barfiks olmadan kanat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve khephnes tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

flexor hocanın belirttiği barfiks tutuşlarından koltuk altını genişleten, dolayısıyla vücuda üçgen görüntüsünü kazandıran dar tutuş avuç içleri birbirine bakacak şekilde üç set, 14-12-10 şeklinde kanat antrenmanıma başlıyorum.

sonrasında lat pulldown geniş tutuş yine üç set ve low row'la tamamlıyorum. üç hareketi yeterli buldum fakat barfiks pek yorucu oluyor ve kanat hareketlerinde ağırlığı uzun zamandır arttıramıyorum. barfiks yerine, lat pulldown'da avuç içleri bana bakacak şekilde üç set yapsam, kanat antrenmanı açısından daha verimli olabilir mi?

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    bugün kanat ve bacak çalıştım. kanat için, 4 set lat pulldown göğüse, low row 3 set ve 3 set de tek dumbbell ile row deneyeyim dedim ve daha güzel verim aldım gibi geldi bana.

barfiksi çıkartmak hem psikolojik olarak da rahatlatıyor beni çünkü barfiksten sonra halim kalmıyor, zira aynı gün bacak da çalışıyorum.

bu şekilde kanat antrenmanlarından, sizce verim alabilir miyim? (ben aldığımı hissediyorum fakat?)

3. Hymenalos

Hymenalos Yeni Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    0
    barfix olmazsa olmazdır bence ilk harekette barfix gir derim ben öyle yapıyorum 4x8

khephnes bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    barfiksten sonra iki mi yoksa üç mü kanat hareketi yapıyorsun peki? daha doğrusu ideal bir kanat programında kaç adet hareket bulunmalı?

5. gkrt_07

gkrt_07 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Programım Şu sekılde,

Barfiks pek yapamıyorum tek basıma.

arkadasım ayak bıleklerımden tutuyor, tıkandıgım yerde yurkarı ıttırıyorum kendımı.

Barfiks 10-10-10- x (4.set yapabıldıgım kadar destek alamadan)
    Latpulldown 4x10
    Close - Grip Latpulldown 4x10
    t Bar rowlng 4x10
    seklınde calısıyorum ben.

khephnes bunu beğendi.
  6. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    barfikste tüm gücümü harcayıp tükettiğim için sonrasındaki bacak antrenmanını geçtim, kanat hareketlerine dahi halim kalmıyor, bu yüzden barfiksi çıkarsam mı diye düşünmekteyim hala, -ki son bir antrenmanda barfikssiz çalışmıştım.

barfiksteki tekrar sayımı 14-12-10'dan, daha aşağıya çekmeliyim belki de çünkü bu benim barfiksteki maksimum sayılarım neredeyse.

başka bir önerisi olan var mı?

7. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Barfiksi ne olursa olsun programından çıkarma bence.4 sete gerek yok.Zaten kompleks bir hareket olduğu ve kanat dışında birçok yardımcı kasa da yük bindirdiğinden dolayı,
    10-10-max şeklinde nizami 3 set çıkarman yeterli olucaktır.
    Ardından 3 set geniş tutuş lat pulldown göğüse, 2 set enseye 2 set de dar girersin.Tekrar sayılarının 8-10 civarında olması idealdir.
    Bu 10 setin ardından ben 3 set seated row, 2-3 set de dumbell row girip yaklaşık 15-16 setle tamamlıyorum sırt antremanını.
    Sırt büyük bir kart grubu olduğu olduğu için 15-16 set girmende hiçbir sakınca yok hatta gelişim için gerekli.Olabildiğince de ağır girmeye çalış.
    Son iki hareket olarak bahsettiğim hareketlere alternatif başka hareketler de girebilirsin.Fakat seated machine row hedef bölgeyi çok iyi vurduğundan dolayı özellikle tavsiye ederim.
    Son olarak da iki büyük kas grubunu da birlikte girme ve bacağı ayrı bir güne al bence, çok daha yaparlı olduğunu göreceksin.
    İyi çalışmalar.

khephnes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş