Bar yerine yeterli ağırlıkla Dumbell ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve metin6 tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce salon tecrübesi olan biri olarak özellikle bench press ve military press hareketleri içinde sadece yeterli ağırlıkla Dumbell la çalışılsa istenen sonuç alınır mı?
    Program tabiiki full olacak flexorun çıkardığı gibi örneğin.Yoksa mesela incline presste illede yüksek ağırlık için çift ağır dumbell değilde barlamı çalışmak zorundayız..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  3. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    forumun çok büyük bir kısmını (iddialı olmasın diye hepsini demiyorum) ,hatta çoğu önemli bulduğum konuları dönerek 2şer 3er kez gözden kaçan birşey varmı diye okudum.Bu başlığı da biliyorum başlıkta yönlenen site hareket bölgeleri açısından çok genel erxrx ordada dendiği gibi benimde sürekli danıştığım bir yer hatta ondada aynı genelleme var.

Başlığın altında sadece yeterli plaka alınırsa alınırsa dumbell kullan diye sleepy isimli üye yazmış.Benim sorumun sebebi ben bir süredir dumbella çalışıyorum sadece ve göğüste istemeden ön omuzumu fazla öne çıkardı diye düşündüm acaba bar bunu dengelermi yoksa başka faktör varmıdır(mesela bir süredir tüm hareketlerde istemeden omuzu kulandığımı farkettim ve ağırlıkları bayağı düşürdüm)Teşekkürler flexor

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''göğüste istemeden ön omuzumu fazla öne çıkardı diye düşündüm acaba bar bunu dengelermi yoksa başka faktör varmıdır''

Bunun ekipanla alakası yoktur. yatış pozisyonu ve bağlantıyla alakası vardır . mesela inclinede göğse d.press yada bar ile bench press yapıyor omuz günündede arnold pres yada miliytary yapıyorsanız ön omuzunu üst göğüsle beraber çıkmaya başlar .

ön omuzu eksik kalan öğrencilerime
    göğüste üst göğüsü omuz günüde ön omuzu veririm

5. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hımm ben bir süredir üst göğüse odaklandım çünkü aynen dediğiniz gibi kısa bir süre arnold pressi omuzda yapmak sanıyorum göğüsle omuzu ayırıyormuş bilmiyordum,aynı zamanda göğüs programındada incline presste dar tuttum buda ön omuza vurdu şimdi mümkün oldunca geniş incline dumbell press yapıyorum (ön omuz ve orta göğüs arasında boşluk varmış hissi hiç hoş olmuyor) hatta göğüste sadece incline dumbell pres yapıyorum tek hareket
    flexor(üstad diycem tabir kullanmayı hoş karşılamıyorsunuz diye demiyorum) önemli bir problemim var başlık kirlililiği olmasın diye yine burdan sorayım;trapezin fazla fazla öne çıkması ve omuzu geride bırakması :
    Omuz çalışırken program ;

Dumbell military press(mümkün olduğunca arkaya)
    Lateral raise(30 derece kademeli)
    Bent Over Dumbell Raises

programını uygluyorum yinede omuza göre trapez daha ilerliyor sanki yapabileceğim başka bir şey varmı?

Son düzenleme: 12 Haziran 2009

Sayfayı Paylaş