Barbell Curl Bel Ağrısı Tavsiyeleriniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DEXONİA tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşlar barbell curl yaparken belime ağrı giriyor ve son tekrarlarda iyice artıyor konsantrasyonum bozuluyor.Antrenmana başlamadan önce ısınma olarak veya başka şekilde tavsiyeleriniz var mı?

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Preacher curl, scott curl veya cable biceps curl yaparken olmuyorsa; fazla ağırlık yükleyip kası zorlamak adına belinizden destek alıyor olabilirsiniz. Mümkün olduğunca bisepsi izole etmeye çalışın. Barbell ile edemiyorsanız bir süre cable ile görece yüksek tekrarda hissayatı alıp tekrar barbell ile devam edebilirsiniz. Zorlama (forced rep) yapacağınız zamanlar kendiniz yapmak yerine başka birinin desteğiyle yapmanız daha iyi olur. Beli kavislendirip göğüsü öne çıkarıp ağırlığı savurarak yaptığınızda kasa fazla yük binmiyor. Hiç formu bozmadan zorlamaya çalışırsanız bence sorun çözülecek.

Bunları herhangi bir bel sorununuz olmadığını düşünerek yazıyorum çünkü squat, deadlift veya sırt günü çalışmalarınızla ilgili negatif bir geri dönüş yapmamışsınız.

3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Yok ben zaten nizami yapıyorum oramı buramı oynatmıyorum ama genede ağrı giriyor o kısma.Antrenmana başlamadan önce ısınma için tavsiyeniz var mı?

4. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Ben kol çalışmalarından önce barfikste 1 dakika eller açık şekilde asılı kalırım , daha sonra sağa sola yukarıya aşağıya olmak üzere kolları oynatırım bunun süresi de 1 dakika , ve en son olarak da boyunu ısındırmak adına boyunu çevresinde döndürürüm , parmakları kütletip çalışmaya başlarım :)

DEXONİA bunu beğendi.
  5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Bel, sırt çalışmalarında durum nasıl? Var mı aynı ağrı? Yoksa formunuz ile ilgili yine çünkü başka değişken bırakmıyorsunuz üzerinde düşünmek için.

6. berjayk

berjayk Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ısınma için tavsiyem yok. belini ısıtsan bile aynı sorunla karşılaşabilirsin yada antreman sırasında olmazda bu sefer antremandan sonra ağrı olabilir. ben şunları söylicem sana hareketi nizami yapıyorum demişsin o zamn orda bi sorun yok kaldırabildiğin kadar ağırlıkla nizami şekilde yapmaya devam et. beline ağırlık kemeri takabilirsin kemeri tam bel bölgesine yerleştirip iyice sıkmalısın. bunun dışında bir tavsiyem daha olacak , ağırlığı kaldırırken bacak kaslarını sık, indirirken gevşet . bu sana yardımcı olacaktır. dengeni iyi korumanı sağlar ve ağırlığı kaldırmanı kolaylaştırır.

DEXONİA bunu beğendi.
  7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Çalıştığın kilolaları düşür , barbell körlü duvara yaslanarak yapmayi dene . Belini isitmak istiyorsan birkaç klasik kültür fizik hareketi ardından ters mekik çekmeni öneririm. Aklımda şüphe kalmasin diyorsan bel kemeri de kullanabilirsin

DEXONİA bunu beğendi.
  8. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Bel sırt çalışırken problem yok sadece bu harekette oluyor:(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:41 ----------

Bencede en mantıklısı 1-2 set mekik çekip kemer takmak gibi duruyor teşekkürler.

9. brhmcr

brhmcr Guest

Barbell curl sikinti yaratiyorsa, oturarak dumbell curllere yonelebilirsin.

10. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Fazla ağırlık alarak belinden destek aldığın içindir, kiloları düşür kemer kullanabilirsin.

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kemer kullanabilirisn,ayrıca sırtını duvara yaslayarak destek verebilirsin beline,burda duvara yaslanmak güç almak olarak düşünülmesin sadece beli sağlama almak.

12. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Demekki belinni incitmişsin biraz ara ver sonra hafiften barb curla başlarsın

Sayfayı Paylaş