Barfiksde barbell curl

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Jremy tarafından 1 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar barfikste barbell curl yapınca normal barda yapılana kıyasla kaç kilo kaldırmış oluyoruz ? 20 kilo barbell curl etkisinde falan mı olur ?
    not: 70 kiloyum.

2. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yanilmiyorsam chin-up tan bahsediyorsun. Su kadar kilo kollarina vurur demek cok zordur. Kaldi ki barbell curl ile ayni etkiyi gostermez.

3. Jremy

Jremy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    agirlik eklersen neden gostermesin ayni yere vurmuyor mu sonuçta ? nizami yaparsan barbell curl ile aynı gibi. evet chinup deniyor. ama ortalama kaç kilo kaldırıyorum agirlik eklemeden onu soruyorum.
    +10 kilo ekleyip chinup yaparsam salona gittigimde 30 kilo barbell curl yapabilirmiyim mesela onu merak ediyorum

4. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Tabii ki ayni yere vurmuyor. Chin-up bir sirt hareketidir, kollar ise yardimci cekici grubu olarak calisir. O sordugun sorunun cevabini kimse veremez. Ornegin sirtin kuvvetlidir, sen 4×10 rahat chin-up yaparsın ama, barbell de 15 kg zor cikar. Kendimden ornek vereyim. Ben 85 kg yim 4x10 nizami chin-up yapabiliyorum ama 30 kg barbell curlu piramitin son setinde 8 tekrar anca cikartabiliyorum. Bu kisiden kisiye farklilik gosterir.

Sayfayı Paylaş