Bar yerine Dumbell

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ihsanerol tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tüm vicudum güzel bir şekilde gelişirken göğüslerim adeta gelişmiyor bunun sebebleri arasında bench pressi ilk başladığım zamanlarda ağırlığı tricepslere vererek çalışmam,genetik faktör ve benchin altında kalma korkusundan bench presste tam basamamama bağlıyorum bu yüzden çalışma partneri bulana kadar salonda incline press ve bench pressleri dumbellarla yapmayı düşünüyorum yanlız hacimlenmek bakımından çok fark olurmu barla dumbell arasında ???
    Göğüs için hacim programımda:
    10-8-8-6 bench press
    10-8-8 bir hafta fly bir hafta incline fly
    10-8-8-6 incline press
    şimdiden teşşekürler :)

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    fark şu şekilde olur. bar ile direk gögüs kaslarını vurursun ama dumbbell ile çalışırken dumbbel i sabit tutmaya nizami kaldırmaya çalışırken küçük kas gruplarıda etkilenir. yani küçük kas gruplarına faydası olur ama olaya gögüs açısından bakacaksak gögüs kaslarını bardan daha iyi etkiler diyemem :) benchte çalışırken tam kasılma için barı hafiftende olsa gögüslere değdir ve mümkün olduğu kadar kürek kemiklerini birbirine yakın tutarak çalış bu sayede gögüsler daha öne doğru çıkıyo ve daha iyi geriliyolar :)):

ihsanerol bunu beğendi.
  3. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde Bench le ilgili sorunum var. Benchlerin göğüsüme vurduğunu hissetmiyorum. Neyi yanlış yapıyorum anlamış değilim. Ama mesela Dumbbell fly da göğüslerime vurduğunu hissediyorum.

4. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynı şeyi bende yaşıyorum sanırım yükü tricepslere vermekten kaynaklanıyor bide ğöğüs antremanlarında sanırım çalışan adeleyi hissetmeye çalışmak gerekiyor her kas gurubu çalışmasında olduğu gbi barı yukarı bastığımzda ğöğsü sıkmak gerekiyor sanırım

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dumbell-bench-press-ile-bar-t883.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş