Bar veya odun sopaya iple ağırlık bağlayıp sarma hakkında? (Bilek-Önkol antrenmanı)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KemiK tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar.
    Evde biraz bilek antrenmanlarına ağırlık veriyorum.Şimdiye kadar genelde daha ana hareketlerle çalışıyordum ancak herkesin methettiği bu hareketi bu gece yaptım. Uygulamada kararsız kaldığım kısımlar oldu.Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlara soracağım sorular var;
    Öncelikle benim için en önemlisi bu hareketi ne konumda ve nasıl bir düzenek üzere yapıyorlar? Yani ayakta ve kol 90 derece,elin iç kısmı aşağıya bakacak şekilde mi ? Ki ben hareketi ilk etapta böyle denedim ama o konumda sırta,bele ve pazulara falan yük biniyor ve henüz önkol yorulmadan başka bölgeler yoruluyor.
    Başka aklıma gelen konum kolların aşağı salınması ve sarma hareketinin öyle yapılması oldu ama o şekilde de fazla ip mesafesi kalmıyor.
    Son olarak da barın iki ucunu bir yere koyup su kuyusuna sarkan ip gibi tüm gücü sadece burma hareketine harcadım.En verimlisi üçüncüsüydü galiba ama o şekilde bir düzenek kurmak da ev şartlarında çok zor.

2.sorum ise setlerle ilgili.Yani bu hareketi 1 kere sarıp bırakmayı set sayarak mı yapıyorsunuz ya da dakika hesabı mı çalışıyorsunuz.Ve çalışırken el ayaları yukarıya mı bakıyor aşağıya mı? Veya bunları ayrı ayrı mı yapıyorsunuz?

Elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalıştım.Uzman ya da amatör bu hareketi denemiş arkadaşlar deneyim ve bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

2. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    ben bu duzenegin aynisini yazin yaptim ve soyle yaptim kalin bi sopaya ip sardim ipin ucunada tas bagladim kollarimi tamamen duz bicimde uzattim avuc iclerim yere bakiyodu sararak kendime cekiyodum sonra tekrar sarkitarak asagi indiriyodum ama indirme ve kaldirma esnasinda kollarinin duzlugu bozuluyo marifet zaten kaldirirken ve indirirkende kollarini dumduz yapmak agirligi fazla koyduysan sirtina falan yuk binebilir hafif bisey koy zaten onlar kucuk kas gruplari

Sayfayı Paylaş