı dimi ? Çünkü kanat için avuclar resimdekiin tam tersi olup daha acık bi tutuşla yapıcam dimi ?

Sayfayı Paylaş