Barfiks ve Omurgaya Binen Yük

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ahmed tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    L5 S1 bölgem de fıtık başlangıcı var? Doktor omurgaya yük bindiren hareketleri yapmamı söyledi. Malum, sırt kasları güçlenmesi omurgaya binen yükü azaltır. Sizce barfiks çekmemin yararı mı olur, zararı mı? Barfiks çekerken vücut ağırlığı tamamen kollara mı biniyor, yoksa omurganın da payı var mı? Belim sürekli ağrıdığı için deneme yanılma yoluyla barfiksin faydasını veya zararını kestiremiyorum.

2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle Geçmiş Olsun. Barfiks İle Belinizi Boşa Çıkartırsınız Bence, Ben Barfiks Çekemiyorum Ama Bar a Tutunup Asılı Kaldığımda Belimin Rahatladığını Hissedebiliyorum. Ancak Emin Değilim. Hocalardan Birinin Cevap Vermesini Beklesek İyi Olur :)

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    önemli olan " sinire basının, yönü" ...yani fıtık içerden mi, yoksa yandan mı bası yapıyor ?!...)

barfiks çekmek tabi ki "omurgaya " belli tipte, yönde basınç yapar!..

bası yönünü ve hareketin mekanizmasını ve etkilerini doktor ile görüşmen tavisye edeilir...)

4. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Enseye barfiksin, omurgaya, özellikle ense köküne baskı yaptığını biliyorum. Onun dışında bildiğimiz barfiksin bir zararı olacağını sanmam.

5. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Arkadaşlar sağolun. Bir seferde maximum 10 tane barfiks çekiyorum, bunu yarıya bölüp 5 setten 5 tekrar yaptım, sağ bacak tamamıyle uyuşup kala kaldı:D yarım saat sonra geçti.

Ercan gürgöze iki beyin cerrahına gittim, ikisi de bel fıtığını bırak, başlangıç seviyesinde olmadığını söyledi. Birde fizik tedavi doktoruna gittim, çok küçük seviye de bir başlangıç olduğunu söyledi. Velhasıl yaklaşık iki aydır sağ bacak ve bel mütamediyyen ağrıyor. Egzersiz, kas gevşetici şu bu nafile özel bir hastaneden profesör olmuş kaliteli bir fizik tedavici bulup muayene olacağım artık. Buna şükür de, yine de ben böyle hastalığın ızdırabını...

Squatta ağır kilo kaldırmadığım halde squatın azizliğine uğradım, nette araştırdım squattan ötürü sakatlanan çok var. Lunge, leg extention bir sürü türevi varken, iyi bir seviyeye gelseniz dahi bence squat çalışmayın arkadaşlar.

PointFlex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş